Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

16 sty 2015, 21:02

poszukuje aktu zgonu Anna Siwińska z domu Nitschke która zmarła 26.02.1912 w Poznaniu
za wszelkie linki będę wdzięczny
pozdrawiam
Dariusz

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 14:39

A gdzie się urodziła? Może rodziców podasz? Lub rejon skąd pochodziła?

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 19:44

Niestety niewiele wiem na jej temat, z tego co wiem była żoną Andreas Siwiński i na pewno mieszkali w Borek (obecnie Borek Wielkopolski) gdzie urodził im się syn mój dziadek Edwin Siwiński dnia 19.10.1885.

http://szukajwarchiwach.pl/34/407/0/1.1 ... /#tabSkany

Niestety to są wszystkie wiadomości jakie na razie udało mi się zebrać na ich temat.
Informacje o dacie i miejscu śmierci Anny mam z Gazety Toruńskiej str 3

http://kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=69801
Ostatnio edytowano 18 sty 2015, 22:56 przez waczd, łącznie edytowano 1 raz

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 20:03

Borek koło Dubina? Sprawdź Dubin jest tam dużo Nitschke. Ja mam swoich Nyczków inne strony.

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 20:07

Jednak to Borek koło Gostynia

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 20:46

Też mam problem z nieco podobnym nazwiskiem. Alfons Nitschker jest wymieniony na pomniku poległych w I ws 1915 r. stojącym na cmentarzu w Pępowie pow. Gostyń,niedaleko Borku. Od kilku lat bez efektu poszukuję jego danych. Być może nazwisko brzmiało Nitschke? Na starej fotografii z 1896 r. wśród osób stojących przed pocztą w Pępowie jest wymieniona Michalina Nitschke i dalej nic więcej nie wiem. Może wspólnie do czegoś dojdziemy. Wydaje mi się ,że ta okolica to dobry trop.

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 21:04

waczd napisał(a):Niestety niewiele wiem na jej temat, z tego co wiem była żoną Andreas Siwiński i na pewno mieszkali w Borek gdzie urodził im się syn mój dziadek Edwin Siwiński dnia 19.10.1885.

http://szukajwarchiwach.pl/34/407/0/1.1 ... /#tabSkany

Niestety to są wszystkie wiadomości jakie na razie udało mi się zebrać na ich temat.
Informacje o dacie i miejscu śmierci Anny mam z Gazety Toruńskiej str 3

http://kpbc.ukw.edu.pl/dlibra/plain-content?id=69801

Tak to Borek koło Gostyń obecnie chyba Borek Wielkoplski o ile się nie myle
Ostatnio edytowano 20 sty 2015, 21:06 przez waczd, łącznie edytowano 1 raz

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:09

Borek koło Gostynia, bo Gostynin jest zupełnie inną miejscowością. A Gostyń Pępowo dzieli ok 15 km

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:14

To jest Borek koło Gostynia bo Gostynin to zupełnie odległa miejscowość. I faktycznie Gostyń, Pępowo Borek to sąsiadujące miejscowości. I to jest po prostu Borek. Borek Wlkp. to też odrębna miejscowość. Pozdrawiam.

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:16

Zgadza się- Borek, Gostyń

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:21

Muszę sprawdzić ten Borek, bo ostatnio jak szukałam to go nie znalazłam a tam także może być zalążek moich. Oni strasznie wędrowali. mój pradziad zmienił nazwisko Nitschke na Nyczka i różnie było pisane Nyćke, Nićke i inne podobne odmiany.

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:24

Właśnie tu jest problem z tym Borkiem który to może być
Borek Wielkopolski (niem. Borken; do 21 listopada 1958 Borek[1]) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, nad Pogoną[2].
może ktoś na podstawie aktu urodzenia będzie w stanie rozszyfrować.

a jak legenda rodzinna niesie to część rodziny mieszkała w Poznaniu a ten obecnie wlkp był blizej Poznania

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:37

Przejrzałam te skany, w których widnieje akt urodzenia Twojego dziadka Dariuszu i jest to Borek Wlkp, czyli nie nasz Pępowianka :-) widnieją tam miejscowości takie jak Celestynowo, Siedmiorogów a one są koło Borku Wlkp. :-)

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

18 sty 2015, 22:53

dzięki, straszny galimatias z tymi nazwami. Jak sprawdziłem w encyklopedii to do 1958 roku to był sam Borek dopiero po tym roku dodano Wielkopolski.
Ostatnio edytowano 20 sty 2015, 21:04 przez waczd, łącznie edytowano 1 raz

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

20 sty 2015, 17:13

No i dzisiaj oświeciła mnie moja mama. Wpisując nazwę Borek w SzwA wyskakują różne Borki i Borek o którym pisze Dariusz to jest ten nasz gostyński. Skany są na 5 stronie tego "naszego" Borku gostyńskiego, pępowskiego.

Re: Anna Siwińska z domu Nitschke poszukuje aktu zgonu

20 sty 2015, 19:20

no to już ustaliliśmy że Borek koło Gostyń to ten obecnie Borek Wielkopolski od 1958 roku
pozdrawiam
Darek
Odpowiedz