Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Słownik ulic Poznania - Gazeta Wyborcza - sobota

30 mar 2007, 17:42

Słownik ulic Poznania
Gazeta wyborcza anąsuje na sobotę 31.03 07 jutro
Sprawdź, skąd wzięły się nazwy ulic w centrum Poznania
leszek
Ostatnio edytowano 31 mar 2007, 06:03 przez kabat, łącznie edytowano 1 raz

30 mar 2007, 21:18

Już w zeszłotygodniowym, weekendowym wydaniu GW był dołączony mały przewodnik o nazwach poznańskich ulic. Bardzo ciekawie opisano kilkanaście ulic. Swoją drogą całe życie mieszkam w Poznaniu, a wciąż mało wiem o moim mieście :)

Asia

30 mar 2007, 21:50

Mnie zadziwiły Grochowe Łąki :roll:

31 mar 2007, 11:26

Witam!
A mnie bardzo zadziwiła etymologia Grochowych Łąk . Miałem skojarzenie bardziej prozaiczne niz nazwisko Groff.
Szkoda,ze nie piszą i ul. Winogrady ,bo to tez zastanawiająca nazwa.
Wojtek

31 mar 2007, 11:59

Miałam nadzieję, że dzisiejsza publikacja będzie kontynuacją zeszłotygodniowej, a tu przedruk tego co już było... :cry:

Winogrady

01 kwi 2007, 12:04

Pamiętam ze wspomnień W. Czarneckiego, że jak projektowano dzielnicę domków z ul. Winogrady, która je obiega, to komuś się nasunęło skojarzenie z pobliskimi Winiarami i stąd nazwa, która ma pokrewne przecież znaczenie.
Łukasz

01 kwi 2007, 13:56

Basiu,

Jeśli masz jeden niepotrzebny egzemplarz, to chętnie odkupię. Mi nie udało się już dostać Gazety Wyborczej.

Maciej

01 kwi 2007, 14:24

Maćku, masz go u mnie.
Jak będziesz przejeżdżał przez Luboń - daj znać, bo na spotkaniu 14.04. w Gnieźnie nie będę.
Pozdrawiam w przerwie podczas porządków ogródkowych. :lol:

01 kwi 2007, 19:35

Basiu, dzięki! Jak będę w okolicy to dam znać, ale sprawa nie jest pilna, więc najwyżej, jeśli nie będzie okazji w międzyczasie to na jeszcze kolejnym spotkaniu.

Pozdrawiam

Maciej

02 kwi 2007, 08:33

Swoją drogą, cała ta sprawa z ulicami przypomniała mi, żebym w końcu wstawił na stronę dawne i obecne nazwy ulic wg Trzeciakowskiego. Dostęp jest też przez stronę Opracowania

Pozdrawiam

Maciej

Ulice Poznania

10 kwi 2007, 09:00

Odkryłem też ciekawą publikacjęZygmunta Zalewskiego p.t. "Nazwy ulic w Poznaniu" z 1926 r, jest dostępna w WBC:

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=20977

M.
Odpowiedz