Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

11 paź 2016, 16:30

Witam. Czy ktoś z Forumowiczów wybiera się przed 01. listopada na cmentarz miłostowski?


Witam serdecznie
Mam pytanie. Czy będzie ktoś z Forumowiczów w najbliższym czasie na cmentarzu miłostowskim w Poznaniu?
Czy mogę prosić o fotografię grobu?

Poszukuję grobu:
Seweryn Niewiada, ur. 1894-02-19
pole:17 rząd:A numer:6 (grób rodzinny)

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 paź 2016, 20:31

Czy moge się tutaj przypomnieć, jeśli chodzi o moją prośbę? Jeśli ktoś byłby na tym cmentarzu, to czy mógłbym prosić o wykonanie fotografii grobu S. M. Niewiada.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 paź 2016, 20:58

jacek98764 napisał(a):Czy moge się tutaj przypomnieć, jeśli chodzi o moją prośbę? Jeśli ktoś byłby na tym cmentarzu, to czy mógłbym prosić o wykonanie fotografii grobu S. M. Niewiada.


Dobry wieczór,

Byłam dziś na cmentarzu na Miłostowie. Proszę o przesłanie e-mail

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

26 paź 2016, 19:22

Witam. Dziękuję :D :D
Wiadomość z adresem e-mail, wysłałem na priv.

Sipiory

01 gru 2016, 20:15

Witam,
czy jest ktoś z Sipiór pod Kcynią lub okolic? Miałbym prośbę o sprawdzenie informacji na cmentarzu.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

03 maja 2017, 21:45

Witam,

orientuje się ktoś czy cmentarz w Mosinie posiada wyszukiwarkę internetową lub wie czy znajdują się tam nagrobki z nazwiskiem Dąbkiewicz?

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

10 maja 2017, 16:33

Witam

Zwracam się z orgomną prośbą o wykonanie fotografii grobów w Malanowie Są to groby pradziadków Michał Szczeciński zm 1953 i Bronisława Szczecińska.

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdr Agnieszka.

Proszę o odnalezienie grobów

14 maja 2017, 08:44

Proszę o dane pochówków i odnalezienie grobów: Zofii Staszak, Wandy Szypulińskiej i Ireny Mikołajczak. Cmentarz farny ul. Gnieźnieńska Września.

Re: Proszę o odnalezienie grobów

14 maja 2017, 13:34

http://www.polskie-cmentarze.com/wrzesn ... ak&x=0&y=0
http://www.polskie-cmentarze.com/wrzesn ... ak&x=0&y=0

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

15 maja 2017, 18:05

Basiu, Renata pisze o innym cmentarzu, parafialnym do którego nie ma wyszukiwarki.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

15 maja 2017, 21:57

Jest możliwe wykonanie zdjęcia, wszakże pod warunkiem określenia przybliżonej lokalizacji. Jest to spory cmentarz, wyłowienie grobu jest dość trudne. Natomiast mam zdjęcia grobów powstańców wlkp.
Michał

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

20 maja 2017, 20:59

Dobry wieczór.

Nie mogę znaleźć na forum. Czy jak pójdę do administracji cmentarza np miłostowskiego to uzyskam tam informacje nt poprzedniej lokalizacji grobu z którego przeniesiono jedynie tablicę z nazwiskiem?

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

21 maja 2017, 18:07

Witam ,
mam serdeczną prośbę do osób ,
które ,bywają ,lub może mieszkają w Owińskach gm.Czerwonak,
o zrobienie zdjęcia grobu rodziny, na Cmentarzu parafialnym.
Podam na priv.dane i swój e-mail.
Pozdrawiam

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 maja 2017, 19:03

Witam.
Próbuję ustalić na jakim cmentarzu jest pochowana moja dalsza rodzina. Do jakiej parafii należała w latach 40 - 50 ul.Przemysłowa w Poznaniu?
Dziękuję.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 maja 2017, 22:13

Gniezno cmentarz św. Krzyża
http://gniezno.artlookgallery.com/grobo ... =0&cinki=1

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

28 maja 2017, 07:42

Do jakiej parafii należała w latach 40 - 50 ul.Przemysłowa w Poznaniu?

Gosiu, parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego. Ale nie jest istotne do jakiej parafii należeli, gdyż mogli zostać pochowani na którymś z cmentarzy komunalnych: Miłostowo, Junikowo.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

28 maja 2017, 18:08

Witam.
Dziękuję Pawle za pomoc. Na Junikowie szukałam w wyszukiwarce, nie znalazłam. Jeszcze Miłostkowo zostało. A jeszcze, proszę mi powiedzieć, czy jeżeli grób został zlikwidowany, czy w danej parafii będą widniały jakieś informacje ? Znalazłam w wyszukiwarce groby, w których jest pochowanych 1500 osób. Różne daty i nazwiska. Czy to są przeniesione groby, które zostały zlikwidowane?
Dziękuję.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

29 maja 2017, 04:46

Wiem jak to jest w przypadku Cmentarza parafialnego parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana. Tam w przypadku likwidacji grobu pochówek wykazywany jest - zbiorczo - w jednym miejscu (bodaj kwatera L grób 1). Z kolei w parafii św. Andrzeja Apostoła ks. Proboszcz pokazywał mi zeszyt z naniesionymi pochówkami. Były tam pochówki po których dziś trudno doszukać się śladu.
czy jeżeli grób został zlikwidowany, czy w danej parafii będą widniały jakieś informacje ?

Sądzę, że będzie to zależało od konkretnej parafii.

p.s. wyszukiwarce poznańskich cmentarzy komunalnych, zwłaszcza Miłostowa i Junikowa tak do końca nie ufam, znalazłem sporo niedokładności, zwłaszcza w pochówkach z lat 50-tych i 60-tych

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

29 maja 2017, 14:12

Witam.
Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli tak jak zawsze w urzędach bywa - wszystko zależy od ludzi dobrej woli, niestety.
Może jak przyjadę do Poznania będę miała więcej szczęścia i coś więcej znajdę.
Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

30 maja 2017, 04:44

Gosiu, jakich nazwisk szukasz ? Mam rodzinę na prawie każdym poznańskim cmentarzu - może coś znajdę.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

31 maja 2017, 21:56

algaa napisał(a):Witam

Zwracam się z orgomną prośbą o wykonanie fotografii grobów w Malanowie Są to groby pradziadków Michał Szczeciński zm 1953 i Bronisława Szczecińska...

To jeden grób. Pochowani są w nim: Michał, Bronisława i Antoni.
Podaj poprzez PW swój email to prześlę Ci zdjęcia tego grobu i kilku innych z nazwiskiem Szczeciński.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

14 wrz 2017, 14:30

Ja nie mam zadnej prosby, oferuje pomoc.
Jesli ktos ma bliskich na cmentarzu w Murzynowie/Morrn za Niemcow /gm.Koscierzyna, powiat Gorzow Wlkp./ lub w okolicach Lipki Wielkie/gm.Santok/, Goszczanowo /gm.Drezdenko/ lub te bliskie okolice to prosze dac znac jesli znacie polozenie grobu to zrobie zdjecie jesli istnieje, jesli nie znacie lokacji grobu to cos popytam. Musialbym wiedziec dzisiaj dane do godziny 11 w nocy.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 cze 2018, 04:15

Witam,
mam prośbę do kogoś, kto bywa na cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Znalazłam w wyszukiwarce namiary na grób Arkadiusza (zm. 1955) i Marii Belina Borzymów (zm.1960). W wyszukiwarce jest nieprawidłowy zapis Belina-Borzyń.
Pole 8 kwatera 2 miejsce 21

Nie mam pojęcia, czy ten grób fizycznie istnieje ani w jakim jest stanie :(. Czy ktoś bywający na tym cmentarzu mógłby zerknąć przy okazji i zrobić zdjęcia (jeśli jest czemu...)? Będę bardzo wdzięczna.

Ze swojej strony oferuję pomoc na cmentarzach na warszawskich Powązkach i w Pruszkowie - gdyby ktoś potrzebował.

Pozdrawiam,
Joanna

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 cze 2018, 12:50

Witam,
Poszukuję osób które mieszkają w pobliżu cmentarza w Kolniczkach, żeby wykonały zdjęcie. Więcej informacji na priv lub lukaszs87@gmail.com. Osoby zmarły w Kruczynku i Utracie więc chyba będzie ta parafia i ten cmentarz.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 cze 2018, 13:30

Może tu znajdziesz interesujący Cię grób

https://www.myheritage.pl/research/collection-10147/billiongraves?formId=death-billiongravesjson&formMode=&action=query&exactSearch=0&useTranslation=1&qburial=Event+et.death+ep.Kolniczki&p=1

pozdrawiam
Aleksandra

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 cze 2018, 16:11

Dziękuję Pani Aleksandro,

ale albo to nie są wszystkie groby, albo po prostu nie ma już grobów z lat 50, albo jest jeszcze inny cmentarz, który obejmował po II wojnie obszar Kruczynku i Utraty. Niestety nie ma nawet tego nazwiska :(

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

28 cze 2018, 12:45

JoMa napisał(a):Znalazłam w wyszukiwarce namiary na grób Arkadiusza (zm. 1955) i Marii Belina Borzymów (zm.1960). W wyszukiwarce jest nieprawidłowy zapis Belina-Borzyń. Pole 8 kwatera 2 miejsce 21


Joasiu, wysłałem Ci zdjęcia na maila.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

08 sie 2018, 13:09

Witajcie!
Czy ktoś z Was zna lub bywa na starym cmentarzu, przy ul. Bolesława Chrobrego w Międzychodzie? Poszukuję grobów moich przodków, małżeństw:
1. Andrzeja Pospiesznego (ur. 16.11.1872 r., zm. 8.01.1954 r.) i Walentyny Pospiesznej z d. Dolata (ur. 26.01.1867 r., zm. 28.02.1943 r.) oraz
2. Wincentego Górnego (nie mam pewności co do jego pochówku na cmentarzu w Międzychodzie) i Pauliny Górnej z d. Śliwińska (ur. 6.06.1869 r., zm. 14.10.1957 r.)

Jeżeli jakaś dobra dusza będzie miała po drodze na ten stary cmentarz, to będę niezmiernie wdzięczny za sprawdzenie czy groby powyższych osób znajdują się na tej nekropolii i podzielenie się ewentualnymi zdjęciami.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

08 sie 2018, 15:42

Tanzanit napisał(a):Witajcie!
Czy ktoś z Was zna lub bywa na starym cmentarzu, przy ul. Bolesława Chrobrego w Międzychodzie? Poszukuję grobów moich przodków, małżeństw:
1. Andrzeja Pospiesznego (ur. 16.11.1872 r., zm. 8.01.1954 r.) i Walentyny Pospiesznej z d. Dolata (ur. 26.01.1867 r., zm. 28.02.1943 r.) oraz
2. Wincentego Górnego (nie mam pewności co do jego pochówku na cmentarzu w Międzychodzie) i Pauliny Górnej z d. Śliwińska (ur. 6.06.1869 r., zm. 14.10.1957 r.)

Jeżeli jakaś dobra dusza będzie miała po drodze na ten stary cmentarz, to będę niezmiernie wdzięczny za sprawdzenie czy groby powyższych osób znajdują się na tej nekropolii i podzielenie się ewentualnymi zdjęciami.

http://polskie-cmentarze.com/miedzychod ... hp?id=form

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

09 sie 2018, 06:37

Witajcie!
Dziękuję, ze wskazanie tej strony, jednak przejrzałem już tę wyszukiwarkę. Okazuje się, że zawiera ona jedynie wpisy z nowego "dużego" cmentarza w Międzychodzie znajdującego się na obrzeżach miasta. Dlatego o pomoc w odszukaniu grobów zwróciłem się tutaj. Jeżeli ktoś kojarzy mogiły pospiesznych lub Górnych, uprzejmie proszę o informacje.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 sie 2018, 12:06

Udało mi się samodzielnie odszukać groby przodków podczas wyprawy do Międzychodu.
W związku z tym odwołuję prośbę.
Wszystkim zaangażowanym dziękuję!

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 sie 2018, 12:16

Witajcie!
Poszukuję kolejnych grobów, tym razem na cmentarzach w Wyszynie koło Turku. Wiem, że istnieją dwa. Pierwszy stary z czasów I wojny światowej oraz drugi młodszy znajdujący się na uboczu miejscowości, przy ul. cmentarnej.
Wiem, że przy ul. cmentarnej znajdują się następujące groby:
Wacław (1921-1957) i Eleonora z d. Głąbicka (1926-2015) Ignaczak
Józefa z d. Młodzieniak (1890-1930) Głąbicka

Ponadto poszukuję grobów następujacych osób:
Jan Głąbicki (ur. około 1880-1890) - ojciec Eleonory
Józef i Waleria Ignaczak (oboje urodzeni przed 1900 lub na początku XX wieku) - rodzice Wacława

Czy jakaś dobra dusza mieszka w okolicach Wyszyny, zna w/w cmentarze i jest w stanie podzielić się garścią informacji na temat istnienia tychże nagrobków?

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 sie 2018, 12:26

W wolnej chwili sprawdzę i spróbuję odszukać te groby. Na pewno nie w tym tygodniu.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 sie 2018, 13:02

Dziękuję serdecznie za Pana pomoc, będę czekał. Czy mogę prosić również o ewentualne zdjęcia. W wiadomości prywatnej podam potem adres e-mail.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

23 sie 2018, 13:10

Oczywiście, jeśli znajdę groby to zrobię zdjęcia.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 sie 2018, 18:37

Tanzanit napisał(a):W wiadomości prywatnej podam potem adres e-mail.

Podaj adres to prześlę zdjęcia.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

30 sie 2018, 19:15

D-100 napisał(a):
Tanzanit napisał(a):W wiadomości prywatnej podam potem adres e-mail.

Podaj adres to prześlę zdjęcia.

Przesłałem adres email.
Proszę daj znać czy wiadomość dotarła.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

01 wrz 2018, 00:00

Tanzanit napisał(a):Przesłałem adres email.
Proszę daj znać czy wiadomość dotarła.

Zdjęcia wysłałem.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

03 paź 2018, 18:14

Poszukuję mojego wujka. Wiem tylko tyle, że nazywał się Piotr Sztama, podpisywał się Piotr Sztamma, należał do 56 pułku Strzelców Wielkopolskich, 15.08.1939 r. wysłał zdjęcie w mundurze, które zostało zrobione w Krotoszynie u fotografa J. Habowskiego. Już w trakcie wojny był poszukiwany przez PCK. Prawdopodobnie poległ w okolicach Łowicza.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

01 sty 2019, 21:18

Witam,
Siostra mojego pradziadka Rozalia Zygmanowska uz jako panna wyjechała do Poznania, gdzie pracowała jako 'gosposia u księży' aż do swojej śmierci. Zostala tam przez nich pochowana. Nie marzę, że uda się ustalić przy jakiej parafii pracowała, ale czy można gdzieś znaleźć cmentarz na którym została pochowana?
Pozdrawiam serdecznie
Ania

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

21 sty 2019, 22:17

ania6 napisał(a):Witam,
Siostra mojego pradziadka Rozalia Zygmanowska uz jako panna wyjechała do Poznania, gdzie pracowała jako 'gosposia u księży' aż do swojej śmierci. Zostala tam przez nich pochowana. Nie marzę, że uda się ustalić przy jakiej parafii pracowała, ale czy można gdzieś znaleźć cmentarz na którym została pochowana?
Pozdrawiam serdecznie
Ania

Kiedy się urodziła?

W Kartotece ewidencji ludności m. Poznania znalazłem tylko Rozalię Zygmaniak:

Rozalia Zygmaniak
https://szukajwarchiwach.pl/53/474/0/19 ... /#tabSkany

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

26 sie 2019, 19:39

Witam
Czy ktoś odwiedzający cmentarz Miłostowo zechciałby zrobić m zdjęcie grobu - zm. Leopolda Kopaczyk - pole:41 kwatera:4A rząd:1A miejsce:7. Będę bardzo wdzięczna.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

27 sie 2019, 04:41

Będę jutro na Miłostowie. Kwatera 41 to blisko grobu moje Żony.
Podaj na PW maila - prześlę Ci zdjęcia.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

28 sie 2019, 20:14

Witam czy ktoś ma możliwość sprawdzenia grobu na cmentarzu w Brennej lub jest z tamtych okolic.
Brenna . powiat Cieszyn.
Konkretnie interesuje mnie grób Władysława Bilana,
WŁADYSŁAW BILAN
UR. 23.06.1925

Prosiłbym o zrobienie zdjęcia.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

29 sie 2019, 14:10

Zdarzyło mi się dzisiaj być w Brennej i przy ładnej pogodzie miałem wiele szczęścia, że po kilkunastu minutach trafiłem na grób Władysława Bilana. Wysłałbym jakieś zdjęcie, ale nie znam adresu.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

29 sie 2019, 17:21

Panie Bolesławie dziękuję na szybką odpowiedz.
Wysłałem Panu prywatną wiadomość z moim adresem email. Byłbym wdzięczny za zdjęcie..

Dziękuję bardzo Panu za przesłanie zdjęć.
Pozdrawiam.

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

02 wrz 2019, 19:46

Czy są tu osoby ze Szczecina (Cmentarz Centralny) i ze Złotowa koło Piły? Na obu cmentarzach są pochowani moi dalecy krewni i za pomocą ich grobów chciałbym nawiązać kontakt z ich rodzinami. Osoby chętne do pomocy proszę o kontakt: kowalski.szymek@gmail.com

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

18 wrz 2019, 18:25

^^ Bardzo dziękuje Pani Beacie za pomoc w zlokalizowaniu grobu w Szczecinie ;) Czy jest może tu jakaś dobra duszyczka z okolic Złotowa, Piły, albo Jastrowia? :)

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

20 wrz 2019, 10:26

^^ Czy jest tu może ktoś z okolic Gniezna? Miałbym sprawę na cmentarzu św. Piotra i Pawła ;)

Re: Cmentarze - prośba o odszukanie grobu

20 wrz 2019, 20:36

Witam,
podaj o kogo chodzi, postaram się pomóc
Sławek Łubiński
Odpowiedz