Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Ochodza k/Gościeszyna - 1881 - jaki to USC?

25 cze 2022, 20:44

Witam,

Józefa Stachowiak z d.Radka/Radke (siostra mojej praprababci - Weroniki Wekwert z d.Radka/Radke) zm.7-go czerwca (lub 7-go lipca) 1881r. w Ochodzy/Ochodzy Królewskiej k/Gościeszyna/Mogilna. Szukałem na genealogiawarchiwach w aktach z Trzemeszna, Rogowa oraz Mogilna, ale nie znalazłem skanu aktu jej zgonu. Jaki to mógł być USC? W cywilnym akcie jej zgonu, którego poszukuję powinna być zawarta szczegółowa informacja o jej urodzeniu (ur.ok.1827r. prawdopodobnie w Ochodzy i była córką Marcina Radka/Radke i Anny z d.Janoskiej, których notabene dat i miejsc śmierci również bezskutecznie poszukuję). O Józefie wiem również, iż w 1852r. wyszła za mąż za Teofila Stachowiaka.
Gorąca prośba o podpowiedź, wskazówkę, za co z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie,

Radek

P.S. Przepraszam, że niniejszego posta nie napisałem w dziale "gdzie znajdę akta metrykalne" (dopiero po napisaniu się zorientowałem).

Re: Ochodza k/Gościeszyna - 1881 - jaki to USC?

25 cze 2022, 22:36

USC Jastrzębowo.
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Ochodza k/Gościeszyna - 1881 - jaki to USC?

26 cze 2022, 23:46

Przepięknie dziękuję Grzegorzu. Dzięki Twojej tu pomocy odnalazłem akt, którego szukałem. Będę miał w związku z nim jeszcze pytanie, ale to już w stosownym dziale. :-)
Raz jeszcze dziękuję i serdecznie pozdrawiam,

Radek
Odpowiedz