Odpowiedz

Akt urodzenia chłopczyka z 1913 roku

05 mar 2023, 09:45

Dzień Dobry,
proszę o pomoc w przetłumaczeniu słów których nie rozumiem i poprawienie poniższego tekstu aktu którego sam próbowałem we własnych siłach przetłumaczyć, z góry dziękuję

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/5ec69a1a39d1807c

Działo się we wsi Drużbice, dnia _______ / _______ 1913 roku, godzinie ________. Stawił się Sylwester Tokarczyk, lat _________, rolnik zamieszkały w Stoku, w obecności świadków: Antoniego ____________ _________ i Michała _______ ______________ ____________ zamieszkałych w Stoku i okazał Nam dziecię płci męskiej urodzone w Stoku, dnia _________, o godzinie ____________ ______________, z jego małżonki Antoniny , z domu Kwaśniaków, lat __________. Na chrzcie świętym dziś odbytym zostało nadane imię Bronisław, a rodzicami jego chrzestnymi byli: Józef __________ i Stanisława Mamrot. Akt ten stawiającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytany, przez Nas tylko został podpisany.
Podpis: ksiądz _________.

Piotr

Re: Akt urodzenia chłopczyka z 1913 roku

05 mar 2023, 11:21

Piotrze gratulacje, brawo TY :) Też tak zaczynałam…

dnia 13/26 października
godz. 1 po południu
ojciec lat 35
Antoniego Śliwińskiego 50 lat i Michała Krakowiaka 53 lat, obu rolników
ur. dnia wczorajszego br. o godz. 6 rano
matka lat 38
Dziecięciu temu na chrzcie św. odprawionym przez Nas ...
chrzestny Józef Olejnik?
Ksiądz Franciszek Świetlicki Administrator drużbickiej parafii utrzymujący akta stanu cywilnego

Re: Akt urodzenia chłopczyka z 1913 roku

05 mar 2023, 14:34

Pani Danuto 20 parę lat temu zdawałem maturę z Rosyjskiego i trochę pamiętam cyrylicę ale nie do końca, język nie używany szybko ucieka z głowy.

Dziękuje bardzo za pomoc
Pozdrawiam, Piotr
Odpowiedz