Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

parafie pow. szamotulski

19 lut 2014, 19:57

Witam,
Zwracam się z gorącą prośbą, o podanie wszystkich parafii, które działały na terenie powiatu szamotulskiego w XIX wieku. Nie mogę odnaleźć aktu zgonu mojego prapradziadka, więc postanowiłem poszukać jego aktu urodzenia/chrztu. Strawa jest dosyć pilna, bo jutro rano idę do APP.
Z góry dziekuję!

Re: parafie pow. szamotulski

19 lut 2014, 20:04

http://poznan-project.psnc.pl/page.php? ... _szamotuly

Pozdrawiam
Piotr

Re: parafie pow. szamotulski

19 lut 2014, 20:40

Dziękuję, ale to chyba nie tylko parafie, bo np. w Młodasku nie ma i nie było kościoła, tylko USC.

Re: parafie pow. szamotulski

19 lut 2014, 20:58

Oznaczenia stosowane w opisie zasobów Poznan Project
W tabelce przedstawione są szczegółowe informacje dotyczące stanu pracy nad indeksowaniem poszczególnych parafii katolickich, gmin ewangelickich i pruskich urzędów stanu cywilnego istniejących na terenie XIX-wiecznej Wielkopolski i Kujaw.

Parafie katolickie zaznaczone są liliowym kolorem tła, ewangelickie niebieskim, zaś USC żółtym. Dodatkowo wyróżnia je oznaczenie w kolumnie "Typ": odpowiednio "K" dla parafii katolickich, "E" dla gmin ewangelickich i "S" dla akt stanu cywilnego.

Re: parafie pow. szamotulski

19 lut 2014, 21:42

Dziękuję, teraz to dla mnie jasne :-)
Odpowiedz