Odpowiedz

akt ur FRanciszek Zielniewicz Poznań 1893 prośba

05 mar 2024, 09:33

dzień dobry,

Mam prośbę o przetłumaczenie aktu urodzenia mojego pradziadka Franciszka Zielniewicza.
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 2502b8888e


Bardzo dziękuje
Dagmara Robakowska- Hyżorek

Re: akt ur FRanciszek Zielniewicz Poznań 1893 prośba

05 mar 2024, 15:18

Jeżyce 3 września 1893

...zgłasza robotnik Walenty Zielniewicz zam. Jeżyce Festungsstrasse 28 , wyzn. katolickiego , że jego żona Maria Zielniewicz z d. Rybkowska wyzn. katolickiego zamieszkała przy nim urodziła w Jeżycach w jego mieszkaniu dnia 30 sierpnia 1893 chłopczyka , któremu nadano imię Franz

Pozdrawiam
Janusz

PS. Jeżyce zostały włączone do Poznania dopiero w 1900 roku . Festungsstrasse to teraz Jeżycka.

Re: akt ur FRanciszek Zielniewicz Poznań 1893 prośba

06 mar 2024, 08:26

janusz59 napisał(a):Jeżyce 3 września 1893

...zgłasza robotnik Walenty Zielniewicz zam. Jeżyce Festungsstrasse 28 , wyzn. katolickiego , że jego żona Maria Zielniewicz z d. Rybkowska wyzn. katolickiego zamieszkała przy nim urodziła w Jeżycach w jego mieszkaniu dnia 30 sierpnia 1893 chłopczyka , któremu nadano imię Franz

Pozdrawiam
Janusz

PS. Jeżyce zostały włączone do Poznania dopiero w 1900 roku . Festungsstrasse to teraz Jeżycka.


Januszu,

Bardzo dziękuje za odpowiedz :). Dużo radości mi sprawiło szukanie historii Jeżyc.
Mam jeszcze karty meldunkowe ale nie umiem wkleić zdjęcia i nie mam linków, postaram się nauczyć wklejać :) .


Dziękuje,
Pozdrawiam serdecznie

Dagmara Robakowska-Hyżorek
Odpowiedz