Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 09:45

Czy istnieje jakaś baza gdzie mogę wyszukać urodzonych w Berlinie w latach 1917-1919 ?
lub może archiwa gazet tak jak w WBC gdzie będzie lista urodzonych?
z góry dziękuję za pomoc

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 09:53

Witam.Znajdziesz na Family Search.Pozdrawiam Irena

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 10:12

Bardzo dziękuję za szybką reakcję, Family Search niestety już przejrzałem i nie było danych dot . mojego nazwiska powiązanego z Berlinem.
Bardziej myślałem nad stronami niemieckimi zawierającymi bazy danych urodzeń lub gazet z wymienionymi nazwiskami urodzonych w danym dniu.

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 11:21

Sugeruję w Szukaj w Google wpisać:Familienanzeigen in Tageszeitungen
no i cierpliwie "przekopać" :wink:

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 11:21

Witam.Podaj więcej danych.Jeżeli żyją w Polsce lub tu umarli to szukaj po USC w danej miejscowości.A jeżeli w Niemczech to tam w USC.Pozdrawiam Irena

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 11:30

USC niestety nie chce udzielić informacji ze względu na niebezpośrednie pokrewieństwo :( jest to pradziadek cioteczny i jego dzieci, a za wskazówkę -> "Familienanzeigen in Tageszeitungen" bardzo dziękuję już szukam !

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 11:33

Ok.Ale podaj dane o kogo chodzi może gdzieś natrafię.pozdrawiam Irena

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 11:43

Już podaję:
Irena Zmyslowska - ur. Berlin - 1915 r.
Roza Zmyslowska - ur. Berlin - 1919 r.
Franciszek Zmyslowski i Jozefa Maciejewska (ur. Warszawa 1882 r.) slub Berlin (powinien byc przed 1913 rokiem bo wtedy sie urodzilo pierwsze dziecko :)

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 11:50

Ok.wszystko spisałam i już szukam.Irena

Re: Berlin - urodzenia

10 paź 2013, 19:13

Witam.Może to twoja rodzina.Zmysłowski Andrzej mieszkał 1854 W-wa,czeladnik stolarski ul.Żurawia dom 1620 właściciel Gozdecki Ludwik.Poza tym wejdż na www.krewniaki.pl Linki i tam jest bardzo dużo linków.Berlińska książka adresowa od 1799-1943r.Mam problem z odczytaniem nazwisk,Poradzisz sobie.Pozdrawiam Irena

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 06:26

Niestety Zmysłowscy z Warszawy , Lublina i okolic Płońska przynajmniej na razie nie są jeszcze powiązani z moją Rodziną :(
Szukam właśnie jakiegoś związku pomiędzy nami ale na dzień dzisiejszy sprawa wygląda kiepsko, ale i tak dzięki.

Może ktoś zna lokalizacje książek adresowych sklepów i warsztatów działających w Berlinie w latach 1910-1920 ?
Z tego co wiem Franciszek Zmysłowski miał sklep obuwniczy w Berlinie.

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 07:55

Witam.Ale Franciszek urodził się w W-wie więc ja tak skojarzyłam.Podałam tobie namiary tam jest taka księga więc szukaj .irena

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 08:48

Może nie było to zbyt czytelne ale, w Warszawie urodziła się żona Franciszka Zmysłowskiego -> Józefa Maciejewska
a ich ślub odbył się w Berlinie (przynajmniej mam takie informacje) i ich dwójka (z piątki) dzieci też urodziła się w Berlinie.
Obydwoje (Franciszek i Józefa) zmarli w Poznaniu i są pochowani na cmentarzu przy ul. Bluszczowej ale niestety z USC nie uda mi się wyciągnąć informacji bo dostałem odmowę odpisu.

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 09:20

LUXOR napisał(a):Niestety Zmysłowscy z Warszawy , Lublina i okolic Płońska przynajmniej na razie nie są jeszcze powiązani z moją Rodziną :(
Szukam właśnie jakiegoś związku pomiędzy nami ale na dzień dzisiejszy sprawa wygląda kiepsko, ale i tak dzięki.

Może ktoś zna lokalizacje książek adresowych sklepów i warsztatów działających w Berlinie w latach 1910-1920 ?
Z tego co wiem Franciszek Zmysłowski miał sklep obuwniczy w Berlinie.

http://digital.zlb.de/viewer/search/dig ... PUBLISH/-/

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 09:37

Witam.Znalazłam jeszcze taką informację.Franciszek Zmysłowski szereg.Komp.Garn.Ostró wlkp.Zm.Ch.14.06.1920 Poznań.Poza tym Udaj się na Bluszczową tam jest bardzo miła obsługa i dowiesz się kiedy i gdzie jest ich mogiła.Pozdrawiam

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 09:55

Dzięki, tego Franciszka też zlokalizowałem ale nie jest to Franciszek mąż Józefy Maciejewskiej. Moja rodzina pochodzi właśnie z Ostrowa Wlkp i okolic i ten Franciszek zapewne jest jakoś spokrewniony ale nie umiem go jeszcze umieścić w moim drzewku.
Co do Bluszczowej nagrobek zlokalizowałem daty i zdjęcia mam :)
Może jeszcze kiedyś trafisz na Zmysłowskich (pamiętaj proszę o mnie :)
Bardzo dziękuję za zaangażowanie

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 10:03

Bardzo mi miło że mogłam pomóc.Mam też rodzinę pochowaną na bluszczowej i będę szukała danych to przy okazji sprawdzę twoje.Mam prośbę interesują mnie tereny Ostrowa tj.Krotoszyńskie .Szukam ślubu Chrystiana Reichelt(ur.ok 1830-35)=Joanna Rostalska (ur.1830-35) oraz ich rodziców.Może natrafisz to daj mi znać .pozdrawiam irena

Re: Berlin - urodzenia

11 paź 2013, 10:25

OK
jeżeli natrafię na w/w nazwiska dam znać
pozdrawiam i miłego dnia
Odpowiedz