Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Konstancja Nowicka - Chwalibogowo par. kat. Bardo

02 lut 2023, 12:12

Szukam jakiejkolwiek informacji o mojej pra(2x)babci Konstancji Nowickiej urodzonej ok. 1815 roku w (?), jej rodzicach, rodzinie i dalszych dziejach. Konstancja Nowicka, służąca i robotnica w Chwalibogowie par. kat. Bardo k/Wrześni zmarła w Słomowie k/Wrześni w (?) roku. Jej dzieci to Bolesław Nowicki 1835 ur. w Chwalibogowie zm. w 1888 r. w Kłecku k/Gniezna (moja linia gen.) i Antonina Nowicka 1836 ur. w Chwalibogowie były dziećmi nieślubnymi (ojciec nieznany). O Antoninie Nowickiej nie mam żadnej wiedzy.

Będę wdzięczny za każdą informację.
Stanisław Nowicki, Bydgoszcz

Re: Konstancja Nowicka - Chwalibogowo par. kat. Bardo

08 lut 2023, 21:26

Obrazek

Re: Konstancja Nowicka - Chwalibogowo par. kat. Bardo

09 lut 2023, 09:25

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Przez kilka lat byłem przekonany, że właśnie ta Konstancja Nowicka p.v. Robaszkiewicz z d. Lebiedzińska, zmarła w wieku 50 lat w Obłaczkowie jest moją pra(2x)babcią (w poz. 17 jest Antonina Wacławska a nie Nowicka). Jej drugim mężem był rzeczywiście Wawrzyniec Nowicki ur. w Dachowie par. kat. Kórnik k/Poznania.

Prawdziwą moją pra(2x)babcią jest Konstancja Nowicka, służąca i robotnica w Chwalibogowie par. kat. Bardo k/Wrześni zmarła w Słomowie k/Wrześni w (?) roku. Umarła prawdopodobnie przed 1874 rokiem, czyli przed utworzeniem USC (brak aktu zgonu po 1874 r. w BaSIA).
Nazwisko Nowicka jest prawdopodobnie nazwiskiem panieńskim (rodowym).
W Słomowie nie ma kościoła i cmentarza, Konstancja musiała być pochowana na cmentarzu farnym we Wrześni.
Liczę na to, że drzewie genealogicznym badaczy rodziny Nowickich z okolic Wrześni znajdę "moją" Konstancję Nowicką z Chwalibogowa.
Pozdrawiam,
Stanisław Nowicki
Odpowiedz