Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Akt slubu i wpis CENSUS SADOWY

06 kwi 2014, 11:22

Witam serdecznie . Mam do Panstwa pytanie czy ktos juz sie kiedys spotkal sie w akcie slubu np swoich pradziadkow z zapisem CENSUS SADOWY i data wydania plus miejsce lokalizacji sadu . Moze wyjasnie o co chodzi . W 1868 r wychodzi za maz moja prapra babcia ktora ma 26 lat i jest panna zdzieckiem wychodzi za wdowca o 20 lat starszego od siebie . W akcie slubu brak jest wpisu o rodzicach panstwa mlodych ( ciekawe dlaczego ) a jedynie widnieje pod imieniem i nazwiskiem mojej prapra babci adnotacja CENSUS SADOWY SAD INOWROCLAW . W/w CENSUS zostal wydany na trzy dni przed data slubu . Co to jest ten CENSUS SADOWY ? Jakies POZWOLENIE ale dlaczego skoro w dniu slubu moja pra pra babcia miala 26 lat .Pozdrawiam serdecznie i prosilbym o wytlumaczenie o co chodzi . Oto fakty
Kosciol ORCHOWO 1868 r slub Joannes ( Jan ) Kosmicki 46 l wdowiec z Marianna Jakubowska 26 lat panna .
Odpowiedz