Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 14:10

Dzień dobry,
szukam aktu urodzenia/chrztu Stanisławy Wojteckiej c. Stanisława i Walentyny z Kaźmierczaków, urodzonej 27.04.1917 w Poznaniu; rodzice mieszkali na ulicy Za Bramką 5. Przewertowałem dostępne (wydaje mi się, że wszystkie?) w necie metrykalia z AP Poznań i nie znalazłem... Nie jestem pewny, czy rzeczywiście nie ma, czy coś przeoczyłem? Mógłby ktoś z Państwa rzucić bardziej doświadczonym okiem na problem?
Pozdrawiam ludzi Forum,
Włodek

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 15:52

Księga ochrzczonych z parafii farnej w Poznaniu, do której należała ulica Za Bramką, obejmująca lata 1913 - 1923 znajduje się w Archiwum Archidiecezjalnym.

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 16:31

Witam.

Do wpisu ks. Jana dodam-

Zapis urodzenia znajduje się też w księdze parafii św. Marii Magdaleny- niestety, są to tylko indeksy do ksiąg urodzin 1905-1941:
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... ka/1485098
rok 1917, skan w księdze 139, podany nr aktu 8-
Obrazek

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 16:57

Z karty meldunkowej dostępnej na e-kartoteka.net wiem ,że przy ulicy Torstrasse 5 mieszkali dopiero od 2 sierpnia 1917 roku. Wcześniej przy placu Bernardyńskim nr 3.
sygnatura 15271, karta 970

Pozdrawiam
Janusz

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 19:46

janusz59 napisał(a):Z karty meldunkowej dostępnej na e-kartoteka.net wiem ,że przy ulicy Torstrasse 5 mieszkali dopiero od 2 sierpnia 1917 roku. Wcześniej przy placu Bernardyńskim nr 3.

Nie ma to znaczenia, gdyż plac Bernardyński również należał do parafii farnej czyli św. Marii Magdaleny.
Natomiast co do indeksów: podany w indeksie numer to nie numer aktu ale strona w księdze (trudno, aby sierpniowy zapis miał numer 8 ).

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 20:09

Jan M. Musielak napisał(a):Natomiast co do indeksów: podany w indeksie numer to nie numer aktu ale strona w księdze (trudno, aby sierpniowy zapis miał numer 8 ).


Może jest to nie tyle numer strony jako takiej, ale numer karty w obrębie roku?

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 20:44

Dobry wieczór,
bardzo Państwu dziękuję za wszystkie informacje, objaśnienia, rady, wskazówki... Tak, czy inaczej rozumiem, że poza nazwiskiem i nr w indeksach, samego aktu w necie nie ma i muszę zwrócić się po kopię do poznańskiego Archiwum Archidiecezjalnego, co też uczynię. Co do numerów przy nazwiskach w księdze indeksów - na stronie pierwszej, u góry nad cyframi napisano "pagina" więc... Zauważyć można, że cyfry rosną, niektóre dublują się... Sądzę, że chodzi o numery stron, zwłaszcza czytając "pagina" dosłownie..

Obrazek

z pozdrowieniami
Włodek

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 20:59

Bardziej szczegółowy będzie akt cywilny z USC Poznań , który znajduje się w Archiwum Państwowym w Poznaniu.

Pozdrawiam
Janusz

Re: akt urodzenia - Stanisława Wojtecka

03 wrz 2022, 21:53

Janusz - pięknie dziękuję,
pozdrawiam
Włodek :)
Odpowiedz