Odpowiedz

Akt ślubu-dopisek

09 lut 2018, 12:57

Bardzo proszę o przetłumaczenie dopisku na akcie ślubu.Sam akt małżeństwa Feliksa Lubowieckiego i Zofii Doniczkowskiej z 1906r jest w języku polskim.
Obrazek

Pozdrawiam
Alina

Re: Akt ślubu-dopisek

10 lut 2018, 11:39

Feliks i Zofia urodzona Doniczkowska, małżonkowie Lubowiedzcy otrzymali od Jego Świętobliwości Papieża Piusa X dyspensę od zawartego (………) ślubu i (…..) prawo do wstąpienia w nowy związek małżeński. Niniejsza notatka sporządzona została na podstawie (………..) Prokuratora Warszawskiego Sądu Okręgowego z 18 sierpnia 1911 r. pod Nr 1911 i wiadomość proboszcza (…..) parafii? z 21 września / 4 października 1911 r. pod Nr 56. Poprawka słowa „urodzona”.
(……) (……) (-)

Wyrazy, których nie udało mi się odczytać wykropkowałem, może ktoś spojrzy na to i poprawi.

Re: Akt ślubu-dopisek

10 lut 2018, 12:18

Bardzo dziękuję za tłumaczenie.

Pozdrawiam
Alina

Re: Akt ślubu-dopisek

10 lut 2018, 13:30

Co nieco udało mi się jeszcze odczytać:

Feliks i Zofia urodzona Doniczkowska, małżonkowie Lubowiedzcy otrzymali od Jego Świętobliwości Papieża Piusa X dyspensę od zawartego (………) ślubu i (…..) prawo do wstąpienia w nowy związek małżeński. Niniejsza notatka sporządzona została na podstawie (………..) Prokuratora Warszawskiego Sądu Okręgowego z 18 sierpnia 1911 r. pod Nr 1911 i wiadomości proboszcza parafii raciążskiej z 21 września / 4 października 1911 r. pod Nr 56. Poprawka słowa „urodzona”.
Sekretarz Hipoteczny (-)
Odpowiedz