Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Potrzebuję pomocy w znalezieniu Kaweckich

21 sty 2023, 16:27

Witam serdecznie, mimo moich dociekań i poszukiwań nie znalazłem rodziców Konstancji Kaweckiej ( po mężu Kempa) ,urodziła sie najprawdopodobniej 2 marca 1832 w Skarboszewo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie słupeckim, w gminie Strzałkowo. Skarboszewo znajduje się w obrębie Równiny Wrzesińskiej, na zachód od Słupcy.brakuje mi też jej aktu zgonu jej mąż Walenty Jan Kempa urodzony 7 luty 1825 w Kępno, zmarł
1 kwietnia 1901 (w wieku 76) w Krotoszynie , zgon zgłosiła córka Pelagia Radziszewska z domu Kempa

Nr 108
Krotoszyn, dnia 15 czerwca 1901
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawiła się dzisiaj znana co do osoby żona handlarza bydłem Pelagia Radziszewska z domu Kempa zamieszkała w Krotoszynie i zgłosiła, że emerytowany nauczyciel Walenty Kempa, lat 76, wyznania katolickiego, zamieszkały Krotoszyn, urodzony Kępno, ożeniony był z Konstancją z Kaweckich zamieszkałą w Krotoszynie, syn zmarłych małżeństwa Kempów (bliższe dane nieznane), zmarł w Krotoszynie dnia 15 czerwca 1901 roku kwadrans po trzeciej rano. Zgłaszająca oświadczyła, że o zgonie jest utwierdzona z własnej wiedzy
Odczytano, przyjęto i podpisano
(-) Pelagia Radziszewska z domu Kempa
Urzędnik stanu cywilnego
(-) podpis nieczytelny

Re: Potrzebuję pomocy w znalezieniu Kaweckich

21 sty 2023, 17:53

Konstancja Marianna ur. 2 marca 1834 Paruszewo parafia Skarboszewo ( skan 9 z 12 ) , córka Macieja Kaweckiego i Józefy z Rybackich.

To na szukajwarchiwach.gov.pl i basia.famula.pl

Pozdrawiam
Janusz

PS .W akcie ślubu Ignacego Kaweckiego (brata Konstancji) z par. Koszuty (słupeckie) (3/1856) jest podane , że rodzice mieszkają w Dolanach (obecnie gm. Lądek) parafia Lądek . Znalazłem akty zgonu Mateusza (jednak Mateusza , chociaż w akcie chrztu Konstancji jest Mathias czyli Maciej , ale to częsta pomyłka ) 46/1859 Lądek oraz Józefy 11/1863 Lądek. Tam są dalsze dane.
Odpowiedz