Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Władysława Sobierajska ur 08-02-1939 r w Koninie

08 gru 2023, 16:40

Witam wszystkich serdecznie .jestem tu nowa i od razu bardzo proszę o pomoc.Moja teściowa jako 1.5 roczne dziecko została zostawiona na stacji kolejowej w Jackowicach w sierpniu1940r przez sąsiadów Jaworskich .Urodziła sie 08.02.1939 r w Koninie nazywała się Władysława Sobierajska/rodzice to prawdopodobnie Adam i Janina /z domu Konecka/Sobierajscy.Rodzice nie żyli.Szukam jakieś metryki urodzenia ,aktu ślubu,ksiąg meldunkowych.Czy ktoś mógłby mi pomóc naprowadzić na trop.Z góry dziekuje.

Re: Władysława Sobierajska ur 08-02-1939 r w Koninie

08 gru 2023, 16:50

Witam
Księgi z aktami urodzenia przez 100 lat są przechowywane w USC. O odpis można wystąpić w dowolnym USC na terenie kraju, ale może to zrobić syn, a nie synowa, która jest traktowana jak osoba obca. Jeśli nie syn, to mogą to zrobić również wnuki.
Jeśli dane tej osoby są w systemie, to odpis dostaje się od ręki, jeśli nie, to trzeba poczekać na dosłanie do USC w którym się złożyło wniosek.

Re: Władysława Sobierajska ur 08-02-1939 r w Koninie

05 sty 2024, 20:12

Niestety dane do aktu urodzenia nadawane były przez sąd w 1952 r. Nie mam pewności ,czy rodzina która wychowywała moją teściową ,podała prawdziwe dane, czy też nie.Myśle że prawdziwa jest data urodzenia-szukałam wszędzie i nic.
Odpowiedz