Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Edycja drzewa

24 sie 2022, 22:17

Poszukiwałem takiego tematu jednak nic nie udało mi się znaleźć więc postanowiłem stworzyć nowy temat.
Mam stworzone drzewo na myheritage. Obecnie jest tam ponad 1000 osób i przy wydruku całości na 4 kartkach w formacie A2 dane osób są nieczytelne bez lupy. W związku z tym chciałbym wydzielić rodzinę każdego z moich dziadków i babć osobno. Czy można to zrobić dość prosto w jakimś programie czy muszę na nowo przepisywać każda osobę do nowego drzewa? Może ktoś już wykonał podobną rzecz i mógłby się wiedzą podzielić?
Pozdrawiam

Re: Edycja drzewa

24 sie 2022, 22:30

Można stworzyć wykres przodków dla każdej osoby z drzewa. Można mieć 4 wykresy ,jeżeli za osobę podstawową wybierzemy dziadków lub 8 jeżeli pradziadków. Są tam do wyboru różne opcje .Można też robić wykresy zstępnych i inne warianty. Trzeba wejść na Wykresy & Księgi w zakładce Drzewa.

Pozdrawiam
Janusz

Re: Edycja drzewa

25 sie 2022, 12:31

mstrzelecki

Dobrze ,że otworzyłeś taki temat.
U mnie z programie TNG podaje się głowę rodziny czyli ojca i ile pokoleń dzieci,wnuków ,czy prawnuków czyli potomnych ma być pokazanych graficznie .
A program TNG sam to robi w postaci własnej grafiki albo w pdf .

Można wyedytować 3,4,5,.... pokoleń .
Ja taki wykres eksportuję do Excela gdyż Excel pozwala na drukowanie każdego formatu .
Pozdrawiam.
Na pewno i tam w My Heritage jest taka opcja

Ryszard Welka
Toruń-Łódź

Re: Edycja drzewa

25 sie 2022, 16:46

Na MyHeritage widzę, że jest możliwość wydruku różnych widoków drzewa,
trzeba tylko wybrać typ wykresu i ustawić osobę główną i liczbę pokoleń.
Dzięki wyborowi osoby głównej jest możliwość podzielenia drzewa na kilka części.
Tak samo można zrobić w dowolnym programie do tworzenia drzewa.
Ja tworzę w Ahnenblatt, i też tylko wybierając osobę główną mogę podzielić sobie drzewo na wiele części, by wydrukować i po wydruku dało się to odczytać.
Ale ... po przekroczeniu pewnej granicy liczby osób, nawet drukując drzewo z samych przodków, by dało się odczytać dane, format kartki lub ilość kartek staje się zbyt duża, by się podjąć wydruku takiego drzewa.
Z tego co widzę na koncie free, MyHeritage nie pozwala wyeksportować pliku gedcom, by sobie przenieść drzewo do programu. Geni pozwala.
Czyli pozostaje podzielić sobie drzewo na MH np. na 4 dziadków czy 8 pradziadków (itp.) i po wydruku złożyć jakoś w całość.

Re: Edycja drzewa

29 sie 2022, 22:51

W ramach ciekawostki - ostatnio zmarł brat mojej babci i stwierdziłem, że wydrukuję jego drzewo jego dzieciom jako pamiątkę. Ponieważ tę część rodziny mam dość głęboko spenetrowaną, a chciałem zrobić klasyczne drzewo od dołu do góry, jedyną opcją był wydruk na plotterze. Zrobiłem to w CCS na Nowowiejskiego, dokładnych wymiarów w tej chwili nie podam, ale było to coś w stylu rolki 1x7 metrów. Zrobiło wrażenie ;) oczywiście dla wygody i ograniczenia kosztów (wydruk był dość drogi) lepiej zrobić wykres kołowy.
Odpowiedz