Odpowiedz

Akt ślubu, Karasiński, 1902 r., Brudzew -OK

27 paź 2022, 18:55

Dzień dobry,

Chciałbym poprosić o pomoc w tłumaczeniu aktu ślubu mojego prapradziadka Franciszka Karasińskiego, z 1902 r. z Anną Rutkowską. Akt został wystawiony w Parafii Katolickiej Brudzew, pod zaborem rosyjskim i w tym języku sporządzono wpis (chodzi o wpis nr 15). O ile z łaciną i niemieckim jeszcze jakoś mogę sobie poradzić to rosyjski to dla mnie zupełna czarna magia. Franciszek miał rodziców Michała Karasińskiego i Józefę Staszak, a Panna młoda Ludwika Rutkowskiego i Mariannę Nowaczyk ale nie wiem czy cokolwiek z tego widnieje na dokumencie, natomiast podaję, gdyż być może to pomoże. Cały dokument jest dostępny tutaj: https://www.fotosik.pl/zdjecie/3ad5d59cab27d86b.

Dziękuję za pomoc,

Mariusz
Ostatnio edytowano 03 lis 2022, 15:40 przez MAN1224, łącznie edytowano 1 raz

Re: Akt ślubu, Karasiński, 1902 r., Brudzew

28 paź 2022, 11:12

15/Jarantów
Ślub: Brudzew dnia 16 / 29 stycznia 1902 roku o godzinie 10 rano.
Świadkowie: Jan Nowaczyk lat 50 i Wincenty Jasiak lat 60, rolnicy zamieszkali w Jarantowie.
Pan Młody: Franciszek Karasiński kawaler, lat 24, urodzony we wsi Dobrzec, zamieszkały przy matce we wsi Fabianówek par. Blizanów, syn zmarłego Michała Karasińskiego i żony jego Józefy ze Staszaków rolniczki z Fabianówka.
Panna Młoda: Anna Rutkowska panna, lat 21, urodzona i zamieszkała w Jarantowie, córka Ludwika Rutkowskiego i żony jego Marianny z Nowaczyków.
Trzy zapowiedzi ogłoszone w Kościele w Brudzewie i Blizanowie w dniach 30 grudnia ub. roku/6, 13/20 i 19/26 stycznia br.
Umowy przedślubnej nie zawarto.
Akt podpisany tylko przez księdza, pozostali niepiśmienni.

Re: Akt ślubu, Karasiński, 1902 r., Brudzew

28 paź 2022, 17:19

Pani Danuto, ogromnie dziękuję! Mariusz
Odpowiedz