Odpowiedz

Akt urodzenia Stanisława Mielcuchy

04 paź 2022, 12:13

Dzień dobry,

Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu urodzenia nr 230.
To szczególny dla mnie dokument ponieważ jeśli dobrze go odczytuję dotyczy aktu urodzenia mojej prababki którego szukam od 10 lat. Nie mogłem go znaleźć ponieważ nie przypuszczałem, że można było zgłosić urodzenie dziecka po kilkunastu latach. Tak chyba jest w tym przypadku. To będzie już drugi przypadek w tej rodzinie. Na pierwszy wpadłem wczoraj :) i od razu pomyślałem że może się powtórzyć. Zacząłem szukać i....chyba się udało :)

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/ska ... 907a1b11c8

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
Paweł

Re: Akt urodzenia Stanisława Mielcuchy

04 paź 2022, 15:37

Mielcuchy
230
Działo się we wsi Kraszewice siedemnastego/trzydziestego lipca tysiąc dziewięćset dziewiątego roku o godzinie dziesiątej po południu. Stawił się Szczepan Zakrent robotnik zamieszkały we wsi Mielcuchy lat trzydzieści siedem w obecności Andrzeja Zakrent lat pięćdziesiąt, a także Walentego Wysoty lat pięćdziesiąt dwa rolników zamieszkałych we wsi Mielcuchy i okazali nam dziecię płci żeńskiej oznajmując iż takowe urodziło się we wsi Mielcuchy pierwszego/trzynastego listopada tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego czwartego roku o godzinie dziewiątej po południu z jego ślubnej małżonki Zofii z Jabłońskich lat czterdzieści. Dziecięciu temu na Chrzcie Świętym dokonanym tego dnia dano imię Stanisława, a rodzicami chrzestnymi byli Tomasz Perlak i Jadwiga Godyla. Akt ten opóźniony z powodu nieobecności ojca - stawającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez Nas tylko podpisany został. Administrator parafii kraszewickiej utrzymujący akta stanu cywilnego (-) Ks. podpis nieczytelny
Odpowiedz