Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: Odnalezienie miejscowości

07 sie 2021, 11:52

Najuprzejmiej dziękuję.
Odnośnie zaś potencjalnych wspólnych korzeni odzywam się "pw".

Radek

Re: Odnalezienie miejscowości

07 sie 2021, 13:52

chwieral napisał(a):...jednak sprawą nadrzędną jest tu kwestia "Molendino Żabiak". Z tego, co wyczytałem "molendino" oznacza niejako "od młyna" (ale mogę się mylić), natomiast wspomniany tu przy obojgu Żabiak spędza mi sen z powiek, ...

Oboje narzeczeni mieszkali pod nr 9 [który dotyczy] młyna Żabiak.
Wdowiec i panna.
Po 3 zapowiedziach, brak przeszkód.

Interesujące, że ks. Gorzeński podaje nr-y domów zamieszkania nie tylko PP. Młodych, ale i świadków. To rzadkość.

Re: Odnalezienie miejscowości

07 sie 2021, 16:01

Rzeczywiście, ma Pani jak zawsze wprawne oko, Pani Krystyno. Sam przeoczyłem tę ciekawostkę. Swoją drogą nie sądziłem, że w młynie mogło być nawet 9 numerów mieszkania. Chyba, że za młyn uważano pobliskie chatki.
Przy okazji (choć nie sądzę, by się to udało, jak i nie śmiałbym prosić), nie potrafię znaleźć urodzenia panny młodej (Katarzyny Wekwert, co interesuje mnie tu priorytetowo), że już nie wspomnę o panie młodym, wdowcu, czyli Jana Chmiela.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za interesujący komentarz.

Radek

Re: Odnalezienie miejscowości

08 sie 2021, 17:25

Radku, odpowiedziałem. Mam nadzieję, że znajdziemy wspólnych Przodków.

Swoją drogą nie sądziłem, że w młynie mogło być nawet 9 numerów mieszkania.


Sądzę, że młyn był po prostu nieruchomością nr 9 lub też Młyn Żabiak to nazwa zwyczajowa przysiółka z kilkoma nieruchomościami

Re: Odnalezienie miejscowości

08 sie 2021, 17:29

Paweł Wietrzykowski napisał(a):Radku, odpowiedziałem. Mam nadzieję, że znajdziemy wspólnych Przodków.

Swoją drogą nie sądziłem, że w młynie mogło być nawet 9 numerów mieszkania.


Sądzę, że młyn był po prostu nieruchomością nr 9 lub też Młyn Żabiak to nazwa zwyczajowa przysiółka z kilkoma nieruchomościami


Dziękuję za komentarz. Rzeczywiście z pewnością była to któraś z dwóch powyższych możliwości.

Pozdrawiam serdecznie,

Radek

Re: Odnalezienie miejscowości

14 paź 2021, 10:41

Witam! Ciekawi mnie gdzie znajdowal sie folwark Przybyczewo, skad ta nazwa i do jakiej miejscowosci obecnia przynalezy. Pozdrawiam serdecznie.Emilia

Re: Odnalezienie miejscowości

14 paź 2021, 15:12

Emilia napisał(a):Witam! Ciekawi mnie gdzie znajdowal sie folwark Przybyczewo,
skad ta nazwa i do jakiej miejscowosci obecnia przynalezy.
Pozdrawiam serdecznie.Emilia

Emilio.
Nie chodzi Tobie o Przybyszewo?
Jeśli na pewno jest to Przybyczewo - podaj źródło.

Re: Odnalezienie miejscowości

14 paź 2021, 15:39

Tak napewno o Przybyczewo. Jest wymienione miedzy innymi tutaj: Tytuł: Materiały do dziejów chłopa wielkopolskiego TOM III
Powiat Pyzdrski
79. Kromolice i Mokronos oraz folwarki Karczewka i Przybyczewo — opis stanu dóbr z 4 V 1784 r
80. Kromolice i Mokronos oraz folwarki Karczewka i Przybyczewo — inwentarz z 30 V 1784 r

Re: Odnalezienie miejscowości

14 paź 2021, 16:00

Przybiszew pisano też. :)

Obrazek

Re: Odnalezienie miejscowości

14 paź 2021, 16:05

Bardzo dziekuje!

Re: Odnalezienie miejscowości

26 paź 2021, 23:03

Potrzebuję pomocy w zidentyfikowaniu miejscowości, z której pochodził pan młody na poniższym akcie. Akt jest z Głuchowa koło Czempinia. Dość wyraźnie widać tam "Lubasz", ale jedyny Lubasz, jaki znalazłem, jest tuż przed Czarnkowem, a to spora odległość. Czy może chodzić o jakiś inny Lubasz, już nie istniejący albo wchłonięty przez inną miejscowość?
Obrazek

Re: Odnalezienie miejscowości

26 paź 2021, 23:37

Może Lubosz w parafii Wyskoć?

Re: Odnalezienie miejscowości

26 paź 2021, 23:51

Bartek napisał(a):Może Lubosz w parafii Wyskoć?

Tak, to może być dobry trop, dzięki!

Re: Odnalezienie miejscowości

12 lis 2021, 20:02

witam wszystkich
poszukuję miejscowości SOCHAU powiat pleszewski

w akcie zgonu mojego prapradziadka jest wpisane, że urodził się w miejscowości Sochau, powiat pleszewski; prawdopodobny rok urodzenia to 1873; rodzice to Michał Stachowski i Marianna z domu Łukaszewska

Sprawdziłem miejscowość (błędny trop):
- Sucha, powiat jarociński

może ktoś z Was ma pomysł co to za miejscowość z okolic Pleszewa

Re: Odnalezienie miejscowości

12 lis 2021, 20:03

Witam.
Suchau - polska nazwa Sucha powiat jarociński wcześniej powiat pleszewski.
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Odnalezienie miejscowości

12 lis 2021, 20:06

ebryka1 napisał(a):Witam.
Suchau - polska nazwa Sucha powiat jarociński wcześniej powiat pleszewski.
Pozdrawiam
Grzegorz


dzięki, sprawdziłem już tą miejscowość i nic nie uzyskałem, zero w archiwach ;(

Re: Odnalezienie miejscowości

12 lis 2021, 21:25

mariusz_stachowski napisał(a):
ebryka1 napisał(a):Witam.
Suchau - polska nazwa Sucha powiat jarociński wcześniej powiat pleszewski.
Pozdrawiam
Grzegorz


dzięki, sprawdziłem już tą miejscowość i nic nie uzyskałem, zero w archiwach ;(


Urodzenia (1778-1888) i nie tylko dla wsi Sucha znajdują się w parafii Czermin. Dostęp do akt tylko po zalogowaniu na
Family Search.
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Odnalezienie miejscowości

26 lis 2021, 19:12

Dobry wieczór.

W aktach zgonów dwóch moich prababek spotkałem się z miejscowościami urodzenia, których nie potrafię niestety odnaleźć. Mianowicie. Jedna z prababek miała miejsce urodzenia "Newendorf, Niemcy" z 1915 roku. Natomiast druga miała miejsce urodzenia "Jechowice" z 1924 roku. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
DN

Re: Odnalezienie miejscowości

26 lis 2021, 19:40

http://www.kartenmeister.com/preview/databaseuwe.asp

Newendorf

German Name: Newendorf 1401
Polish/Russian Name: Nowa Wies Krolewska
Kreis/County: Oppeln
German Province: Schlesien
Today's Province: Opolskie


German Name: Newendorf 1560
Polish/Russian Name: Uzlovoe
Kreis/County: Königsberg, Landkreis
German Province: Ostpreussen
Today's Province: Kaliningrad Oblast

German Name: Newendorff 1396
Polish/Russian Name: Nowice
Kreis/County: Schweidnitz
German Province: Schlesien
Today's Province: Dolnoslaskie


German Name: Newendorff 1399
Polish/Russian Name: Nowe Siodlo
Kreis/County: Waldenburg
German Province: Schlesien
Today's Province: Dolnoslaskie

Re: Odnalezienie miejscowości

30 lis 2021, 16:53

DankaW napisał(a):http://www.kartenmeister.com/preview/databaseuwe.asp

Newendorf

German Name: Newendorf 1401
Polish/Russian Name: Nowa Wies Krolewska
Kreis/County: Oppeln
German Province: Schlesien
Today's Province: Opolskie


German Name: Newendorf 1560
Polish/Russian Name: Uzlovoe
Kreis/County: Königsberg, Landkreis
German Province: Ostpreussen
Today's Province: Kaliningrad Oblast

German Name: Newendorff 1396
Polish/Russian Name: Nowice
Kreis/County: Schweidnitz
German Province: Schlesien
Today's Province: Dolnoslaskie


German Name: Newendorff 1399
Polish/Russian Name: Nowe Siodlo
Kreis/County: Waldenburg
German Province: Schlesien
Today's Province: Dolnoslaskie


Bardzo Pani dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam
DN

Re: Odnalezienie miejscowości

30 lis 2021, 20:56

Owszem te Newendorfy to prawda , ale przed wiekami tak pisano te nazwy. Ortsbuch Dra Michaela Rademachera podaje stan na 1900 rok i takiej lub podobnej nazwy nie ma. Za to jest sporo Neuendorfów , z czego większość na terenach wschodnich (czyli obecnie polskich lub rosyjskich).

Pozdrawiam
Janusz

Re: Odnalezienie miejscowości

03 gru 2021, 09:14

No właśnie wiem. Niestety nie mam póki co żadnej innej poszlaki, gdzie mógłbym szukać przodków z tej części rodziny. Ale w końcu na pewno się uda.

Serdecznie pozdrawiam
DN

Re: Odnalezienie miejscowości

03 gru 2021, 22:30

W akcie ślubu ze Śląska Opolskiego z roku 1798 znajduję jako miejscowość pochodzenia "Wostrochow" lub "Westrochow" - "bey Czenstochau" czyli w okolicy Częstochowy, ale to "koło" może znaczyć równie dobrze 5 jak i 100 kilometrów.

Czy ten Wostrochow komuś coś nasuwa?

_________________
Łukasz Bielecki

Witam uprzejmie,Panie Łukaszu.
Na zasadzie czystego "brainstormingu" i jako filolog pozwalam sobie zastanowić się nad takimi opcjami:
- West-Rochow?
- Wystrachów?
Może nie tędy droga,ale na pewno w taki czy inny sposób sprawa się wyjaśni,czego Panu życzę i łączę wyrazy szacunku.
Jacek"gerszewski"

Re: Odnalezienie miejscowości

04 gru 2021, 00:50

gerszewski napisał(a):W akcie ślubu ze Śląska Opolskiego z roku 1798 znajduję jako miejscowość pochodzenia "Wostrochow" lub "Westrochow" - "bey Czenstochau" czyli w okolicy Częstochowy, ale to "koło" może znaczyć równie dobrze 5 jak i 100 kilometrów.

Czy ten Wostrochow komuś coś nasuwa?

_________________
Łukasz Bielecki

Witam uprzejmie,Panie Łukaszu.
Na zasadzie czystego "brainstormingu" i jako filolog pozwalam sobie zastanowić się nad takimi opcjami:
- West-Rochow?
- Wystrachów?
Może nie tędy droga,ale na pewno w taki czy inny sposób sprawa się wyjaśni,czego Panu życzę i łączę wyrazy szacunku.
Jacek"gerszewski"


Może Wierzchowisko w gminie Mykanów w powiecie częstochowskim?

Re: Odnalezienie miejscowości w Ks.poznańskim

13 gru 2021, 01:29

Bardzo proszę o pomoc w odczytaniu miejsca/wsi urodzenia Marjanny Totomir w księstwie Poznańskim

https://metryki.genealodzy.pl/metryka.p ... =1206&y=18

pozycja 26.
Kombinuje na wszystkie sposoby i nic mi nie pasuje?????

Z góry z okazaną pomoc bardzo dziękuje.

Re: Odnalezienie miejscowości

13 gru 2021, 01:50

Haniu,
według mnie jest to akt zgonu Jana Pro???, wdowiec lat sześćdziesiąt trzy żyjący,
urodzony w Mieście Kutnie Guberni Warszawskiej z niegdyś Bartłomieja i Anny małżonków. Przekonawszy się ...

Re: Odnalezienie miejscowości

13 gru 2021, 01:58

Danusia przepraszam to chyba ze zmęczenia bo tkwię od kilku godzin przy komp.to miała być pozycja 25 Mariannia Totomin lat 92 rodzice Wojciech i Urszula Rogulski.Tylko gdzie !!!!

Proszę zobacz jeszcze raz.
Pozdrawiam

Re: Odnalezienie miejscowości

13 gru 2021, 03:53

Haniu,
wygląda ten zapis na miejscowość Zrenica.
Była taka miejscowość koło Środy, dziś wchłonęło ją miasto.
Formy zapisu były bardzo różne: Żrenica; Zrzenica; Źrenica; Zrenica i może jeszcze jakieś.
Rzecz jednak w tym, że w XVIII w. w średzkich metrykaliach dot. chrztów nie występuje nazwisko Rogulski.

Spojrzenie innych Forumowiczów, może naprowadzić na zupełnie inną miejscowość położoną w W.Ks.Pozn.

Re: Odnalezienie miejscowości

16 gru 2021, 23:17

Danka dziękuje za odzew na mój wpis. Przepraszam, że dopiero dzisiaj ale kłopoty zdrowotne w rodzinie powodują moje przerwy w pracy na komputerze.
Nazwisko Totomir jest takie nie typowe ale może po Rogulskich coś znajdę.
Mam taki akt ślubu-rodzice mojej 4 prababki Cornelii Sępińskiej geb.Sarnecka.

28642 (Poznań, Fara - kość. Św. Marii Magdaleny)
1795.28/VI. G. Józef Sarnecki mł. x Rozalja Totomirowiczowna v., parafjanie z Barda -- sw. NN.
nie wiedziałam jak je odmienić Totomirowiczówna?????

Pozdrawiam

Re: Odnalezienie miejscowości

17 gru 2021, 01:36

DankaW napisał(a):Rzecz jednak w tym, że w XVIII w. w średzkich metrykaliach dot. chrztów nie występuje nazwisko Rogulski.


Jak zobaczyłam tę Źrenicę to mi spokoju nie dało.
Rogulskich nie kojarzę, ale... Bogulskich z tych okolic tak (chyba w parafii Mądre, ale ręki sobie nie dam odciąć. Danusiu, na pewno wiesz lepiej.

Za to arcyciekawa historia się tu kroi...

Wpierw wpadło mi to:

Obrazek

a potem...

Obrazek

Jak myślicie? To ta sama Marianna? W 1823 roku szukała zaginionego syna, by niestety w 1851 roku umrzeć samotnie w przytułku. Widziałam na szukajwarchiwach, że jakieś akta Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności się zachowały. Może gdzieś byłaby wzmianka?

Re: Odnalezienie miejscowości

17 gru 2021, 12:48

Ja też mam problem z nazwą miejscowości.
Skąd pochodził Antoni Halaj i w związku z tym: Gdzie urodził się jego syn, płynący do NYC?
Statek pływał pod holenderską flagą dla HAL, w digitalnej wersji amerykanie zrobili z tego "Slauiowki" :roll:
Geograficznie jest całkiem możliwe, że miejscowość leży/leżała gdzieś w powiecie kolskim.
Fragmenty z list pasażerów z 1912 roku (przy wejściu i zejściu z pokładu):

Obrazek

Obrazek

Re: Odnalezienie miejscowości

17 gru 2021, 20:32

Witaj Olga!
na str. wtg pod w/w linkiem nie mogę zobaczyć zdjęć przesłanych przez Ciebie dotyczących Totomirowicz.
Bardzo proszę o przesłanie na moją pocztę jeśli to możliwe.
hannaguza@wp.pl
Właśnie składam wszystkie dostępne dane dot.Marjanny Totomir geb.Rogulska jak i Marcjanna Tatumir zmarłe w 1851 Warszawa.
W opracowaniu Andrzeja Tyszki NEKROLOGI "KURIERA WARSZAWSKIEGO" 1821-1939 T.II
znalazłam taki nekrolog
Obrazek
Nie wiem czy to ta sama osoba- co Marjanna Totomir.
Na genealodzy.pl znalazłam Wojciecha i Urszula (rodzice Marjanny)ale nie Rogulscy a Bogulski
1757 Franciszek Ksawery Tomasz Bogulski Wojciech Urszula Środa Wielkopolska Środa Wlkp. Uwagi: data chrztu : 1757.12.00.?,łacina , karta uszkodzona Miejsce przechowywania ksiąg:
Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu

61-108 Poznań, ul. Ks. Ignacego Posadzego 2Indeks dodał: Danecka
1759 Jan Bogulski Wojciech Urszula Środa Wielkopolska Środa Wlkp. Uwagi: łacina , data chrztu : 1759.09.07,str.7,o.spectabilis Miejsce przechowywania ksiąg:
Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu

61-108 Poznań, ul. Ks. Ignacego Posadzego 2Indeks dodał: Danecka
Może to jakis trop -nie wiem.
Dziekuję za zainteresowanie i jesli coś znajdziesz daj mi znać.
Pozdrawiam

Re: Odnalezienie miejscowości

17 gru 2021, 20:48

Przesłałam Haniu powyższe wycinki z warszawskich gazet.

Pewnie jeszcze warto by było zerknąć na te (z mazowieckiego) dwie metryki z Długiej Kościelnej wg Geneteki
1793/142 Mateusz Tatomir + Marcjanna Bogulska, Długa Kościelna Uwagi: kawaler - panna Miejscowość: Długa Kościelna Data ślubu: 08.07.1793 r. Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Diecezjalne Warszawsko-Praskie 03-461 Warszawa, ul. Ratuszowa 5Indeks dodał: Kołak_Małgorzata
1813/72 Władysław Wojdzicki (rodzice: Antoni, Rozalia Majewska) + Tekla Tatomir (rodzice: Mateusz, Marcjanna Bogulska), Długa Kościelna, Uwagi: 25-V Miejsce przechowywania ksiąg: Archiwum Diecezjalne Warszawsko-Praskie 03-461 Warszawa, ul. Ratuszowa 5Indeks dodał: jurekstefan
https://geneteka.genealodzy.pl/index.ph ... rdertable=

Re: Odnalezienie miejscowości

17 gru 2021, 22:45

Olga dziwny zbieg okoliczności Marianna Totomir lat 92 zgon styczeń 1851 Warszawa i Marcjanna Tatumir lat 98 ( z podanych dat) zgon styczeń 1851.Warszawa
Ciekawe ,że w Nekrologach kuriera warszawskiego występuje tylko Marcjanna Tatumir chociaż sprawdziłam adres Towarzystwa Dobroczynności w Warszawie i są inne osoby wykazane pod tym adresem a Totomir Marianny nie ma .Ponadto dziwny zbieg nazwiska Bogulski/Rogulski.
Szukam dalej dziękuję za wskazówki. Sprawdzę Dłuka Kościelna- na FS.
Pozdrawiam i polecam się pamieci!

Re: Odnalezienie miejscowości

18 gru 2021, 10:10

kadi13 napisał(a): Totomir

Zobacz, że nawet w informacji o poszukiwaniu syna z 1923 roku w jednym (!) ogłoszeniu matka używa nazwiska TATOMIR, syn Stanisław określany jest jako TATEMIR. W nekrologach Tyszki TATUMIR.

A tu jest pełna treść nekrologu
Obrazek

Re: Odnalezienie miejscowości

30 gru 2021, 19:54

Proszę o pomoc w ustaleniu położenia (polskiej nazwy) miejscowości (majątku) JUGELFINGEN. Czy to Pszczew?

Re: Odnalezienie miejscowości

30 gru 2021, 20:15

Krzysztof63 napisał(a):Proszę o pomoc w ustaleniu położenia (polskiej nazwy) miejscowości (majątku) JUGELFINGEN. Czy to Pszczew?

Pszczew - niemiecka nazwa Betsche w pow. Międzyrzecz.
Pozdrawiam
Grzegorz

Re: Odnalezienie miejscowości

01 sty 2022, 21:53

Dzień dobry,
proszę o pomoc w identyfikacji miejscowości w której urodził się Oskar Heinrich Goschke.

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... b8e76ba6bb

Z góry dziękuję

Re: Odnalezienie miejscowości

01 sty 2022, 22:02

Jacek256 napisał(a):Dzień dobry,
proszę o pomoc w identyfikacji miejscowości w której urodził się Oskar Heinrich Goschke.

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... b8e76ba6bb


Ochtrup pow. Steinfurt - Nadrenia Westfalia

https://de.wikipedia.org/wiki/Ochtrup

Pozdrawiam
Genowefa

Re: Odnalezienie miejscowości

01 sty 2022, 22:51

ebryka1 napisał(a):
Krzysztof63 napisał(a):Proszę o pomoc w ustaleniu położenia (polskiej nazwy) miejscowości (majątku) JUGELFINGEN. Czy to Pszczew?

Pszczew - niemiecka nazwa Betsche w pow. Międzyrzecz.
Pozdrawiam
Grzegorz

Dziękuję, ale miałem na myśli folwark w Pszczewie, gdyż tylko to miejsca wyświetla się na Google gdy wpisać hasło Jugelfingen. Pruski książę o tym nazwisku był na krótko właścicielem majątku w Pszczewie na początku XIX wieku. Miejsce to jest wymienione jako miejsca urodzenia jednego z moich przodków, stąd moje pytanie. Może ktoś spotkał się z tą nazwą?

Re: Odnalezienie miejscowości

01 sty 2022, 23:30

gensi61 napisał(a):Ochtrup pow. Steinfurt - Nadrenia Westfalia

https://de.wikipedia.org/wiki/Ochtrup

Pozdrawiam
Genowefa

Bardzo dziękuję

Re: Odnalezienie miejscowości

02 sty 2022, 08:39

Krzysztofie,
Dziękuję, ale miałem na myśli folwark w Pszczewie, gdyż tylko to miejsca wyświetla się na Google gdy wpisać hasło Jugelfingen. Pruski książę o tym nazwisku był na krótko właścicielem majątku w Pszczewie na początku XIX wieku. Miejsce to jest wymienione jako miejsca urodzenia jednego z moich przodków, stąd moje pytanie. Może ktoś spotkał się z tą nazwą?


masz na myśli to Miejsce ? https://naprzekordniom.wordpress.com/2017/07/10/dwor-biskupow-i-folwark-w-pszczewie-wielkopolskie-rezydencje/

Re: Odnalezienie miejscowości

02 sty 2022, 11:13

Paweł Wietrzykowski napisał(a):Krzysztofie,
Dziękuję, ale miałem na myśli folwark w Pszczewie, gdyż tylko to miejsca wyświetla się na Google gdy wpisać hasło Jugelfingen. Pruski książę o tym nazwisku był na krótko właścicielem majątku w Pszczewie na początku XIX wieku. Miejsce to jest wymienione jako miejsca urodzenia jednego z moich przodków, stąd moje pytanie. Może ktoś spotkał się z tą nazwą?


masz na myśli to Miejsce ? https://naprzekordniom.wordpress.com/2017/07/10/dwor-biskupow-i-folwark-w-pszczewie-wielkopolskie-rezydencje/

Tak, to jest to miejsce, ale jest ono odległe o ponad 170 od Pyzdr, a z okolic tej właśnie miejscowości wywodzą się moi przodkowie po mieczu. Dlatego trochę mnie zdziwiła ta migracja jednego z moich pradziadów, gdyż wszyscy inny rodzili się, żenili i umierali w promieniu nie większym niż 40 km od Pyzdr. No ale biorąc pod uwagę w tym czasie migracje mieszkańców Wielkopolski za ocean, to szukanie chleba w majątku w Pszczewie było zaledwie wypadem za miasto.
Wracając jednak do mojego pytania, sądziłem, że być może któryś z majątków leżących bliżej Pyzdr nosił nazwę Jugelfingen i ktoś z tu piszących się z nią już spotkał.

Re: Odnalezienie miejscowości

02 sty 2022, 12:45

Krzysztofie,
Jeśli mają to być okolice Pyzdr to może chodzi o Ingelfingen czyli Anielewo z parafii Zagórów?
Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Odnalezienie miejscowości

02 sty 2022, 17:29

Iku2012 napisał(a):Krzysztofie,
Jeśli mają to być okolice Pyzdr to może chodzi o Ingelfingen czyli Anielewo z parafii Zagórów?
Pozdrawiam
Agnieszka

Jest to bardzo prawdopodobne i dlatego polecam stronę slupcagenealogy.com z zindeksowanymi metrykami z tamtych okolic.

Janusz

Re: Odnalezienie miejscowości

02 sty 2022, 18:30

Kol. Ingenfilgen http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_X/853,
a tutaj mapa - https://polona.pl/item/topograficeskaa-karta-carstva-pol-skago-topograficzna-karta-krolestwa-polskiego-carte,Mzc0MjE5OA/3/#item - strona/karta Kol. I sekcja III.
Kolonia położona obok miejscowości Łomów i Huty Łukomskiej.
Pozdrawiam noworocznie
Ela

Dodatkowo w http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XV_cz.1/471 przy haśle Emilienheim znajduje się potwierdzenie sugestii Agnieszki o nazwie Anielewo.

Re: Odnalezienie miejscowości

03 sty 2022, 08:10

Iku2012 napisał(a):Krzysztofie,
Jeśli mają to być okolice Pyzdr to może chodzi o Ingelfingen czyli Anielewo z parafii Zagórów?
Pozdrawiam
Agnieszka

Agnieszko. Bardzo dziękuję. To jest właśnie to, czego szukałem.
Krzysztof

Re: Odnalezienie miejscowości

03 sty 2022, 08:11

janusz59 napisał(a):
Iku2012 napisał(a):Krzysztofie,
Jeśli mają to być okolice Pyzdr to może chodzi o Ingelfingen czyli Anielewo z parafii Zagórów?
Pozdrawiam
Agnieszka

Jest to bardzo prawdopodobne i dlatego polecam stronę slupcagenealogy.com z zindeksowanymi metrykami z tamtych okolic.

Janusz

Janusz. Dziękuję i z pewnością skorzystam.
Krzysztof

Re: Odnalezienie miejscowości

03 sty 2022, 08:16

ElaK napisał(a):Kol. Ingenfilgen http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_X/853,
a tutaj mapa - https://polona.pl/item/topograficeskaa-karta-carstva-pol-skago-topograficzna-karta-krolestwa-polskiego-carte,Mzc0MjE5OA/3/#item - strona/karta Kol. I sekcja III.
Kolonia położona obok miejscowości Łomów i Huty Łukomskiej.
Pozdrawiam noworocznie
Ela

Dodatkowo w http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_XV_cz.1/471 przy haśle Emilienheim znajduje się potwierdzenie sugestii Agnieszki o nazwie Anielewo.

Elu. Dziękuję. To bardzo wzbogaci moją wiedzę.
Krzysztof

Re: Odnalezienie miejscowości

04 sty 2022, 21:31

Dzień dobry,
proszę o pomoc indentyfikacji miejscowości w których zmarli:

Jasiurski Stanisław *19.07.1895 - Poznań, +19.09.1899 - Stadt Frankenhausen ?
Jasiurski Józef *28.11.1900 - Poznań, +16.10.1917 - Wilhelmsort ?

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 250d6a9a70
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 60a7dbed57

Na pierwszym skanie pierwsza część karty meld., na drugim skanie druga część, gdzie znajdują się podane zapisy.
Odpowiedz