Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

02 sie 2021, 09:09

Dziekuje bardzo :)

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

05 wrz 2021, 16:48

Dzień dobry,

uprzejmie proszę o pomoc w zrobieniu zdjęcia nagrobka na cmentarzu parafialnym w Jarocinie. Chodzi mi o grób rodziny Warkockich. Znalazłem go w parafialnej wyszukiwarce grobów, ale wydaje mi się, że rekord jest nieaktualny (prawdopodobnie baza nie jest już aktualizowana). Według moich ustaleń, pochowana tam została również Jolanta Warkocka.

Nagrobek znajduje się w sektorze 8, rzędzie 25, nr grobu 13.
Link: https://swmarcin-jarocin.com/kazimierz, ... rob.html#1

Pozdrawiam,
Artur

Re: cmentarz sierakowski

20 paź 2021, 18:15

Talos napisał(a):Witam wszystkich. W miejscowości Sieraków, w powiecie międzychodzkim zostali pochowani: Wincenty Ciosański (ur. w 1873r.) oraz jego córka Leokadia (po mężu Bączkowska, ur. w 1914r.). Nie mam możliwości w tej chwili pojechać tam osobiście. Szukam kogoś z Sierakowa, kto przy okazji zbliżających się wizyt na grobach bliskich, pomógłby mi w tych poszukiwaniach. Może komuś "wpadnie" w oko interesujący mnie grobowiec i wykona dla mnie fotografię swoją komórką? Z góry dziękuję.


Ponawiam swoją prośbę do mieszkańców Sierakowa. Może tym razem się uda...

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

25 maja 2022, 21:52

Witam,

Miałbym wielką prośbę do mieszkańców Bydgoszczy i odwiedzających cmentarz Parafii pw. NSPJ (Ludwikowo). Chciałbym pozyskać fotografię grobu mojego wujka. Jan Kolberg 1912-1943, pochowany na polu 22, nr grobu 32 (w pobliżu narożnika ulic ks. Putza i Rynkowskiej). Przechodząc bramką B2 od ulicy ks. Narcyza Putza na teren cmentarza, skręcić gankiem F w prawo i po minięciu pola 44 zaczyna się interesujące mnie (przedostatnie) pole 22...

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

09 sty 2023, 19:35

Dzień dobry, proszę o pomoc lub informację jak odnaleźć grób w Niemczech. Dziadek mieszkał w Equarhofen a zmarł w tej samej miejscowości lub w Uffenheim / Bayern.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

09 sty 2023, 20:50

Witam,

Od wielu lat szukam daty i miejsca zgonu swojej dalekiej krewnej, która urodziła się w pobliżu Kicina i stąd moje podejrzenie, że może być pochowana na kicińskim cmentarzu parafialnym. Czy jest możliwe sprawdzenie tej osoby:

Marianna Bartkowiak (zd. Średecka) - urodzona w Kobylnicy dnia 1.12.1891 r. (USC Swarzędz-Gruszczyn, wpis nr 39/1891), córka Michała Średeckiego i Anastazji Buczyńskiej, prawdopodobnie żyła jeszcze w chwili wydania swojej córki za mąż, co miało miejsce 28.07.1945 r. Była żoną Kazimierza Bartkowiaka, który w lipcu 1963 r. powtórnie ożenił się w Inowrocławiu i z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Marianna zmarła w latach 1945÷1963.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

09 sty 2023, 21:56

Talos napisał(a):Witam,

Od wielu lat szukam daty i miejsca zgonu swojej dalekiej krewnej, która urodziła się w pobliżu Kicina i stąd moje podejrzenie, że może być pochowana na kicińskim cmentarzu parafialnym. Czy jest możliwe sprawdzenie tej osoby:

Marianna Bartkowiak (zd. Średecka) - urodzona w Kobylnicy dnia 1.12.1891 r. (USC Swarzędz-Gruszczyn, wpis nr 39/1891), córka Michała Średeckiego i Anastazji Buczyńskiej, prawdopodobnie żyła jeszcze w chwili wydania swojej córki za mąż, co miało miejsce 28.07.1945 r. Była żoną Kazimierza Bartkowiaka, który w lipcu 1963 r. powtórnie ożenił się w Inowrocławiu i z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Marianna zmarła w latach 1945÷1963.

Jeśli jej mąż jako wdowiec zawarł związek małżeński w Inowrocławiu, to musiał przedstawić tam jej akt zgonu. Ten dokument powinien być przechowywany razem z protokołem przedślubnym w parafii ślubu lub w parafii wystawiającej licencję, jeśli ślub miał miejsce poza parafią zamieszkania. W tej ostatniej sytuacji w księdze zaślubionych powinna być informacja, która parafia wystawiła licencję.
Dodam, że Kobylnica należała w 1891 roku do parafii we Wierzenicy i tam odnotowano chrzest Marianny Środeckiej.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

24 sty 2023, 18:31

Kod:
Dzień dobry, proszę o pomoc lub informację jak odnaleźć grób w Niemczech. Dziadek mieszkał  w Equarhofen a zmarł w tej samej miejscowości lub w Uffenheim / Bayern.

Hallo,
nie wiem kiedy zmarł Twój dziadek, nekrologi z ostatnich lat dotyczące mieszkańców Equarhofen znajdziesz na 4 stronach pod linkiem https://trauer.flz.de/traueranzeigen-su ... en/seite-1
to pomoże ustalić gdzie jest pochowany.
Jeżeli śmierć dziadka nastąpiła w latach wcześniejszych to trzeba skontaktować się z administracją cmentarza lub parafią, Groby w Niemczech są opłacane na 25 lat. Nie wiem jak jest na małych wiejskich cmentarzach, ale w miastach nieopłacone groby są dość szybko likwidowane. Znając datę śmierci można uzyskać informację (nawet telefonicznie) z prowadzonych dość skrupulatnie ksiąg pogrzebowych.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

08 lut 2023, 00:58

Jan M. Musielak napisał(a):
Talos napisał(a):Witam,

Od wielu lat szukam daty i miejsca zgonu swojej dalekiej krewnej, która urodziła się w pobliżu Kicina i stąd moje podejrzenie, że może być pochowana na kicińskim cmentarzu parafialnym. Czy jest możliwe sprawdzenie tej osoby:

Marianna Bartkowiak (zd. Średecka) - urodzona w Kobylnicy dnia 1.12.1891 r. (USC Swarzędz-Gruszczyn, wpis nr 39/1891), córka Michała Średeckiego i Anastazji Buczyńskiej, prawdopodobnie żyła jeszcze w chwili wydania swojej córki za mąż, co miało miejsce 28.07.1945 r. Była żoną Kazimierza Bartkowiaka, który w lipcu 1963 r. powtórnie ożenił się w Inowrocławiu i z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że Marianna zmarła w latach 1945÷1963.

Jeśli jej mąż jako wdowiec zawarł związek małżeński w Inowrocławiu, to musiał przedstawić tam jej akt zgonu. Ten dokument powinien być przechowywany razem z protokołem przedślubnym w parafii ślubu lub w parafii wystawiającej licencję, jeśli ślub miał miejsce poza parafią zamieszkania. W tej ostatniej sytuacji w księdze zaślubionych powinna być informacja, która parafia wystawiła licencję.
Dodam, że Kobylnica należała w 1891 roku do parafii we Wierzenicy i tam odnotowano chrzest Marianny Środeckiej.


Dziękuję za wskazówki. Niestety nie jestem w stanie dotrzeć do odpowiedniego dokumentu z Parafii Wierzenica, gdzie być może istnieje jakiś zapisek o jej śmierci. Poszedłem jednakże tropem aktu zgonu, który powinien być przedstawiony przy powtórnym ożenku... i ujawniła się następna zagadka. Okazało się, że ojciec mojej ciotki, Kazimierz Bartkowiak nie był wdowcem wstępując w kolejny związek małżeński i tym samym nie musiał przedstawiać aktu zgonu swojej "pierwszej żony". Natomiast w Kartotece ewidencji ludności z lat 1870-1931, która jest częścią zespołu "Akta Miasta Poznania" (https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... 002d7e_max) ten sam Kazimierz zapisany jest tam wraz z całą rodziną: żoną Marianną (zd. Średecką), synem Józefem i córką Jadwigą...

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

26 lut 2023, 19:30

.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2023, 14:12 przez AlZ, łącznie edytowano 2 razy

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

03 mar 2023, 22:23

Witam wszystkich,

Czy mogę prosić mieszkańców Drezdenka o przyzwoitej jakości fotografię grobowca moich krewnych? Chodzi mi o Cmentarz Komunalny przy ulicy Kopernika 12-13, kwatera: 4 rząd: 14 miejsce: 19-20, nazwiska: Majchrzycki Leon i Jadwiga.

Obrazek

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

24 mar 2023, 21:17

.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2023, 14:13 przez AlZ, łącznie edytowano 1 raz

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

25 mar 2023, 15:45

Panie Wiesławie
A czy mógłby Pan pouczyć mnie jak Pan wstawia grafikę .?
Nigdy tego nie robiłem i nie wiem z jakiego portali skorzystać gdyż google dysk w chmurze nie mają takiej opcji .
Pozdrawiam

Ryszard Welka

Poznań - cmentarz Miłostowo - OK

03 cze 2023, 10:20

Witam,

Mam prośbę do odwiedzających swoich bliskich o zdjęcie grobowca Blandyny Liebthal, który znajduje się na Cmentarzu Poznań-Miłostowo: pole 47, kwatera 4, rząd 5, miejsce 16 (GPS: 52.415818, 17.008823) oraz 240 m dalej - Wandy Majchrzyckiej: pole 45, kwatera 3, rząd 5, miejsce 9 (GPS: 52.414785, 17.010693).
Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 17 cze 2023, 21:52 przez Talos, łącznie edytowano 2 razy

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

06 cze 2023, 18:01

Witam !
Ktoś, może szuka , może będzie pomocna informacja?
Cmentarz w Żaganiu kwatera żołnierzy poległych w I wojnie światowej.
ROMAN BILINSKI z Mokronosu
*28.1.1898
+31.1.1919 https://www.fotosik.pl/zdjecie/9f80449c35db3f82
Odpowiedz