Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Pomoc w archiwum

19 sty 2014, 19:54

Witam. Poszukuję aktu zgonu mojego pradziadka zmarłego w 1908 roku w Poznaniu. Ustaliłem, że pochowany był na cmentarzu św. Marcina w miejscu dzisiejszych MTP. Pradziadek mieszkał w dzielnicy Łazarz i należał do parafii Matki Boskiej Bolesnej, niestety w biurze parafialnym nie mają aktów zgonu z tego okresu i jedyna szansa to w archiwum.
Niestety nigdy nie korzystałem z zasobów i nie wiem jak się tam odnaleźć.
Bardzo proszę o udzielenie rad i wskazówek w poruszaniu się po archiwum.

Re: Pomoc w archiwum

19 sty 2014, 21:11

Tutaj na stronie AP są zasady korzystania z zasobów:
http://www.poznan.ap.gov.pl/index.php?o ... &Itemid=82
Nie wiem czy archiwum to jedyna szansa, próbowałeś uzyskać akt zgonu w USC?

Re: Pomoc w archiwum

19 sty 2014, 23:25

Dziękuję za odpowiedź. Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu to tam skierowała mnie pani z biura parafialnego MBB.
Spróbuję na początku w USC w Poznaniu.

Re: Pomoc w archiwum

20 sty 2014, 03:19

Księgi USC z 1908 roku są już w archiwach państwowych, więc w APP. A Księga zmarłych 1901 - 1911 parafii MBB wg spisu z bazy danych w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu (mkr 733/2).

Re: Pomoc w archiwum

20 sty 2014, 13:22

Bardzo dziękuję za pomoc.

Re: Pomoc w archiwum

20 sty 2014, 21:06

Podaj jakieś dane pradziadka, będę w najbliższych dniach w AP to sprawdzę.

Re: Pomoc w archiwum

21 sty 2014, 14:19

Leokadio, czy jeśli będziesz w archiwum mogłabyś spisać dla mnie dane z aktu zgonu ?
Sternel Franciszka 1867/148 (grudzień) z Ingelfingen to dzisiejszy Zagórów koło Szymanowic
pozdrawiam
Ania

Re: Pomoc w archiwum

21 sty 2014, 15:48

Leokadiaka napisał(a):Podaj jakieś dane pradziadka, będę w najbliższych dniach w AP to sprawdzę.

To co wiem o pradziadku: ur. 1875 Wiry, miejsce zgonu Poznań, pochowany został tak jak wcześniej pisałem na cmentarz św. Marcina (MTP) Jego ojciec Stanisław Wojciechowski, matka nie mam danych. Jego żona Jadwiga Sobańska 1878-1954 pochowana na cmentarzu Górczyńskim.
Pradziadek zginął na budowie w wypadku w 1908r.
Nie wiem czy mogiła została, czy została przeniesiona na inny cmentarz w trakcie budowy (MTP).
To wszystko co wiem. Życzę powodzenia.

Re: Pomoc w archiwum

08 lut 2014, 10:08

Czy na podstawie daty urodzenia i miejsca zamieszkania można odnaleźć osobę w AP. Jakie są niezbędne dane i gdzie ich szukać ?
Bardzo proszę o odpowiedz i cenne wskazówki.

Re: Pomoc w archiwum

09 lut 2014, 20:00

kolos napisał(a):Czy na podstawie daty urodzenia i miejsca zamieszkania można odnaleźć osobę w AP. Jakie są niezbędne dane i gdzie ich szukać ?
Bardzo proszę o odpowiedz i cenne wskazówki.



Witam miałem ten sam problem znałem tylko imię nazwisko datę urodzenia oraz miejscowość w której ta osoba mieszkała.Znalazłem rejestr księgi meldunkowej tej miejscowości na szukajwarchiwach.pl .Napisałem do archiwum o podanie mi miejsca urodzenia tej osoby.Otrzymałem odpowiedź dzięki czemu mogłem dalej szukać informacji o przodkach.
Podstawowe informacje
imię
nazwisko
data urodzenia
miejsce urodzenia
większość informacji można znaleźć na szukajwarchiwach.pl

Re: Pomoc w archiwum

13 lut 2014, 18:38

Bardzo dziękuję za pomocne wskazówki.

Re: Pomoc w archiwum

17 lut 2014, 10:41

Witam ! Potrzebuję pomocy w Archiwum Państwowym w Poznaniu - Prośba o skan aktu zgonu Jacoba Siejaka ( Książ Wlkp 256/1882) oraz Marianny Siejak (Tobolska) (Książ Wlkp 37/1878 oraz 204/1887 ).
Są to moi prapradziadkowie . Dwa wpisy dotyczące Marianny Siejak - nie wiem który dotyczy mojej praprababci !? Mój E-mail :sadybahuc@poczta.onet.pl (tel. 506 130136).
Za wszelaką pomoc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Marian Siejak
Odpowiedz