Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Re: Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu (AAP) - pomoc

02 mar 2023, 10:51

Henryk Krzyżan napisał(a):
Talos napisał(a):
Księga ma sygnaturę PM 233/22, nie jest udostępniana.


Dziękuję, Henryku za sygnaturę. Jednym słowem - muszę czekać jakieś 2-3 lata...

Re: Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu (AAP) - pomoc

02 mar 2023, 13:15

Talos napisał(a):
Henryk Krzyżan napisał(a):
Talos napisał(a):
Księga ma sygnaturę PM 233/22, nie jest udostępniana.


Dziękuję, Henryku za sygnaturę. Jednym słowem - muszę czekać jakieś 2-3 lata...


Jeśli to Twoi bezpośredni przodkowie, to nie musisz czekać i możesz zamówić w AAP odpis tych aktów lub pofatygować się osobiście, choć widzę, że miałbyś raczej daleko ;-)

Re: Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu (AAP) - pomoc

02 mar 2023, 20:12

Łukasz Bielecki napisał(a):Śluby i zgony ks. Jan udostępnia jednak o ile wiem do końca księgi łacińskiej, który wypada zwykle pod koniec lat czterdziestych. Ale oczywiście ta akurat księga mogła jeszcze nie zostać wskanowana.

Została zeskanowana i jest dostępna w CAAP.

Re: Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu (AAP) - pomoc

03 mar 2023, 16:15

Jan M. Musielak napisał(a):Została zeskanowana i jest dostępna w CAAP.


Witam,

Jeśli są skany, to czy mogę się zwrócić do AAP o ich elektroniczne kopie? Odpisami raczej nie jestem zainteresowany, osobista wizyta też raczej nie wchodzi w grę, mieszkam w Gdańsku...

Re: Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu (AAP) - pomoc

03 mar 2023, 16:27

Talos napisał(a):Jeśli są skany, to czy mogę się zwrócić do AAP o ich elektroniczne kopie? Odpisami raczej nie jestem zainteresowany, osobista wizyta też raczej nie wchodzi w grę, mieszkam w Gdańsku...

§5 pkt 5. Ze względu na urzędowy charakter zbiorów specjalnych, jakimi są między innymi księgi metrykalne, archiwum nie wykonuje reprografii tych archiwaliów.
https://aap.poznan.pl/regulamin/
Odpowiedz