Odpowiedz

Akt zgonu Herne!

25 sty 2020, 08:13

Witam serdecznie!
Proszę uprzejmie o pomoc w przetłumaczeniu aktu zgonu.
Józef Nadobnik, Herne .Najprawdopodobniej syn Andrzeja I Apoloni,ale nie widzę nic o rodzicach.
Za pomoc z góry dziękuję!
Pozdrawiam:
Krzysztof.
Obrazek

Re: Akt zgonu Herne!

25 sty 2020, 08:37

Witam,

Ponieważ nie wiem, jak dobrze działa program do tłumaczenia raz po niemiecku i raz po przetłumaczeniu.

Nie ma określonych rodziców. Mówi tylko, że urodził się 12.03.1904 w Herne-Baukau.
Być może w archiwum Herne jego wniosek o akt urodzenia, tam w każdym razie rodzice stoją na nim.


Der Polizei-Präsident Beckum zeigte an, das der Bergmann Josef Nadobnik, 31 Jahre alt, wohnhaft in Herne, Pizzingflurstr. 35, geboren zu Baukau jetzt Herne, am 12. März 1904, verheiratet mit Marie geborene Hrug (Mrug) zu Herne in der Grube der Zeche Friedrich der Große Schacht I/II am 30igsten August des Jahres tausend neunhundert fünfunddreißig, vormittags um 11 Uhr verstorben sei.

Vorstehend 16 Druckworte gestrichen.

Der Standesbeamte
in Vertretung




Prezes policji Beckum wskazał, że 31-letni górnik Josef Nadobnik, zamieszkały w Herne, Pizzingflurstr. 35, urodzony w Baukau, obecnie Herne, 12 marca 1904 r. ożenił się z Marie urodzoną w Hrug (Mrug) w Herne w dole kopalni Friedrich der Große Schacht I/II 30 sierpnia tysiąc dziewięćset trzydzieści pięć lat temu, zmarł o godzinie 11 rano.

Powyższe 16 drukowanych słów zostaje skreślonych.

Rejestrator
jako przedstawiciel




Martina

Re: Akt zgonu Herne!

26 sty 2020, 17:03

Martina.
Dziękuję serdecznie za przetłumaczenie!
Zastanawia mnie tylko dlaczego zgon został zgłoszony przez policję?
To fakt,że wszyscy Nadobnicy byli górnikami.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję:
Krzysztof.

Re: Akt zgonu Herne!

26 sty 2020, 20:58

Automat przetłumaczył, ale w 1904 urodził się , a z Marią Mrug był żonaty.
Policja zgłaszała, bo zmarł w kopalni (pewnie wypadek).
Pozdrawiam
Janusz

Re: Akt zgonu Herne!

28 sty 2020, 19:11

Dziękuję Januszu!
Takie miałem podejrzenie,że zapewne jakiś wypadek.
Po tym wszystkim jest jasne,że Józef to syn Andrzeja,ale pozostaje kwestia matki.Andrzej miał dwie żony,a dat mi brakuje.Z biegiem czasu i to się zapewne wyjaśni.
Dziękuję i pozdrawiam:
Krzysztof.
Odpowiedz