Odpowiedz

Wiktoria Wójcik - Olbierzowice

20 sty 2018, 08:37

Witam serdecznie.

Chciałbym prosić o pomoc w odczytaniu najważniejszych informacji dotyczących urodzenia Wiktorii Wójcik z parafii Olbierzowice. Kiedy się urodziła? Jak nazywali się jej rodzice i kim byli? Jedynie udało mi się odczytać imię i nazwisko jej matki Marianna Szamraj. Jest to akt 127.

https://public.fotki.com/Papcio137/my-f ... wjcik.html

Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc.

Re: Wiktoria Wójcik - Olbierzowice

20 sty 2018, 11:34

127/Olbierzowice
1.Chrzest: Olbierzowice 5/17 października 1885r. o godzinie dziesiątej rano.
2.Świadkowie: Walenty Raban lat 48 i Wojciech Szemraj lat 30, gospodarze z Olbierzowic.
3.Ojciec: Tomasz Wójcik lat 30, komornik z Olbierzowic.
4.Matka: prawowita małżonka Marianna z domu Szemraj lat 24.
5.Dziecko: córka Wiktoria urodzona w Olbierzowicach 2/14 bieżącego miesiąca i roku o godzinie siódmej wieczorem.
6.Chrzestni: Stanisław Nowak i Franciszka Kaptur.

Re: Wiktoria Wójcik - Olbierzowice

20 sty 2018, 12:00

Danusiu! Bardzo dziękuję Ci za pomoc.

Tomasz Wójcik i Marianna Szemraj

09 lut 2018, 12:29

Witam serdecznie, ponownie.
Chciałbym prosić o pomoc w odczytaniu najważniejszych informacji z tego aktu ślubu:
http://public.fotki.com/Papcio137/my-fi ... arian.html
Pan młody to Tomasz Wójcik 25 lat, syn Wojciecha i Ewy(?). Nie rozumiem, czy w tym akcie jest napisane skąd pochodził, gdzie się urodził? Z nim mam najwięcej problemów.
Panna młoda to natomiast Marianna Szemraj 16 lat, córka Józefa i Tekli (?) urodzona w Olbierzowicach. Na genetece znalazłem jej prawdopodobny akt urodzenia. Matką Marianny była Tekla Szaban.
Tytułowa para młoda to rodzice Wiktorii Wójcik, mojej praprababki.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Re: Wiktoria Wójcik - Olbierzowice

09 lut 2018, 16:04

Tomasz Wójcik lat 25 kawaler włościanin owczarz urodzony w Szczeglinie? syn Wojciecha i Ewy Jurkowskiej posiadający majątek w Pelczycach Dolnych.
Marianna Szemrajówna lat 16 panna urodzona w Olbierchowicach? córka Józefa i Tekli Rabanówny włościan kolonistów zamieszkałych we wsi Olbierchowice, zamieszkała przy rodzicach.

Re: Wiktoria Wójcik - Olbierzowice

09 lut 2018, 17:44

Ryszardzie! Serdecznie dziękuję Ci za pomoc.
Odpowiedz