Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

08 cze 2022, 12:07

Dzień dobry,...
potrzebuję pomocy w ustaleniu gdzie znajduje się lub znajdowała się przedstawiona na załączonym zdjęciu piekarnia Tomasza Matuszewskiego. Ze zdjęcia można odczytać że przy ul. Jasnej, ale gdzie? Żadnych szczegółów nie posiadam. Zdjęcie pochodzi gdzieś z albumu moich dziadków gdzieś z lat 1930-1938 (ale nie na pewno). W tym okresie dziadkowie zamieszkiwali w okolicach Witkowa k/Gniezna, ale to też niczego nie musi wyjaśniać. Możliwe są (choć z trudem) do odczytu też napisy w języku niemieckim znajdujące się pod nazwą ulicy na ścianie budynku. Więcej szczegółów nie znam. Będę wdzięczny za każdy trop.
Pozdrawiam
Jacek
Obrazek

Re: Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

08 cze 2022, 12:14

Witam
nie wiem czemu zdjęcie nie przeszło, spróbuje jeszcze raz
Pozdrawiam
Jacek
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c4d154f5883e0c50

Re: Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

08 cze 2022, 21:29

Witam,
Znalazłam taką informację:
Tomasz Matuszewski piekarnia ul. Jasna 18 Zbąszyń

Pozdrawiam
Hania

Re: Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

08 cze 2022, 22:43

To może być to bo budynek przy ul. Przedmieście święty Wojciech 3 (tak teraz nazywa się Jasna) wygląda całkiem podobnie choć wymienione są okna i drzwi.

Re: Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

09 cze 2022, 06:28

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać - ostrzeżenie Fotosika przy otwieraniu Twojego zdjęcia "Strona ta zawiera treści erotyczne, przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Klikając akceptuj stwierdzasz, że masz ukończone 18 lat i akceptujesz pojawienie się treści erotycznych".

Re: Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

09 cze 2022, 08:20

Dzień dobry
dziekuje Wszystkim za pierwsze informacje. Zaraz je sprawdzam. Zdjęcie dodawałem pierwszy raz więc.. dwie grahamki, bagietka....
sama erotyka. Dziękuje za zwrócenie uwagi poprawie sie na przyszłość. Jacek

Re: Matuszewski piekarnia gdzie to może być/było

10 cze 2022, 04:53

Dzień dobry,...
chciałbym serdecznie podziękować wszystkim którzy zajrzeli do mojego wątku, a w szczególności Hani i Grzegorzowi. Wasze informacje były bardzo precyzyjne. Udało mi się znalezc stare fotografie (co prawda jeszcze bez piekarni) ale budynek jest ten sam. Dzięki zmianom nazw ulic udało sie tez ustalic czas wykonania zdjęcia. Najwazniejsze zas ze byc moze zyja potomkowie Tomasza Matuszewskiego. Próbuję nawiązać z nimi kontakt.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Jacek
Odpowiedz