Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 09:10

Witam,
Z aktu zgonu mojego prapradziadka Jana Nowaczyk (ur. 1830 w Wilczynie, zm. 6.03.1889 w Młodasku) wynika, je jego rodzice Jakub Nowaczyk (ur.1789r.) i Regina Nowaczyk rod. Mańka (ur. 1794r. rodzice Andrzej i Regina z Kibisów) zmarli w Wilczynie. Gdzie mogą znajdować się ich akty zgonu? W USC Młodasko ich nie ma.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Henryk

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 13:09

Mogli umrzeć przed 1874, kiedy to pojawiły się USC. Szukaj więc w księgach parafialnych

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 15:31

Dziękuję, a czy w internecie jest jakaś strona, na której publikuje się wpisy do ksiąg parafialnych?

Pozdrawiam
Henryk

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 16:00

Niestety nie da się stworzyć drzewa szukając tylko i wyłącznie w internecie. Część ksiąg jest tylko i wyłącznie w archiwum.

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 16:42

W Genetece znajdziesz skany (nie wszystkie) ksiąg metrykalnych. Niestety zasoby wielkopolski są skromne.
pozdrawiam
Piotr

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 21:12

Archiwum zostawiam sobie na koniec, najpierw staram się szukać w internecie i doszedłem do XVIII wieku, ale chciałbym pouzupełniać daty np. zgonów. W Genetyce już sprawdzałem i niewiele znalazłem. Nie bardzo się orientuję, czy w A.A. mają księgi z wcześniejszego okresu np. XVIII-wieczne, bo nie chciałbym się o tym boleśnie przekonać na własnej kieszeni rencisty, a na maile odpowiadają standardowym pismem z cennikiem.

Pozdrawiam
Henryk

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 21:22

Księgi zgonów Wilczyny zaczynają się od 1734 roku i są w AA.

Wejdź na stronę:
http://aap.poznan.pl/
po prawej stronie, w menu masz "Bazy danych - AAPoz", klikasz na "Księgi metrykalne" i wyskakuje cały katalog :)

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

19 paź 2013, 22:23

Dziękuję! Cały czas się uczę :-) Nie przypuszczałem, że mam możliwości znalezienia przodków do prawie początku XVIII wieku.

Pozdrawiam
Henryk

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

21 paź 2013, 20:24

Dzięki, tam już szukałem i znalazłem kilka dokumentów dotyczących mojej rodziny, ale nie wszystkie.

Pozdrawiam
Henryk

Re: Gdzie szukać aktów zgonów przodków zmarłych w Wilczynie

25 paź 2013, 22:56

Dziękuję, zaraz sprawdzę.

Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz