Odpowiedz

Tekla Kostka-akt urodzenia

18 cze 2020, 17:18

Proszę o przetłumaczenie aktu urodzenia Tekli Kostka z Benic

USC Krotoszyn skan 245
https://photos.szukajwarchiwach.gov.pl/ ... a64daf_max

interesuje mnie przedewszystkim przyczyna dla której Tekla urodziła się w Smoszewie mimo że jej ojciec mieszkała w Benicach i całe pozostałe rodzeństwo urodziło się w Benicach. Może ktoś ma przypadkiem akt chrztu Tekli. Chrzest mógł się odbyć albo w Kobiernie albo w Benicach

Pozdrawiam
Zajączek

Re: Tekla Kostka-akt urodzenia

23 cze 2020, 05:28

Nr 240
Krotoszyn, dnia 18 września 1876
Przed niżej podpisanym urzędnikiem stanu cywilnego stawił się dzisiaj, znany co do osoby gospodarz i sołtys Franciszek Kostka zamieszkały w Benicach, wyznania katolickiego, i zgłosił, że jego żona Marianna Kostka z domu Kulinska, wyznania katolickiego, zamieszkała z nim w jego domu, w Smoszewie, dnia 15 września roku o drugiej w nocy urodziła dziecko płci żeńskiej któremu nadano imię Tekla.
Odczytano, przyjęto i podpisano
(-) Franciszek Kostka
Urzędnik stanu cywilnego
(-) MüllerSwoją drogą, piszesz w poście nr 245, a rzeczywiście jest 240 - pomyśl, skąd to się bierze? :wink:
Sugeruję porównać z zapisem Tekli w rejestrze zmarłych...

Re: Tekla Kostka-akt urodzenia

24 cze 2020, 19:23

Bardzo dziękuję Wojtku . Spróbuję odszukać aktu zgonu i sprawdzić akta meldunkowe. Może to pozwoli rozwiązać tajemnicę miejsca urodzenia Tekli. Nr 245 to numer skanu a nie aktu. Ponieważ zamieszczałam pytanie z linkiem poraz pierwszy nie byłam pewna jak to działa i dla pewności wpisałam numer skanu a nie numer aktu. Jeszcze raz gorąco dziękuję za tłumaczenie.

Mariola Bała
Odpowiedz