Odpowiedz

Akt zgonu Falkowska Antonina - tłumaczenie

10 sty 2016, 09:51

Witam!

Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu zgonu Antoniny Falkowskiej z Kanteckich (27 lat), córki Bogumiła i Anny z Wildów, żony Piotra, z 1878 roku. Miejscowość: Koźminek koło Kalisza. Akt nr 22 z roku 1878.

http://searcharchives.pl/11/704/0/-/77/ ... 95UyuukXow

W bazie BaSIA odnalazłem informację, że świadkiem był Jan Frasunkiewicz
oraz informacje o dopiskach na marginesie aktu:
"Mąż zmarłej Piotr Falkowski był wówczas
Wójtem Gminy Koźminek , wcześniej był organistą."

Pozdrawiam ;)
Michał

Re: Akt zgonu Falkowska Antonina - tłumaczenie

02 lut 2016, 16:22

Akt 22/Koźminek
Działo się w Koźminku dnia 23 czerwca/5 lipca 1878r. o godz. 10 rano. Stawili się świadkowie: Piotr Falkowski - mąż zmarłej, wójt gminy Koźminek, lat 37 i Jan Frasunkiewicz, gospodarz, lat 43 – obaj zamieszkali w Koźminku i oznajmili, że dnia 20 czerwca/2 lipca bieżącego roku o godz. 11 w nocy zmarła w Koźminku Antonina Falkowska – żona w/w, urodzona i zamieszkała w Koźminku, 27 lat mająca, córka zmarłego Bogumiła i żyjącej Anny z Wildów małżonków Kanteckich. Matka powtórnie zamężna z Walentym Boguckim w Koźminku zamieszkała.
Zostawiła po sobie owdowiałego męża Piotra Falkowskiego.
Po naocznym przekonaniu się o zgonie Antoniny Falkowskiej akt ten stawającym przeczytany i przez nas i świadków został podpisany.

/-/ ksiądz - podpis nieczytelny
świadkowie:
/-/ Piotr Falkowski
/-/ Jan Frasunkiewicz

Pozdrawiam
Danuta

Re: Akt zgonu Falkowska Antonina - tłumaczenie

08 lut 2016, 17:50

Bardzo Dziękuję, Pani Danuto! :D

Jestem Pani niezmiernie wdzięczny za przetłumaczenie aż dwóch aktów!!!
Z Pani nieocenioną pomocą udało mi się rozwikłać kolejną rodzinną zagadkę!!! :wink:
Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Byłem na tydzień w górach i przez większość
czasu nie miałem dostępu do internetu.

Serdecznie Pozdrawiam! :D

Michał Łoziński
Odpowiedz