Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

30 cze 2016, 18:05

Witam,
Potrzebuję pomocy. W jakim USC znajdę akta metrykalne z miejscowości Ruchocinek?

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

02 lip 2016, 19:30

USC Witkowo

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

08 lip 2016, 20:42

Witam
Wiem że wychodzę poza Wielkopolskę, ale może ktoś ma te dane.
Chodzi mi o wieś Sławęcin leżącą w dzisiejszym powiecie Chojnice. Do jakiego USC należała po 1874?

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

08 lip 2016, 21:01

pmis napisał(a):Witam
Wiem że wychodzę poza Wielkopolskę, ale może ktoś ma te dane.
Chodzi mi o wieś Sławęcin leżącą w dzisiejszym powiecie Chojnice. Do jakiego USC należała po 1874?


Witam,
Jeśli tu nie dostaniesz odpowiedzi, to zapytaj na forum PTG.
http://www.ptg.gda.pl/

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

08 lip 2016, 21:11

Henryk Krzyżan napisał(a):Witam,
Jeśli tu nie dostaniesz odpowiedzi, to zapytaj na forum PTG.
http://www.ptg.gda.pl/

Dziękuję Pani Henryku

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

08 lip 2016, 21:26

pmis napisał(a):Dziękuję Pani Henryku


Proszę Pani Piotrze ;-)
Możesz też skorzystać z wyszukiwarki. Po lewej stronie jest PomGenBaza - chrzty, śluby, zgony.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

12 lip 2016, 20:12

Witam
gdzie mogę szukać akt ślubu z Parlina ( Mogilno ) lata 1770-1820?
Pozsrawiam

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

13 lip 2016, 18:45

Archiwum Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

11 sie 2016, 16:08

Dzień dobry , gdzie znajdę akta ze Sławna (gm Kiszkowo), będę wdzięczna za pomoc
Pozdrawiam. Kasia

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

11 sie 2016, 17:26

Witam.

Sławno należy do parafii Sławno
Akta znajdziesz w
http://szukajwarchiwach.pl/53/3499/0/-#tabSerie
lub
http://www.archiwum.archidiecezja.pl/pl ... %C5%82awno

Pozdrawiam Alina

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

11 sie 2016, 18:02

Dziękuję i pozdrawiam.
Kasia

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

21 wrz 2016, 20:18

Witam,
Proszę o informację, do którego USC należały Roszczki pow. Szamotuły (gmina Kaźmierz?)pod koniec XIX i na początku XX wieku.
Z góry dziękuję!

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

21 wrz 2016, 20:37

USC Młodasko
http://www.kartenmeister.com/preview/Ci ... tNum=37013
viewtopic.php?f=15&t=336&p=74847&hilit=roszczki#p74847

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

21 wrz 2016, 20:51

Bardzo dziękuję.
Poszukuję dwóch aktów zgonu osób, które zmarły w Roszczkach, przejrzałem wszystkie księgi USC Młodasko dostępne w APP, a znajomy wszystkie znajdujące się w USC i niestety nie ma. Gdzie jeszcze mogę szukać?

Gdzie znajdę akta metrykalne?

11 paź 2016, 11:39

Witam.
Poszukuję aktu urodzenia mojego pradziadka:
Stanisław Kabat ur.19.04.1881, Lęgniszewo

Pozdrawiam
Edyta

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

13 paź 2016, 13:13

Szukam aktu ślubu Rocha Filipiaka i Brygidy (lub Bregidy) z d. Pawlak (lub Pawłowny) , prawdopodobnie z lat 1800-1811 , miejscowość Wysoka Wielka lub okolice.
Może ktoś coś o nich wie. To moi pra.....dziadkowie. Po długich poszukiwaniach już tracę nadzieję, że zakończą się one powodzeniem.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 11:49

Poszukuję aktu urodzenia Konstancji Ograbisz (ur. 10.01.1899 w Radolinie, gmina Golina, jak wynika z aktu ślubu). Przeszukałam akty z Goliny, ale nie znalazłam. Czy ktoś ma jakiś pomysł, gdzie mogą znajdować się dokumenty z Radoliny?

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 11:52

MarJa napisał(a):Poszukuję aktu urodzenia Konstancji Ograbisz (ur. 10.01.1899 w Radolinie, gmina Golina, jak wynika z aktu ślubu). Przeszukałam akty z Goliny, ale nie znalazłam. Czy ktoś ma jakiś pomysł, gdzie mogą znajdować się dokumenty z Radoliny?


Radolina to owszem dziś gmina Golina, ale parafia Myśłibórz. Skanów za 1899 w sieci jeszcze nie ma, pozostaje wybrać się bądź napisać do AP Konin.
http://szukajwarchiwach.pl/54/789/0/6.1/90#tabJednostka

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 11:53

Dzięki!

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 13:15

Witam !
Odnalazłem akt - prośba nieaktualna !
Ostatnio edytowano 06 gru 2016, 22:43 przez Glass78, łącznie edytowano 1 raz

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 15:23

Witam,
Proszę o informację, do którego USC należał Swadzim w latach 1916-1920.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 17:16

Prawdopodobnie do USC Sady.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 18:53

Jerzy Drzymała napisał(a):Prawdopodobnie do USC Sady.



Jurku, bardzo dziękuję.
Czy wiem może w którym aktualnym USC mogą znajdować się późniejsze akty, bo osoba której aktu zgonu szukam zmarła po 1918 roku. W APP są akty zgonu USC Sady do roku 1920 włącznie.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 20:07

Henryk Krzyżan napisał(a):
Jerzy Drzymała napisał(a):Prawdopodobnie do USC Sady.



Jurku, bardzo dziękuję.
Czy wiem może w którym aktualnym USC mogą znajdować się późniejsze akty, bo osoba której aktu zgonu szukam zmarła po 1918 roku. W APP są akty zgonu USC Sady do roku 1920 włącznie.


Te akta znajdziesz w Urzędzie w Tarnowie Podgórnym.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

06 gru 2016, 20:23

Łukasz Bielecki napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Jerzy Drzymała napisał(a):Prawdopodobnie do USC Sady.



Jurku, bardzo dziękuję.
Czy wiem może w którym aktualnym USC mogą znajdować się późniejsze akty, bo osoba której aktu zgonu szukam zmarła po 1918 roku. W APP są akty zgonu USC Sady do roku 1920 włącznie.


Te akta znajdziesz w Urzędzie w Tarnowie Podgórnym.


Bardzo dziękuję!

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

09 gru 2016, 09:51

Witam,
gdzie znajdę akty metrykalne z Wierzbocic?

Z góry dziękuję za pomoc!

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

10 gru 2016, 07:59

Jakieś bliższe namiary dotyczące tej miejscowości ? bo nie mogę jej zlokalizować, jakie lata?

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

10 gru 2016, 09:06

MarJa napisał(a):Witam,
gdzie znajdę akty metrykalne z Wierzbocic?

Z góry dziękuję za pomoc!


Parafia Ciążeń pow. Słupca.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

18 gru 2016, 19:50

Witam.
W AA znajdują się księgi metrykalne parafii Ołobok od 1791 roku. Czy ta data związana jest z powstaniem tej parafii, czy wcześniejsze po prostu nie zachowały się?
Piotr z Poznania

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

19 gru 2016, 01:06

Piotrze,

Nie zadajemy dwóch identycznych pytań w dwóch różnych wątkach - wystarczy raz.
Ołobok to stara parafia, starsza niż zachowane księgi. Można poszukać w sieci, wiele stron podaje wiek XIII.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

19 gru 2016, 07:33

Asiek napisał(a):Piotrze,

Nie zadajemy dwóch identycznych pytań w dwóch różnych wątkach - wystarczy raz.
Ołobok to stara parafia, starsza niż zachowane księgi. Można poszukać w sieci, wiele stron podaje wiek XIII.



Bardzo dziękuję
Piotr z Poznania

akt ślubu parafialny

05 sty 2017, 18:27

Witam
Proszę o informację gdzie mogę znaleźć akt ślubu z Chociczy z lat 1800-1820 Stanisława Odalanowskiego i Franciszki Hałas. Z tego co wiem to jest to chyba parafia Września ale jak dotrzeć do tego aktu.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Agnieszka

Re: akt ślubu parafialny

05 sty 2017, 20:10

Witam,
Wysłałem PW.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

15 sty 2017, 13:15

Oryginały akt metrykalnych z parafii Gościeszyn w pow.żnińskim znajduja sie w AAGniezno,a w którym archiwum znajduja sie duplikaty tych akt.Chodzi mi o lata 1800-1874'
Elżbieta

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

16 sty 2017, 07:42

lusia1942 napisał(a):Oryginały akt metrykalnych z parafii Gościeszyn w pow.żnińskim znajduja sie w AAGniezno,a w którym archiwum znajduja sie duplikaty tych akt.Chodzi mi o lata 1800-1874'
Elżbieta


1. Duplikaty na tych terenach prowadzono od 1808 do 1874.
2. Dla Gościeszyna jak i dla większości parafii powiatów żnińskiego i mogileńskiego, duplikaty takowe znajdują się również w AAG.
3. Konkretnie dla Gościeszyna zachowały się dla lat 1819-1874, z małymi lukami.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

16 sty 2017, 11:06

Dziękuję Panie Łukaszu.Mam nadzieję,że kiedyś znajdą się w "szukajwarchiwach".Elżbieta

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

17 sty 2017, 00:53

Witam,
W jakim USC znajdę akta metrykalne miejscowości Nojewo pow. szamotulski?

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

17 sty 2017, 06:53

lusia1942 napisał(a):Dziękuję Panie Łukaszu.Mam nadzieję,że kiedyś znajdą się w "szukajwarchiwach".Elżbieta

Na to nie ma co liczyc. SzwA obejmuje skany z archiwow państwowych.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

17 sty 2017, 07:59

Nojewo - Pniewy.
Pozdrawiam, Wojciech

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

17 sty 2017, 11:04

wojciech musiał napisał(a):Nojewo - Pniewy.
Pozdrawiam, Wojciech

Dziękuję serdecznie

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

17 sty 2017, 14:49

Valkiria napisał(a):Witam Panie Piotrze, niestety, mam z tym problem. Mój pradziadek, Walenty Fluder zginął w czasie pierwszej wojny światowej, kiedy jego syn miał rok. Mój dziadek nigdy nie opowiadał o swoich dziadkach, prawdopodobnie matka Walentego miała na imię Marianna.

Wiem tylko tyle,że moja prababcia, Konstancja Fluder, z domu Pietrzak, pochodziła ze wsi Gutów, parafia Sobótka. Mój dziadek,Stefan,urodzony również w Gutowie był ich jedynym dzieckiem (po śmierci męża Konstancja wyszła potem ponownie za mąż).

A propos dziadka, gdzie i jak mogę znaleźć jego akt urodzenia (ur.1913 r.)?


akt urodzenia dziadka może być w USC Sobótka AP Kalisz
Pozdrawiam
Piotr z Poznania

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

02 lut 2017, 08:37

Witam,
Proszę o informację, gdzie znajdują się księgi par. Tarnowo Podgórne z XVIII. Na stronie AAP jest informacja, że są w posiadaniu księgi urodzeń od roku 1778.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

02 lut 2017, 18:17

Księgi z parafii w Tarnowie Podgórnym znajdują się w Tarnowie Podgórnym.
W związku z tym, że obecnie przejmowane są przez Archiwum księgi z dekanatu przeźmierowskiego, a Tarnowo Podgórne należy do tego dekanatu, to mam nadzieję, że wkrótce będą w Archiwum w Poznaniu.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

02 lut 2017, 18:43

Bardzo księdzu dziękuję za informacje. Równocześnie mam nadzieję, że księgi w miarę szybko znajdą się w CAAP, bo to ważna dla mnie parafia, jak również PP nie posiada indeksów tej parafii - chętnie podejmę się indeksowania.

Akta stanu cywilnego - Niewierz powiat Szamotuły

05 lut 2017, 18:31

Dzień dobry! Gdzie będę mogła znaleźć akt urodzenia mojej babci zamieszkałej w Niewierzu pow. Szamotuły (koniec XIX w.) oraz akt ślubu (lata 20ste XX wieku)? Czy akty te dostępne będą online?

Re: Akta stanu cywilnego - Niewierz powiat Szamotuły

05 lut 2017, 18:39

Niewierz, USC Pniewy:

http://www.kartenmeister.com/preview/City.asp?CitNum=29089
http://szukajwarchiwach.pl/53/1923/0/?q=pniewy+cywilnego+XTYPEro:zesp&wynik=2&rpp=15&page=1#tabSerie

Można również szukać w USC Duszniki:
http://szukajwarchiwach.pl/53/1850/0/?q=Duszniki+XTYPEro:zesp&wynik=3&rpp=15&page=1#tabSerie

Pozdrawiam,
Grzegorz.

Re: Akta stanu cywilnego - Niewierz powiat Szamotuły

05 lut 2017, 20:56

Bardzo dziękuję.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

15 lut 2017, 21:31

Witam,
Szukam informacji do którego AP mogły być przekazane odpisy ksiąg parafii Chlewice gm. Włoszczowa i parafii Goleniowy gm. Moskorzew (woj. świętokrzyskie) z XIX i pierwszej ćwierci XX wieku.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

15 lut 2017, 21:40

Henryk Krzyżan napisał(a):Witam,
Szukam informacji do którego AP mogły być przekazane odpisy ksiąg parafii Chlewice gm. Włoszczowa i parafii Goleniowy gm. Moskorzew (woj. świętokrzyskie) z XIX i pierwszej ćwierci XX wieku.


Wg PRADZIADA http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php obie parafie do 1875 AP w Kielcach, następnie AP Częstochowa.

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

15 lut 2017, 22:17

Łukasz Bielecki napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):Witam,
Szukam informacji do którego AP mogły być przekazane odpisy ksiąg parafii Chlewice gm. Włoszczowa i parafii Goleniowy gm. Moskorzew (woj. świętokrzyskie) z XIX i pierwszej ćwierci XX wieku.


Wg PRADZIADA http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php obie parafie do 1875 AP w Kielcach, następnie AP Częstochowa.


Dziękuję Łukaszu, skany ksiąg do 1875 są nawet w sieci, ale co się stało z tymi po tym roku? Osoba, która pomaga mi odnaleźć przodków kuzyna przypuszcza, że odpisy trafiły do archiwów kościelnych, co wydaje mi się niemożliwe, bo zazwyczaj trafiały do AP.
Jestem pełen podziwu dla tego Pana, bo bezinteresownie jeździ po parafiach i wybłaguje księży o możliwość wglądu w księgi, którzy bronią ich (cytuję) jak Częstochowy.
Odpowiedz