Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Bocheńscy - Szubin / Murowana Goślina

29 lis 2022, 19:37

Witam, Mam tego typu problem
Szukam rodziców Anastazji Sobkowiak zd Bochenskiej. ur 1840, ślub z Andreasem Sobkowiakiem W Murowanej Goslinie 1856, indeks znalazłem na stronie Pozan Projekt.

Na Familysearch jest taki oto akt:
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:6FCK-9N7C

Anastasia Bochenska, urodzona 25 gru 1839, chrzest 1 sty 1840, ( rodzice Józef Bochenski i Marianna Witkowska/Witnowska) a zatem imie i nazwisko i pobieżnie data urodzenia też sie zgadza. Natomiast wgląd w sam dokument nie jest możliwy, widzimy jedynie indeks.

Czy jest sposób żeby sprawdzic w jakiej parafii ma miejsce ten wpis?

To pomogło by mi ustalić czy to nasza Anastazja. (Inne dzieci tej samej pary choć nie wszytkie rodzą sie w Szubinie czyli spory kawałek od Murowanej Gosliny)

Re: Bocheńscy - Szubin / Murowana Goślina

29 lis 2022, 20:06

To ten dokument (otworzyć w nowej karcie):
https://drive.google.com/file/d/1_7P5g9 ... sp=sharing
Parafia katolicka Murowana Goślina.
Ostatni wpis z 1839 roku: Anastazja Bocheńska, Przebędowo, zawód ojca - gospodarz.

Re: Bocheńscy - Szubin / Murowana Goślina

29 lis 2022, 20:14

Księga zaślubionych z Murowanej Gośliny rocznik 1856 nie zawiera danych o rodzicach. Pomocą może być natomiast informacja, że narzeczona była z Przependowa (mała wioska w parafii murowanogoślińskiej).

Re: Bocheńscy - Szubin / Murowana Goślina

29 lis 2022, 21:15

Świadkiem na ślubie Andrzeja Sobkowiaka i Anastazji Bocheńskiej był Jakub Bocheński z Przebędowa, mąż Agnieszki z domu Witkowskiej.

Re: Bocheńscy - Szubin / Murowana Goślina

30 lis 2022, 11:07

Gregorius napisał(a):Świadkiem na ślubie Andrzeja Sobkowiaka i Anastazji Bocheńskiej był Jakub Bocheński z Przebędowa, mąż Agnieszki z domu Witkowskiej.



Ma to sens zatem, ojciec był świadkiem na ślubie. Dziekuje serdecznie!

Re: Bocheńscy - Szubin / Murowana Goślina

30 lis 2022, 11:20

mahakali napisał(a):
Gregorius napisał(a):Świadkiem na ślubie Andrzeja Sobkowiaka i Anastazji Bocheńskiej był Jakub Bocheński z Przebędowa, mąż Agnieszki z domu Witkowskiej.

Ma to sens zatem, ojciec był świadkiem na ślubie. Dziekuje serdecznie!

Świadkiem był Jakub, nie Józef.
Odpowiedz