Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 14:37

Wybieram się do parafii Brodnica pow śremski .Jeśli ktoś ma w tej parafii ,coś do sprawdzenia w metrykach to mogę pomóc ,o ile będzie to możliwe .

Posiadam też książkę; [Z przeszłości Ziemi Kościańskiej )autorstwa Ks. Zygmunta Ciepluchy z roku 1929 ,Gdzie opisane są 64 miejscowości ,w tym jest też opracowane Drzewo Borków

Anna
.

Re: może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 19:10

W związku z propozycją skorzystania z treści książki " Z przeszłości Ziemi Kościańskiej" mam pytania, czy :
- są tam opisy: Lubinia,Wyskoci i Bielewa ?
- przewijają się tam nazwiska : Lipoński,Kaźmierczak, Rubrycki, Owocki, Grzeszyński?
- w ewentualnym opisie Bielewa jest coś o budynku w którym pobierano opłatę szosową?
Jeśli w ww książce jest cokolwiek w zakresie moich pytań, to na jakich warunkach mógłbym skorzystać z tej książki? Mieszkam ponad 300 km od Kościana, więc interesuje mnie raczej link do tej pozycji , ewentualnie skany odpowiednich stron ( jeśli nie jest ich za dużo ).

Re: może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 19:13

Książkę ks. Ciepluchy można znaleźć na WBC.

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmeta ... ublication

Re: może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 19:36

Dziękuję Ci bardzo Bartku za błyskawiczne podanie linku. Książkę sobie otworzyłem i powolutku będę ją czytał, próbując samodzielnie odpowiedzieć na własne pytania. Ściągnąłem ją sobie na dysk twardy ( Windows XP), ale nie wiem czemu nie chce mi się otworzyć - po rozpakowaniu z ZIP klikam na główny plik ( index.djvu) a tu za każdym razem wyskakuje mi hasło, że jest błąd .Spróbuję powtórzyć operację na drugim komputerze ( Windows 7), a jak się nie uda to będę musiał za każdym razem wchodzić na internet - przeczytanie bowiem jednym ciągiem 308 stron jest niemożliwe ( przynajmniej dla mnie).

Re: może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 19:51

Jest Lubiń i Wyskoć -Nie sprawdzałam czy jest dostępna w internecie ,ale dobrze ,ze wspomniałam .

Re: może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 20:13

Podziękowałem Bartkowi za link, ale tak właściwie to Tobie Anno należy się podziękowanie, bo inaczej żyłbym w nieświadomości, że istnieje taka pozycja - aktualnie sobie powolutku czytam.
Ostatnio edytowano 09 wrz 2014, 20:27 przez elbesko, łącznie edytowano 1 raz

Re: może ktoś skorzysta ?

09 wrz 2014, 20:22

Bolku bardzo się cieszę i dziękuje.

Re: może ktoś skorzysta ?

10 wrz 2014, 06:47

anuleczka2222 napisał(a):Wybieram się do parafii Brodnica pow śremski .Jeśli ktoś ma w tej parafii ,coś do sprawdzenia w metrykach to mogę pomóc ,o ile będzie to możliwe .

Anna
.

Gdyby dało się sfotografować ten akt byłoby super :-)
Parafia katolicka Brodnica, wpis 7 / 1875
Joseph Zawartowicz (26) ojciec: Simon, matka: Victoria
Josepha Latosik poprzednio zamężna Ławniczak (25) ojciec: Thomas Latosik, matka: Marianna
a przy okazji jakbyś trafiła na akty dotyczące Simona i Victorii Zawartowiczów to byłbym wdzięczny za informacje :-)

Re: może ktoś skorzysta ?

10 wrz 2014, 12:09

Aniu, mnie interesuje poniższy ślub...

Parafia katolicka Brodnica, wpis 13 / 1870

Thomas Dobrucki (30 lat, wdowiec) 100%
ojciec: Antonius , matka: Carolina
Marianna Haremza (21 lat) 100%
ojciec: Joannes , matka: Marianna

Zdjęcie bardzo by mnie uszczęśliwiło... :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Re: może ktoś skorzysta ?

10 wrz 2014, 14:45

ok ,tylko czy te lata będą jeszcze w parafii ?

Re: może ktoś skorzysta ?

10 wrz 2014, 22:43

Księgi z Brodnicy:
B 1795-1892
M 1795-1912
D 1795-1902
są w AAP:
http://bazy.aap.poznan.pl/ksiegi.php?li ... g=brodnica
Odpowiedz