Tutaj prosimy umieszczać wszelkie prośby o lokalizację miejscowości, parafii, USC, prośby o odszukanie dokumentów w archiwach, znaczenie nazwisk itp.
Odpowiedz

Prośba do odwiedzających Archiwum Inowrocław

30 wrz 2007, 19:48

Witam
Prośba do odwiedzających Archiwum Inowrocław
w 1878.07.25 Zieleźnica lat 90 Parafia Ostrowite Prymasowskie : zmarła Elżbieta Lempe ( pisownia) wdowa po Michale Kabacińskim z domu Hundt- mam takie pytanie kto był rodzicami ( imiona) jeśli przypadkowo w będzie Pan / Pani w archiwum Inowrocław - to ten jeden zgon mnie interesuje
Poznając rodziców zmarłej Elżbiety (ślub z Michałem Kabacińskim podaje pochodzi z Ośna ) - dostaję możliwość lepszego poznania relacji : Kabat Kabaciński Hundt z parafii Łopienno i innymi moimi poszukiwaniami.
Leszek

Re: Prośba do odwiedzających Archiwum Inowrocław

05 lut 2009, 11:03

Mam serdeczną prośbę do osób bywających w AP Inowrocław.

Interesuje mnie zespół akt miasta Inowrocławia:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/sezam. ... ly_id=8871
Jak podaje baza SEZAM jest tam:
- indeks osobowy
- inwentarz kartkowy roboczy
- inwentarz książkowy
Bardzo bym prosiła o sprawdzenie czy w tym zespole akt jest jakiś spis, wykaz ludności miasta Inowrocławia z lat 1807 – 1826
Szczególnie interesuje mnie Przedmieście Stodolne (Stodólno)
Jeżeli można by było - to poprosiłabym jeszcze o sprawdzenie czy w indeksie osobowym występuje nazwisko GutoRski.

Z góry pięknie dziękuję za pomoc
Monika Bayer-Smykowska

Re: Prośba do odwiedzających Archiwum Inowrocław

10 gru 2010, 09:38

Witam
ślub 27.02.1876 Trzemeszno
Józef Dziel & Anna Cieslewicz - "boczne" gałęzie powiązane z rodzina Grempka
jestem zainteresowany tym slubem : wypisem lub wykupem za opłatą.
Osoby z WTG które odwiedzaja USC Inowrocław, Proszę osprawdzenie tego ślubu
rodzice świadkowie i inne dane zapisane na tym dokumencie.

Re: Prośba do odwiedzających Archiwum Inowrocław

28 gru 2010, 15:52

Czy możecie odwiedzajacy archiwum Inowrocław sprawdzić zgon 01.02.1893 Kowalewo Andrzej Linette?
i 29.01.1905 Kowalewo Marianna Linette d Westphal

AP Inowrocław

11 lut 2015, 13:34

Witam,
nie wiem czy jest szansa uzyskania pomocy w przejrzeniu ksiąg USC Inowrocławia chodzi o urodzenia i dwa zgony. Mam roczniki urodzeń jakie do przejrzenia i dane poszukiwanych czyli imiona i rodzice i ewentualne miejsce, może nawet zdjęcia by się udało zrobić.


Pozdrawiam
Ewa

Re: AP Inowrocław

11 lut 2015, 18:13

Akta USC w AP Inowrocław niedostępne do końca kwietnia br. (digitalizacja w toku).

http://www.bydgoszcz.ap.gov.pl/organizacja,120,0.html

Re: AP Inowrocław

12 lut 2015, 08:03

Dziękuję za taką dobrą informację.

Pozdrawiam
Ewa

Re: AP Inowrocław

18 lut 2015, 20:00

Czy rzeczywiściez z żadnych ksiąg USC nie można skorzystać ? Jak to sie ma w praktyce. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów próbował ?.
Otrzymałam ważną informację dotycząca osoby urodzonej w Gniewkowie pow. Inowrocław i chciała bym uzyskać skan tego aktu oraz prawdopodobnie w Gniewkowie zawartego związku małżeńskiego - nazwisko Szczepanowska

Pozdrawiam
krysia

Re: AP Inowrocław

21 lut 2015, 09:53

krysia napisał(a):Czy rzeczywiściez z żadnych ksiąg USC nie można skorzystać ? Jak to sie ma w praktyce. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów próbował ?.
Otrzymałam ważną informację dotycząca osoby urodzonej w Gniewkowie pow. Inowrocław i chciała bym uzyskać skan tego aktu oraz prawdopodobnie w Gniewkowie zawartego związku małżeńskiego - nazwisko Szczepanowska

Pozdrawiam
krysia


Jeśli zapewnienia na forum nie przekonują to najlepiej zadzwonić.
Poniżej telefon do archiwum w Inowrocławiu:
tel. (52)357-64-44

Re: AP Inowrocław

21 lut 2015, 19:08

Nie telefonowałam , ale wysłałam meila do AP w Inowrocławiu. Wiem, że wiadomośc została przeczytana ale odpowiedzi brak.
Pozdrawiam
krysia
Odpowiedz