Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Spadki za granicą

06 sty 2022, 22:37

Witam . Mam pytanie czy ktoś orientuje się jak wyglądają sprawy spadkowe we Francji. Żona moja jest w śród spadkobierców po dwóch jej ciotkach z Francji , zgłosiła się do niej Francuska firma z Paryża zajmująca się odszukiwaniem spadkobierców po zmarłych obywatelach francuskich , interesuje mnie jak we Francji wygląda przejęcie spadku ,czy tak jak u nas przejmujesz spadek a wraz z nim długi po zmarłym . Babka prowadząca sprawę twierdzi że jej firma nie poszukuje spadkobierców po zmarłym z długami ponoć według francuskiego prawa oni biorą trzydzieści procent od wartości spadku , w dokumentach jakie nam dostarczyła żądają wszelkich pełnomocnictw do prowadzenia sprawy spadkowej .Za informację z góry dziękuję . Paweł Ł.

Re: Spadki za granicą

06 sty 2022, 23:11

Chyba najlepiej zapytać polskich genealogów mieszkających we Francji na portalach / stronach www / grupach FB o charakterze ogólnopolskim.
Większe prawdopodobieństwo odpowiedzi i ewentualnej porady.

Re: Spadki za granicą

06 sty 2022, 23:19

Asiu jakie forum francuskie byś proponowała . Kiedyś korzystałem z Beskidu ale nie mogę się zalogować nie wiem dlaczego próbowałem .

Dzięki Paweł.

Re: Spadki za granicą

07 sty 2022, 00:03

Bardziej myślałam o naszych polskich forach (np. genealodzy.pl) na stronie PTG jak i o grupie Genealodzy.Pl na fb.
Jest na nich przynajmniej kilkunastu Polaków mieszkających od lat we Francji.
Na pewno coś doradzą :)

Re: Spadki za granicą

07 sty 2022, 14:28

Moje doświadczenie w podobnym temacie , spadek w jednym z krajów europejskich.
Byłam w spadku zstępną po prababce, dziadku, ojcu. Musiałam przetłumaczyć wszystkie dokumenty, akt urodzenia, małżeństwa przez tłumacza przysięgłego .Sprawa była prowadzona przez konsulat( pobiera należność 10% asy spadkowej), który najął prawnika do prowadzenia sprawy którego koszty były podobne jak przez Ciebie podanej prawniczki. Nie wolno nic podpisywać bez porady prawnika . Myślę ze w Poznaniu są prawnicy zajmujący się spadkami z poza Polski i tam zwrócić się o poradę. Moim zdaniem warto iść po poradę . Pamiętać należy , ze prawnicy musza ponieść koszty prowadzenia procesu spadkowego w sądzie francuskim i ważne czy w kwocie pobieranej przez kancelarię są ujęte koszty sądowe. Musimy zapłacić od spadku podatek i oby nie podwójnie we Francji i w Polsce.
W Poznaniu funkcjonuje też Konsul Honorowy Francji, można też tam zwrócić się z zapytaniem o prawo spadkowe , może gdzieś pokieruje dalej.
Jak jest kilkunastu spadkobierców albo i więcej to powinna być wspólna decyzja abyście Państwo nie mieli jakiś dodatkowych kosztów.

Pozdrawiam noworoczne
krysia

Re: Spadki za granicą

07 sty 2022, 18:52

Dzięki Krysiu Paweł Ł

Re: Spadki za granicą

07 sty 2022, 19:40

Wysłałam info na priv. Jest tam niedokończony tekst , coś mam problem z wysyłaniem poczty.
Pozdrawiam
krysia

Re: Spadki za granicą

07 sty 2022, 19:55

Dzięki pozdrawiam i dla wszystkich SZCZĘŚLIWSZEGO NOWEGO ROKU
Paweł Ł . Wrocław

Re: Spadki za granicą

28 lis 2023, 08:33

To register an inheritance abroad, you need a good lawyer, as there are features that are difficult to understand on your own -https://krotoszyn.dlawas.info/wiadomosci/przyjecie-majatku-za-granica-zasady-procedury-i-porady/cid,15755,a
Odpowiedz