Odpowiedz

Akt urodzenia, Karasińska, 1904 r., Fabianówek - OK

02 paź 2022, 02:28

Dzień dobry,

Chciałbym poprosić o pomoc w tłumaczeniu aktu urodzenia mojej prababki Franciszki Karasińkiej, z 1904 r. Urodziła się w Fabianówku w parafii Blizanów, pod zaborem rosyjskim i w tym języku sporządzono wpis. O ile z łaciną i niemieckim jeszcze jakoś mogę sobie poradzić to rosyjski to dla mnie zupełna czarna magia. Imiona i nazwiska w nawiasach podane po Polsku nieco pomogły. Jej matka to Anna z Rutkowskich, ojciec Franciszek karasiński. Tyle wiem. Cały dokument jest dostępny tutaj: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/eb339ea2de703ea6 chodzi o wpis nr 141.

Dziękuję za pomoc,

Mariusz
Ostatnio edytowano 04 paź 2022, 20:49 przez MAN1224, łącznie edytowano 1 raz

Re: Akt urodzenia, Karasińska, 1904 r., Fabianówek

02 paź 2022, 10:00

AU nr 141 / 1904 rok
Działo się we wsi Blizanowie 21.09/04.10.1904 roku o godz. 4 po południu. Stawił się osobiście: Franciszek Karasiński, robotnik, 27 lat, zamieszkały w Fabianówku, w obecności świadków: Antoniego Aleksandrowicz, 53 lata i Józefa Cieślak, 30 lat, obaj zamieszkali w Fabianówku; i okazał nam dziecię żeńskiej płci oświadczając, że ono urodziło się we wsi Fabianówku wczoraj o godz. 9 wieczorem, od prawowitej jego żony Anny urodzonej Rutkowska, 23 lata. Dziecięciu temu przy przy chrzcie świętym, sprawowanym dzisiaj przez nas, dano imię: Franciszka, a chrzestnymi byli: Antoni Aleksandrowicz i Marcjanna Rutkowska. Akt ten oświadczającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany i podpisany przez nas. ks. Cyprian Kostecki

Re: Akt urodzenia, Karasińska, 1904 r., Fabianówek

04 paź 2022, 17:12

Bardzo gorąco dziękuję Pani Doroto! To tłumaczenie to skarb. Bardzo mi Pani pomogła, nie poradziłbym sobie sam.

Mariusz
Odpowiedz