Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Nazwisko Hoeth

15 gru 2013, 20:52

Mój dziadek otrzymał w dniu 23.10.1934 r. kartkę pocztową nadaną w Nowym Tomyślu podpisaną przez P. Hoeth. Nic nie wiem na temat tej osoby. Kartka odnalazła się niedawno w dokumentach rodziny teścia mojego dziadka. Z wyszukiwania w internecie nazwisko występuje w Poznaniu w latach 1850 kiedy to zmarła niejaka Eva Rosina Hoeth a jej najbliższa rodzina to Andreas i Johann Gottlob.
Nie wiem co mogło łączyć mojego dziadka z P. Hoeth i bardzo mnie to ciekawi. Prosze o informacje o P. Hoeth . Wojtek

Re: Nazwisko Hoeth

19 gru 2013, 10:03

Nazwisko Hoeth w Nowym Tomyślu
http://oledry.pl/dzis-na-sciezkach-dzie ... roku-cz-2/

Re: Nazwisko Hoeth

19 gru 2013, 21:13

Dzięki za informacje. Jakiś ślad się pojawił. Zobaczymy co się z tego rozwinie.
Pozdrawiam

Re: Nazwisko Hoeth

21 gru 2013, 14:47

dewu napisał(a):Mój dziadek otrzymał w dniu 23.10.1934 r. kartkę pocztową nadaną w Nowym Tomyślu podpisaną przez P. Hoeth. Nic nie wiem na temat tej osoby. Kartka odnalazła się niedawno w dokumentach rodziny teścia mojego dziadka. Z wyszukiwania w internecie nazwisko występuje w Poznaniu w latach 1850 kiedy to zmarła niejaka Eva Rosina Hoeth a jej najbliższa rodzina to Andreas i Johann Gottlob.
Nie wiem co mogło łączyć mojego dziadka z P. Hoeth i bardzo mnie to ciekawi. Prosze o informacje o P. Hoeth . Wojtek

Do pana o nazwisku Hoeth należała duża restauracja w Przyłęku koło Nowego Tomyśla (ok. 3 km od centrum miasta w kierunku autostrady). Po 1945 przejęte przez pana Chiżewskiego.
Czego dotyczyła korespondencja?

Re: Nazwisko Hoeth

21 gru 2013, 20:01

Umawiali się na spotkanie w Poznaniu w interesach. Dzięki za informację.
Odpowiedz