Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 15:26

Na pewno ktoś z Szanownych Genealogów słyszał o domiarach podatkowych dla rodziców, dziadków. Po II wojnie światowej w Polsce niszczono rzemieślników i prywatną inicjatywę przez domiar podatkowy. Interesują mnie informacje dotyczące następujących spraw: kto nakładał domiar na rzemieślnika? Wiem, że nie był to sąd. Możliwe, że była to jakaś komisja, słyszałem o skrócie IKR (nie wiem, czy dobrze go zapisałem). Gdzie można odnaleźć dokumenty dotyczące spraw domiaru podatkowego?

Pozdrawiam
KKK123

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 15:53

KKK123 mozesz sie spodziewac, ze Twoj post bedzie bez odpowiedzi. Tutaj wszyscy podpisuja sie imieniem i nazwiskiem. Twoj podpis pokazuje brak szacunku dla innych forumowiczow.

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 16:56

Krzysiu,

są dwie kategorie użytkowników na forum. Jedni chcą się integrować (choćby i wirtualnie) i traktują to forum jako miejsce przyjaznych i miłych spotkań, jako miejsce gdzie dostaną poradę czy będa mogli podzielić się swymi wątpliwościami. Są jednak też i tacy, którzy będą nasze forum traktować na zasadzie baru szybkiej obsługi. Biorę jedzenie na wynos, płacę i znikam.

Po różnych dyskusjach przyjęłam zasadę (zwłaszcza w stosunku do nowych użytkowników) by wysyłać im wiadomość pw z powitaniem z informacją o podpisywaniu się pod postami. Forma taka nie wywołuje niepotrzebnych dyskusji, a i dla nowych jest mniej nieprzyjemna. Od wielu osób otrzymuję podziękowania oraz zapewnienia, że się poprawią. Nie mam do nich absolutnie żalu czy pretnensji, bo skąd mogą wiedzieć, że na forach genealogicznych panują takie, a nie inne zwyczaje. Na wszystkich forach nie-genealogicznych które znam, jest to nie do pomyślenia.
Część użytkowników jednak - owszem wiadomość ode mnie przeczytała, ale czy przyjęła do wiadomości - trudno mi powiedzieć, gdyż odpowiedzi nigdy nie otrzymałam.

Genealogia jest jednakże szczególną dziedziną, gdzie ukrywanie nazwiska nie powinno mieć miejsca. Wyjątkiem są osoby, które nie do końca z racji zawodowych powiązań mogą się odkryć z nazwiskiem. Te jednak są w środowisku znane, a nadto nie poszukują swoich korzeni, innym raczej służąc radą.
W tym jednak przypadku przykre to, że użytkownik nie ma potrzeby integracji (ale ok. rozumiem i nie nalegam), nie podaje nawet swego imienia (to już zaiste przedziwne), a co do prawdziwości danych w profilu też można mieć chyba zastrzeżenia.
Ale jak ktoś nie chce - to człowieka się nie zmusi.

Cieszy mnie jednak to, że oprócz mnie oraz Piotrka, i Ty Krzysiu zwracasz na to uwagę.
Moje zadanie nie jest ani miłe ani przyjemne. Nikt nie lubi zwracać uwag publicznie, ani tym bardziej ich wysłuchiwać. Niemniej jednak, w ostatnim czasie przybywa użytkowników. Część z nich trafia później na inne fora genealogiczne, a tam pewnych zasad trzeba przestrzegać i od tej reguły nie ma dyskusji.

Dzięki raz jeszcze Krzysiu za ten głos w słusznej sprawie :)

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 17:52

Dzien dobry i dziekuje Asiu. Ja osobiscie za samo KKK bym wywalil. Moze to nieswiadomosc ale KKK to naprawde czarna plama na historii Ameryki.

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 18:47

...
Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 19:31 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 19:15

Popieram i wiecie, że walcze o podpis i krótki opis, a osoby na wynos nazywam dosadniej "pijawka".
Znam i jest na tym forum - podziękowanie, nie postarał się pan (czyli ja leszek)
Gość prosił o datę ( oczywiście nie zagadzała się) bym wyszukał, poinformowałem że są inne wypisy z tymi nazwiskami w latach wcześniejszych lub późniejszych i zapraszałem do archiwum.
Tak reagują ci którzy mają coś do ukrycia.
Popieram reakcję

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 19:31

KKK123 od niedawna znalazł się na WTG. Przypuszczam, że wcześniej odwiedzał inne fora dyskusyjne gdzie wystarczyło podpisać się KKK123 i wszystko "grało". Myślę, że został poinstruowany jakie zasady obowiązują na forum WTG, a teraz ruch należy do naszego tajemniczego gościa. Zależy nam chyba na pozyskiwaniu nowych pasjonatów genealogii. Nikt nie jest mistrzem bez treningu. Spodziewam się, że więcej KKK123 nie zobaczymy, ale może już pod prawdziwymi danymi odwiedzi WTG.

Do KKK123
Jeżeli interesujesz się genealogią i chcesz tu zaglądać to przemyśl co napisali forumowicze i nie traktuj tego jako belferskie pouczanie, ale jako radę od życzliwych ludzi.

Pozdrawiam
Piotr Dutkiewicz

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 22:31

Przyznam, że sama KKK123 wprowadziłam w błąd pisząc w prywatnej wiadomości aby podpisywał się imieniem, imieniem i nazwiskiem bądź nickiem. Teraz właśnie spojrzałam w ów wiadomość. On zasugerował się tym i podpisał właśnie samym nickiem. Super sprawa, bo nadal jest anoniemem ale zgodnie z tym co mu napisałam, nie ma się do czego przyczepić. Ale przecież nie o to nam chodzi - jak słusznie zauważył Piotr.
Jednakże widzę po Waszych postach, że istnieje potrzeba jawności, a z anonimem nikt nie chce rozmawiać. Bardzo mnie cieszy Wasze zrozumienie. Mam nadzieję, że i inni zrozumieją i uszanują zasady panujące na forum.
Rejestrując się wyraża się przecież zgodę na akceptację obowiązującego regulaminu.

Poza tym regulamin forum wyraźnie mówi:
9. Podpisujemy posty chociażby imieniem. Nie jesteśmy anonimowi, jeśli ktoś chce ukrywać się tylko za nickiem, to być może trafił na złe forum.

Warto również przypomnieć inny punkt regulaminu:
8. Wypełniamy profil użytkownika. Przede wszystkim podajemy imię i nazwisko oraz miasto zamieszkania. Reszta informacji jest dobrowolna, chociaż zachęcamy do wypełniania także innych pól. Konta, w których nie podano pełnych danych mogą zostać zablokowane lub wykasowane przez Administratorów.

To tyle tytułem przypomnienia i podsumowania.
A wszystkim Wam dziękuję bardzo za wypowiedzi.

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 23:10

Witam,

Oczywiście nie neguję podpisywania postów nazwiskiem, ani innych zwyczajów na forum - regulamin wszak sam pisałem (sic!), ale bywa, że pozory mogą mylić.
KKK to oczywiście Ku Klux Klan, ale Wikipedia podaje także inne znaczenia, chociażby Katechizm Kościoła Katolickiego. Dodam tylko, że poszukiwania maila użytkownika doprowadziły do ciekawych stron, np. http://www.centrumofert.pl/index.php?a=os1&id=5544 lub http://bosko.pl/sosik/?t=2&ids=87&id=3467 oraz kolekcji modlitw na stronie domowej.

Poprzestańmy więc na tym co już napisaliśmy - wszystkie zasady są już jasne, teraz decyzja należy do KKK123.

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

14 mar 2009, 23:51

Asiek napisał(a):Teraz właśnie spojrzałam w ów wiadomość.


Asiu, a dlaczego w "ów", czyli "ten", a nie "ową" wiadomość? :P

Pozdrówka,
Łukasz

Re: Domiar podatkowy dla rzemieślników

15 mar 2009, 01:09

:oops: :oops: :oops:
Czasem i mnie język polski sprowadzi na manowce Łukaszu :)
Odpowiedz