Odpowiedz

Prośba o pomoc z tłumaczeniem - wpis dot. małżeństwa

06 lip 2022, 22:29

Dzień dobry,

będę bardzo wdzięczna za pomoc z przetłumaczeniem wpisu dot. małżeństwa mojej pra...babci. Marianna Klemensiak była żoną Stanisława Kęsy, właściwie nic o nich nie wiem, dlatego zależy mi na jak najdokładniejszych informacjach z tego dokumentu - jeśli dobrze myślę, jest to dokument dot. kolejnego małżeństwa Marianny (wpis 6):
https://postimg.cc/WdN7chyX

To co zrozumiałam: Marianna Kęsy, wdowa, lat 44, z domu Klemensiak, Oporowo (zamieszkała?), czerwiec? 1843, religia rzymskokatolicka, mąż chyba Wojciech Skrzypczak?, lat 63. Świadkiem jest zdaje się Tomasz Klemensiak z Ostroroga (może jest stopień pokrewieństwa lub zawód?).

Z góry bardzo dziękuję!

Re: Prośba o pomoc z tłumaczeniem - wpis dot. małżeństwa

09 lip 2022, 06:28

Dnia 5 czerwca 1843 roku przez tutejszego proboszcza M. Sibilskiego zostało zawarte w kościele małżeństwo między:
włościaninem Wojciechem Skrzypczakiem wdowcem ze wsi Ćmachowo-Kolonia w parafii Biezdrowo, lat 63,
a Marianną Kęsy wdową, z domu Klimensiak, włościanką ze wsi Oporowo-Kolonia, lat 44,
oboje wyznania rzymsko katolickiego, zapowiedzi: 3, 4 i 5 niedziela po Niedzieli Wielkanocnej,
świadkowie: Tomasz Knioch właściciel wsi Oporów, Mikołaj Kliniecki z miasta Ostroróg
Odpowiedz