Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Notatki policyjne i rodzinna zagadka

10 sie 2014, 18:42

Witam
W historii mojej rodziny pojawia się wątek,gdzie mąż-żona i ich syn umierają po wypiciu alkoholu metylowego.
w Aktach zgonu jest informacja "Naniesiono na podstawie pisemnego zgłoszenia miejscowej policji w Czarnkowie z dnia 2 stycznia 1945"
Czy jest możliwość dojścia do takich notatek? Może nie byłabym aż tak ciekawa ich,ale z przekazów rodzinnych wynika też że oprócz tych trojga pochowanych jednego dnia,jest z nimi pochowana też kobieta..... No własnie,nie jest ona wypisana na płycie nagrobnej,jest totalnie nieznana,nie jest to żona ich syna (tylko podobno kochanka). Może w tych notatkach Policyjnych jest coś napisane o niej. Choć wiemy jak jest z przekazami rodzinnymi-różnie. Nie mogę sobie jakoś wyobrazić,że została "ona" pochowana bez żadnego zapisu. Dodam tylko,że sprawą zajmowało się Gestapo.Może ktoś mi pomoże rozwikłać tą tajemnicę i pokieruje mnie odnośnie policyjnych notatek
Pozdrawiam.Beata

Re: Notatki policyjne i rodzinna zagadka

10 sie 2014, 19:37

Wydaje mi się, że poznański oddział IPN powinien wiedzieć, gdzie Ciebie skierować.

http://ipn.gov.pl/kontakty/oddzialy-ipn ... pnp/poznan

Re: Notatki policyjne i rodzinna zagadka

10 sie 2014, 19:42

Witaj Bartku
Bardzo dziękuję za wskazówkę. Na pewno skorzystam i jutro biorę się za pisanie do IPN.może się "coś" uda
Pozdrawiam.Beata
Odpowiedz