Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Prośba o pomoc

03 sty 2015, 11:56

Witam serdecznie,
mam prośbę, może ktoś mi podpowie, gdzie mam szukać aktu małżeństwa. Wiem, że pierwsze dziecko Tomasza Kłodzińskiego (ur. 1782 r. w Grabienicach) i Kunegundy z Jackowskich urodziło się w w 1808 r. w Łukomiu (parafia Zagórów). Tomasz był owczarzem. Wiem, że Kunegunda urodziła się w Grądzeniu (parafia Zagórów). Jej rodzice to Jacek i Teresa. W tej parafii tego aktu nie ma. W pobliskim Trąbczynie również nie ma. Nie wiem, gdzie szukać. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Re: Prośba o pomoc

03 sty 2015, 12:23

W Poznan Project sprawdzałaś? Jest w Zagórowie:

Parafia katolicka Zagórów, wpis 33 / 1807

Tomasz Chludynski (24 lat)
Kunegunda Borucinska (23 lat, wdowa)

Re: Prośba o pomoc

03 sty 2015, 15:59

Witam i dziękuję za informację.
Szukając powyższym tropem na: Slupca genealogy znalazłam coś takiego:
Chludynecki Roman Borucinski Kunegunda 1807 Aug 30 Lukom Zagorow Slupca 33
Chyba ktoś tak nieczytelnie pisał, że odczytanie graniczy z cudem. Napiszę do AD we Włocławku i podam dane z poznań projekt, może to rzeczywiście mój Tomasz i Kunegunda. Dzięki wielkie za wskazówkę, sama bym na to nie wpadła. Wpisywałam w wyszukiwarkę Kłodziński, Kludziński.

Re: Prośba o pomoc

03 sty 2015, 19:07

Witam,
Znalazłam również na slupcagenealogy.com ślub takiej pary:
Borkowski Jozef, Jackow Kunegunda, 1796 Nov 13, Gradzen, Zagorow, record 30
Przypuszczam, że to Twoja Kunegunda, choć musiałaby być bardzo młoda wychodząc pierwszy raz za mąż, ale wieś się zgadza.
Należy pamiętać, że indeksy na slupcagenealogy.com tworzy amerykanka, która nie zna języka polskiego (pod kątem imion, nazwisk i ich odmiany). Z tego co wiem to parafię Zagórów indeksowała jako pierwszą (dla Polski), więc z pewnością popełniała sporo pomyłek.
Przypuszczam, że przy ślubie, który wyżej podałam Kunegunda była nazwana Jackówna lub z Jacków. A to z kolei wskazywałoby na to, że to nazwisko utworzone od ojca Jacka (Łukasz pisał o tym w wątku Project Poznań). Zatem przypuszczam, że akt urodzenia lub chrztu Kunegundy znajduje się jednak w parafii Zagórów, ale pewnie jej ojciec Jacek posługiwał się innym nazwiskiem lub w ogóle go nie miał.
Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Prośba o pomoc

03 sty 2015, 20:11

Na Poznan Project mamy kilka dwunastoletnich panien młodych, nawet 15-letnią wdowę, więc wszystko jest możliwe.
Odpowiedz