Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Re: Cmentarz ul. Samotna

06 mar 2014, 21:35

Bardzo dziękuję za Informację Pani Janko!

Re: Cmentarz ul. Samotna

06 mar 2014, 23:12

jankakrol napisał(a):...
Pani Krystyno,
czy groby są do odnalezienia będę mogła powiedzieć jak będę znała imiona wujostwa

Janka Król
Józef i Balbina.
I raczej spoczywają osobno.
W spisie figurują, a w realu... (?)

Re: Cmentarz ul. Samotna

06 mar 2014, 23:25

Spoczywają osobno, w różnych częsciach cmentarza. Miejsca pochówków można znaleść. Pomników czy nawet tabliczek imiennych brak.

Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

06 mar 2014, 23:45

Dziękuję!

W jaki sposób można odnaleźć miejsca?
Czy groby na cmentarzu mają jakieś tabliczki z numerami kolejnymi?
Od czego zacząć?

Re: Cmentarz ul. Samotna

18 mar 2014, 16:32

Witam czy oprócz spisu osób pochowanych na cmentarzu ul. Samotna są dostępne jeszcze jakieś inne materiały?. Chyba namierzyłem tam pradziadka (Józef Melcer lub Meltzer) ale aby być pewnym to przydałyby się jeszcze inne dane dotyczące pochowania.

Re: Cmentarz ul. Samotna

27 lip 2014, 00:18

Witam wszystkich :-))w wyszukiwarce znalazłam prawdopodobnie jednego z przodków (Wybierał), niestety niema imienia tylko oznaczenie miejsce 3 brak geometrii, data pogrzebu 1930. czy jest szansa, że jak wybiorę się na cmentarz to znajdę cokolwiek???
Pozdr Emilia

Re: Cmentarz ul. Samotna

27 lip 2014, 07:26

Przeczytaj cały temat, w poszczególnych postach jest bardzo dużo informacji które Cię zainteresują.

Re: Cmentarz ul. Samotna

31 lip 2014, 09:56

Dziękuję - faktycznie dzięki porównaniu z wyszukiwarką tutaj znalezioną znalazłam nr grobu 370

pozdr
Emilia

Re: Cmentarz ul. Samotna

31 paź 2014, 17:18

Poszukiwań Hipolita Cegielskiego ciąg dalszy.
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,16893819,Kiedy_wyjasni_sie_zagadka_pochowku_Cegielskiego_.html



Maciej.

Re: Cmentarz ul. Samotna

04 lis 2014, 12:54

Dzień dobry,

usiłuję zlokalizować grób mojego dziadka - Tomasz Nowaczyk, nr grobu 1135 (wg listy indeksacyjnej), pochowany 1940. Są to te groby PŚT bez dodatkowych danych. Czy dostępne są jakiekolwiek plany z tą starą numeracją? Wg mojej mamy jest to ostatni rząd od strony Lubonia (narożnik od strony torów), niestety nie pamięta który od brzegu. Jest to dla mnie też trochę dziwne, bo groby które zostały w tym miejscu pochodzą z końca lat 20-tych, a dziadek pochowany był w 1940. Przeczytałam całą dyskusję, zajrzałam na mapę Geopozu, ale nic to nie dało. Mama była kiedyś u śp. p.Sadowskiej, ale ona nie dysponowała planami, tylko księgami z numeracją. Czy ktoś z Państwa "zorientowanych" w temacie bywa czasem na cmentarzu?
Pozdrawiam
Ania

Re: Cmentarz ul. Samotna

14 lis 2014, 12:32

W/w pytania dot. poszukiwania T.Nowaczyka już nieaktualne. Nawiązałam kontakt przez PW.
Ania

Re: Cmentarz ul. Samotna

20 lis 2014, 20:03

Zwracam się osób odwiedzających Cmentarz-Samotna w Poznaniu.

Bardzo prosiłabym o wykonanie zdjęcia :

Szczepanska Maria, Szczepanski Józef brak odwzorowania na planie
(? – ?)
kwatera:3 rząd:14 numer:37

Odnalazłam w spisie Janki Król:
poz.7573, nr.ewid.1543 i 1696, pole 13,rząd 3, grób 11.

Re: Cmentarz ul. Samotna

20 lis 2014, 22:27

Dobry wieczór,
nie bardzo wiem co mam zrobić. W tym miejscu jest mniej lub bardziej równa trawka. Brak pomnika, brak imiennego krzyż.

Pozdrawiam
Janka Król

Re: Cmentarz ul. Samotna

20 lis 2014, 23:29

Janko, dziękuję za dobre chęci.
Mówi się trudno.

Re: Cmentarz ul. Samotna

15 maja 2015, 16:00

Janko -

Chcialabym sie dowiedziec dla mojej cioci /85lat/ i dla
wlasnej ciekawosci kto jest pochowany pod numerem kamienia
1024 na cmentarzu na Samotnej ?
Moja ciocia /ma 85 lat/ opiekuje sie tym miejscem od wielu lat, to znaczy
oczyszcza z lisci i traw oraz zapala znicz na Wszystkich Swietych.
Ciocia pamieta, ze byla obecna /czy krewny, sasiad ?/ na pogrzebie tego "Dziadka" jak go nazywa
i ze mial duze sumiaste wasy, niestety nazwiska nie zna. To bylo "100 lat temu".
Z czasem grob zniwelowal sie zupelnie, tablica z nazwiskiem zniknela oraz kamien
z numerem grobu takze. Ciocia z racji tego, ze odwiedza tam swojej siostry grob,
dba takze o "Dziadka". W tym roku postanowila, ze posadzi tam ozdobne liscie, ktore
rosna w nadmiarze w Jej ogrodzie. Tak tez zrobilysmy. Przy kopaniu glebszego rowka po srodku
grobu natrafilam lopata na opor, okazalo sie, ze to byl kamien z numerem. Tkwil dosc gleboko ale
udalo sie go wydostac na swiatlo dzienne.
Teraz Ty Janko mozesz byc bardzo pomocna w ustaleniu kto pod tym numerem jest pochowany ?
Jakies daty i inne info jesli istnieje.
Nareszcie ciocia bedzie wiedziala kto tam lezy.
Mozesz takze wprowadzic do ewidencj/spisu ten grob jako istniejacy bo od dzis ma swoj
numer i rosna na nim ozdobne rosliny.
Zalaczam fotke na potwierdzenie tego faktu.
Dziekuje.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Janko, znalazlam w Twoim spisie wedlug tego numeru z kamienia i tam jest pochwany
Sp. Mager Andrzej w 1939, /moja ciocia miala wtedy 9 lat/.
Czy masz jakies inne informacje z ksiegi cmentarnej ?
Jesli chcialabys lokacje tego grobu to nastepnym razem zrobie rysunek gdzie to jest.

Re: Cmentarz ul. Samotna

16 maja 2015, 11:15

Witaj Haniu
Andrzej Mager spoczywa na polu III, Jest to Cmentarz św.Trójcy,pole po lewj stronie wchodząc na ten cmentarz. W "ksiegach zgonu" ktore znajdowały się u Pani Jadwigi Sadowskiej były bardzo małe zapiski,tylko w roku 1929 byly jeszcze wpisywane dokladne daty (dzień, miesiąc, rok)pochówku. Później ograniczylo się to tylko do roku pochówku ( tak jest w przypadku mojego pradziadka 1930 rok)
Haniu czy pamiętasz kto jest pochowany obok Andrzeja Magera,nie mogę odczytać tabliczki.
A to Kurier Poznański z stycznia 1939 roku
Dnia 3 bm.zapisano następujące zgony:
Andrzej Mager,rolnik,lat 80
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 6372&tab=3
Oraz na WTG GNIAZDO NEKROLOGI
http://www.wtg-gniazdo.org/nekrologi.ph ... kaj=Szukaj
Księga Adresowa Miasta Poznań 1930
Mager Andrzej,rolnik,Górna Wilda 127a
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/results ... eryType=-2
Pozdrawiam Beata

Re: Cmentarz ul. Samotna

16 maja 2015, 15:30

Beata - dziekuje bardzo za informacje i linki.
Pochowany tam Andrzej Mager nie jest z rodziny.
Nazwiska po obu stronach grobu nic nie daja poniewaz nie ma lokalizacji tych grobow w spisie Samotnej.
Tak samo jak grob Sp. A.Magera posiadaja tylko oznaczona Klase III
Nazwiska to Iczakowska Ewa, grob po lewej nr 1002, /siostra mojej cioci/ oraz Dratwinska Wiktoria /grob po prawej nr 1091/, ktora figuruje w spisie pod nazwiskiem Dratwin.
Dlatego tez chce nastepnym razem naszkicowac polozenie grobow.
Niestety plan cmentarza jaki mialam, zniknal mi gdzies w komputerze, jesli masz takowy lub ktos inny ma
to prosze przeslac na maila poprzez WTG.
Dziekuje.

Re: Cmentarz ul. Samotna

16 maja 2015, 21:20

Haniu,
groby te znajdują się na cmentarzu św. Trójcy. A na tym cmentarzu szukanie grobu to jak szukanie igły w stogu siana. Nie ma pól, nie ma rzędów, nie ma nr grobów, są tylko tabliczki numeracyjne. Pod nr 1024 jak pisze Beatka ( a Ona jest najlepszą znawczynią cmentarza św. Trójcy) w spisach znajduje się śp. Andrzej Mager.
Ale skoro znalazłaś tabliczkę na środku grobu, a nie w "nogach", to nie ma pewności, czy to jest tabliczka z tego grobu, czy też z innego grobu.
Ten rejon cmentarza to jest klasa III, czyli groby średnio-wyższej ceny, było tutaj dość dużo nagrobków, nad którymi "strongman -owie" się mocno napracowali i różnie może być.
Wiem, gdzie znajduje się grób śp. Wiktorii Dratwinskiej, jak znajdę trochę czasu podjadę na Samotną i może uda mi się coś wyjaśnić.

Pozdrawiam
Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

16 maja 2015, 22:20

Witam
Ewa Iczkowska pochowana w 1938,na grobie Wiktorii Dratwin tabliczka 1913-1939. Odnośnie kamieni z numerami. Janka ma rację,jeśli kamień nie jest w nogach to nie mozna być niczego pewnym. Mnóstwo kamieni z numerami grobu było można też znaleźć przy domku pani Jadwigi Sadowskiej,służyły za uzupełnienie plyt chodnikowych.Poza tym Cmentarz św.Trojcy jest totalnie zniszczony. Grabarz miał swoją politykę pochówku i nic nie idzie rzędami i pokolei numerami. Jedyne co to na tym cmentarzu na każdym polu-klasie dzieci są chowane osobno,zawsze z przodu pola.
P.S. Dziękuję Janeczko za uznanie ☺
Pozdrawiam.Beata

Re: Cmentarz ul. Samotna

17 maja 2015, 07:46

Janka i Beata - Na tabliczke kamienna z numerem natrafilam kiedy kopalam
rowek /na rosliny/ po srodku grobu ale kamien z numerem byl usytuowany w nogach po srodku,
moze sie malo precyzyjnie wyrazilam poprzednio. Kamien nie byl po srodku grobu a po srodku
w nogach byl polozony okolo 35 cm pod powierzchnia ziemi, dokladnie w miejscu
gdzie powinien byc polozony gdyby wystawal na powierzchni. Grob sie zapadl swego czasu i tabliczka wyladowala pod ziemia a grob zrownal sie z powierzchnia.

Ewa Iczakowska ma swoj grob /numer 1002/,po lewej stronie a Dratwin Wiktoria czy Dratwinska Wiktoria /numer tabliczki 1091/, lezy po prawej stronie od Andrzeja Magera.

Tak wiec nie ma po co rozrysowywac polozenia tych grobow skoro tam nie ma ani ladu ani skladu ?
Od czegos moznaby zaczac, tam sa alejki, drzewa, punkty orientacyjne wedlug ktorych mozna by sytuowac
groby oczywiscie przy nakladzie pracy, chetnie pomoge.

Lata pochowku mam ze spisu Janku, myslalam, ze istnieja jeszcze jakies informacje
z ksiegi cmentarnej ale skoro nie to trudno, tak jak pisalam zmarly Andrzej Mager
nie byl z rodziny, wiec moze byl sasiadem itp.

Janeczko nie ma sensu abys tam jechala, skoro sp.Mager nie jest z rodziny, nie ma co wyjasniac.
Leza obok siebie pod takimi i takimi numerami i nie sa bezimienni ani zapomniani a to najwazniejsze.

Dziekuje Wam za pomoc.

Re: Cmentarz ul. Samotna

17 maja 2015, 16:02

Andrzej Mager (ur. 1858) mieszkał na ulicy Świerkowej. Zmarł 1 stycznia 1939 roku, pogrzeb odbył się 4 stycznia.


Pozdrawiam
Maciej Czarnecki

Re: Cmentarz ul. Samotna

17 maja 2015, 21:38

Maciej, dziekuje bardzo za informacje a mozna wiedziec skad pochodzi ?
Ulica Swierkowa jest w niedalekim sasiedztwie gdzie mieszka moja ciocia.

Re: Cmentarz ul. Samotna

18 maja 2015, 08:06

Janka i Maciej to dwóch największych znawców tematu Samotnej.
Maciej jest autorem publikacji (zresztą o ile dobrze pamiętam jest to jego praca magisterska) "Dzieje nekropolii przy ulicy Samotnej w Poznaniu", więc wiedzę ma z pierwszej ręki :)

PS Czekam teraz na jego pracę doktorską :)

Re: Cmentarz ul. Samotna

18 maja 2015, 15:12

Macieju, moje pytanie nadal aktualne, zawsze pytam o zrodla.
Moga sie przydac w poszukiwaniu moich przodkow.
Przypuszczam, ze informacja pochodzi z Kartoteki Mieszkancow Miasta Poznania
ale pewnosci miec nie moge.
Dziekuje.

Re: Cmentarz ul. Samotna

18 maja 2015, 15:42

Hania napisał(a):Maciej, dziekuje bardzo za informacje a mozna wiedziec skad pochodzi ?
Ulica Swierkowa jest w niedalekim sasiedztwie gdzie mieszka moja ciocia.


Księga zgonów parafii pw. Św. Trójcy w Poznaniu.

Pozdrawiam
Maciej

Re: Cmentarz ul. Samotna

19 maja 2015, 12:45

Dziekuje bardzo Maciej.

Re: Cmentarz ul. Samotna

20 maja 2015, 06:44

Czy ktos moglby mi przeslac plan cmentarza, lacznie z czescia
Swietej Trojcy, prosze.

Re: Cmentarz ul. Samotna

20 maja 2015, 18:44

Ja weszłam na tę stronę:
http://www.poznan.pl/mim/necropolis/sea ... necropolis wpisałam dowolne imię czy nazwisko, następnie wybrałam ikonkę przy nazwisku (zobacz na planie) i jest widoczny cały cmentarz.

Re: Cmentarz ul. Samotna

21 maja 2015, 05:56

Leokadio, tak wiem o tym ale nie o te plany mi chodzilo.

Dziekuje bardzo Jance za przeslany plan :D

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 13:23

Witam -

Bylam na cmentarzu na ul.Samotnej. Myslalam, ze bede mogla
podjechac blizej alejki, ktora wiedzie na cmentarz, /tej wyjezdzonej/ i tam zostawic auto,
niestety ktos wykopal row/koparka/ w poprzek drogi, ktora wiodla na cmentarz.
Jestem bardzo zaskoczona taka sutuacja, od cioci wiem, ze tej drogi uzywala od 1938 roku i nigdy nie bylo
takiego czegos a wiec co sie stalo ?
Rozmawialam z ludzmi, ktorych spotkalam na cmentarzu,
przypuszczaja, ze chyba ktos kupil wielka parcele obok bo wywieziono kupe gruzu/smieci/odpadow
no i niedlugo pewnie bedzie zakaz wjezdzania wogole na ta droge od ul.Bielskiej/ul.Cieszynskiej bo postawia znaki i tyle.
Ja mialam nadzieje, ze to bedzie jedyny punkt gdzie moznaby zrobic nowa droga na cmentarz
a teraz widze, ze cos nie gra.
Na bardzo upartego mozna jeszcze wjechac malym samochodem, objechac ten row bardzo ostroznie z lewej strony /fotka 2, tylko na zdjeciu wyglada dosc szeroko/ i jechac w lewo caly czas prosto przy cmentarzu /malo co wyjezdzona/zarosnieta drozka/ az do alejki drzew po prawej stronie i skrecic na cmentarz.

Jestem ciekawa czy Janka cos wiesz ?

Kilka fotek jak to jest teraz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 13:36

Żadnego znaku? ...
Wziąć łopatę, zasypać na szerokość kół
i przejechać.

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 14:22

Krystyna, na zdjeciu to moze to i wyglada prosto dla ciebie i ze zrobi sie w 5 minut latwo, szybko, lekko i bezproblemowo jak piszesz, wierz mi, ze jest to spora robota dla dwoch mezczyzn a co dopiero dla kobiety.
Trzeba zobaczyc na zywo aby dawac rady, naprawde.

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 17:18

Hania napisał(a):...wyglada prosto dla ciebie i ze zrobi sie w 5 minut latwo, szybko, lekko i bezproblemowo jak piszesz, ...
faktycznie to napisałam?

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 18:39

Dojazd do cmentarza przed II wojną światową był od strony torów. Ulica Rydzyńska od dworca kolejowego biegła wzdłuż torów do końca cmentarza Zmartwychwstańców i skręcała w kierunku strumienia Junikowskiego pomiędzy cmentarzem Zmartwychwstanców a cmentarzem św. Trójcy. (plan stołecznego miasta Poznania z 1937 r. )
Grunty od strony ul. Cieszyńskiej do cmentarza zawsze były własnością prywatną, Granica tych gruntów jest tam gdzie mniej więcej wykopano ten rów. Czy ostatnio zmienił się właściciel ? Nie wiem. Ale już wcześniej zasypano dojazd od ul. Cieszyńskiej.

Pozdrawiam
Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 21:25

Dzień dobry.Korzystam z tego,że odświeżony został temat cm.przy Samotnej.Byłam,szukałam grobu Ignacego Thomasa i oczywiscie nie znalazlam. Pozostał mi obraz spokoju oraz refleksja:gdzie zmieszczono tyle grobów na tak małym cmentarzu.Ignacy Thomas zm. 15.09.1938r. Został pochowany na cm. Farnym.Zwłoki przeniesiono na cm. przy Samotnej 02.01.1942r. Tego dnia ekshumowano kilkadziesiąt osób. Ekshumacje trwały juz od kilku miesięcy. Czy były tam zbiorowe mogiły?
Raczej nie łudzę się, że znajdę poszukiwany grób, ale Kochana Janeczko może choć wskażesz mi sektor,okolicę , gdzie jest pole 16, rząd 12, grób 18. Numer ewidencyjny grobu 5164. Ignacy Thomas był posłem na Sejm Ustawodawczy I kadencji RP, nauczycielem, współwłaścicielem (razem z bratem Aleksandrem)i dyrektorem Drukarni Mieszczańskiej w Poznaniu. Był też bratem dziadka mojego męża.
Pozdrawiam
Irena Kamińska

Re: Cmentarz ul. Samotna

12 lip 2015, 21:44

Na tym cmentarzu nie było zbiorowych mogił. Jest duża szansa, ze poszukiwany grób można odszukać. Oczywiście żadnej tablicy imiennej nie ma. Trzeba odszukać i odkopać tabliczkę ewidencyjną. Proszę o kontakt na priv.
Pozdrawiam
Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

13 lip 2015, 14:35

Janka, dzieki za wyjasnienie. Widocznie musial sie zmienic wlasciciel tej parceli, szkoda :(

Re: Cmentarz ul. Samotna

29 sie 2015, 21:50

Witam , mam olbrzymią prośbę o informację.
Dzięki bazie pochowanych na Cmentarzu przy Samotnej odszukałem dziadka
Antoniego Tucholskiego pochowanegoI 211 30.12.1929 r., który zostałe ekshumowany 10.04.1965r . Niestety w dokumentach na cmentarzu Junikowo nie ma zapisu i oficjalnie nie istnieje w grobie rodzinnym. Jak odnaleźć dokuemnty ekshumacji ???
Pozdrawiam
Paweł

Re: Cmentarz ul. Samotna

30 sie 2015, 10:20

Można spróbować na Woźnej 15, w Universum. Są tam prowadzone tzw. Księgi rodzinne a w nich powinny być dane dotyczace ekshumacji. Można również telefonicznie otrzymać takie informacje, ale lelefonować radzę w godzinach wieczornych ponieważ w godzinach wcześniejszych personej jest bardzo zajety obsługą klientów. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
krysia
p.s. czy jest Pan spokrewniony z Janem Panieńskim, mężem Stanisławy Przybyszewskiej ?

Re: Cmentarz ul. Samotna

28 paź 2015, 19:15

Do Janki -

Czy mozesz mi wytlumaczyc jaka jest roznica miedzy zapisem w liscie pochowanych
na cmentarzu przy ul.Samotnej, pomiedzy Pole nr 8"glowny ganek" a tylko sam numer pole 8.
O co to chodzi ?
Dziekuje.

Re: Cmentarz ul. Samotna

28 paź 2015, 19:30

Haniu,
na wszystkich polach (np. 1.2.- 8 ) na cm. Zmartwychwstańców groby są ułożone w kierunku "tory kolejowe - strumyk",tak jak grób Twojej rodziny, natomiast groby oznaczone " pole np. 8 ganek" są umieszczone wzdłuż głównej osi cmentarza prostopadle do tej osi np. istniejący grób Marcinkowskiego po lewej stronie głównej alei.
Na cmentarzu św. Trójcy jest podobnie ale groby są ułożone w kierunku "Dębiec- Luboń", a te położone w ganku obrócone są o 90 stopni.

Pozdrawiam
Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

29 paź 2015, 19:10

Dziekuje Janko.
Sprawdzilam tez bo ciekawilo mnie kto jest pochowany w 1 rzedzie Pola nr 8 gdzie
leza moi pradziadkowie, spisalam tez kto lezy w tym samym polu nr 8 ale od glownego ganku
takze rzad numer 1.
Wszystko gra oprocz tego ze od glownego ganku w grobie 21 leza 2 osoby:
Hering Stefania i N/N a w grobie 22 leza 3 osoby: Hering Wladyslawa i Maria oraz N/N.
W spisie osoby pod skrotem N/N nie sa wymienione przy osobach z rodziny Hering wiec
przypuszczam, ze jakas pomylka w zapisach w ksiedze cmentarnej.

Dla informacji podaje, ze w w Polu 8 rzad 1, tam gdzie leza moi pradziadkowie, nie ma sladu w spisie
o grobie numerze 3, 11 i 16, nie ma grobow o takich numerach ani nazwisk z nimi zwiazanych.
Jest mozliwosc, ze miejsca te zostaly dodatkowo wykupione/zarezerwowane przez rodziny pochowanych
obok ?

Wczoraj bylam na cmentarzu byl /jak zawsze kiedy tam jestem/ pan Eugeniusz, ktory opiekuje sie cmentarzem.
Ten czlowiek jest naprawde GODNY PODZIWU :!: Nie wiem co by bylo gdyby nie ten pan.
Wielki szacunek dla niego. Kto inny poswiecalby swoj czas, sily i srodki :?: Prosze wszystkich
odwiedzajacych groby swoich bliskich na tym cmentarzu aby dolozyli sie do puszki datkow.

Re: Cmentarz ul. Samotna

29 paź 2015, 21:03

Haniu,
popatrz te pochówki w ganku 8 to osoby przenoszone z cmentarza św. Marcina. Przypuszczam, że osoby z rodziny Heringów na cmentarzu św. Marcina pochowane były, albo w grobowcach, albo w większych grobach rodzinnych. Niemcy przenosząc zwłoki, nazwiska i imiona spisywali z tablic jakie znajdowały się na nagrobkach. Jeżeli tych tablic nie było na grobach to przenoszone osoby zostały oznaczone jako NN. W grobach Heringów mogło być więcej zwłok niż wymienionych na tablicach. Zwróć uwagę , z rodziny Heringów wszyscy oznaczeni jako NN posiadają swoje tabliczki identyfikacyjne, czyli one tam były.
Na tym cmentarzu znajdują się pojedyncze groby, które nie zostały "wypełnione" przy przenoszeniu z cmentarzy św. Marcina i Farnego. Dlaczego - nie wiem. Być może wtedy w tych miejscach coś było postawione, lub rosło jakieś drzewo, a może błędy w zapiskach (takie też się zdarzają). Ale to są pojedyncze przypadki - w pierwszym rzędzie pola 8 do wyjaśnienia pozostaje grób nr 3. Natomiast w grobie nr 11 pochowana jest rodzina dr Leji (1 trumna dwoje zwłok ze św. Marcina), a w grobie nr 18 spoczywa Marta Kwiat.

Pozdrawiam
Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

29 paź 2015, 21:37

Janko dziekuje bardzo za odpowiedz i wyjasnienia wzgledem N/N.
Faktycznie w grobie nr 11 jest dr Leja, przeoczylam.
Nie pisalam o grobie 18 /Kwiat/ tylko o grobie 16, kto tam lezy ? Czy tez przeoczylam ? :wink:
Dziekuje.

Re: Cmentarz ul. Samotna

29 paź 2015, 21:43

Grób 16 - Moskowski ze św. Marcina (dwie trumny)

Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

30 paź 2015, 17:29

Dziekuje Janko, jak spisywalam to juz mi sie w oczach zlewalo wszystko i
przeoczylam.

Re: Cmentarz ul. Samotna

01 lis 2015, 14:45

Relacja z cmentarza na ul.Samotnej w Poznaniu w dniu wczorajszym 31 pazdziernika 2015.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Cmentarz ul. Samotna

02 lis 2015, 14:59

witam.
czy może ktoś mi powiedzieć jak od której strony rozpoczynają się numery rzędów i grobów w kwaterze nr 4?
wg mnie rząd nr 1 jest położony najdalej od byłej kaplicy a nr grobów rozpoczynają się od głównej alei biegnącej ku dawnej kaplicy.
czy to słuszne myślenie?
byłem dzisiaj na cmentarzu po raz pierwszy po 30 latach i trochę nieprzygotowany i niestety nie odnalazłem grobów bliskich :(

Wojtek

Re: Cmentarz ul. Samotna

02 lis 2015, 15:25

Idąc od kładki główną aleją po lewej stronie poszukaj grobu Stanisława Nowackiego. To jest rząd pierwszy i grób nr 1. Rzędy rosną idąc w górę , w kierunku byłej kaplicy. Nr grobów rosną w kierunku Dębca.

Pozdrawiam
Janka

Re: Cmentarz ul. Samotna

11 lis 2015, 22:38

Witam, czy któś mógłby pomóc mi określić gdzie szukać grobu opisanego „kwatera 13, rząd 16, miejsce 13”? W indeksie na stronie WTG Gniazdo jest oznaczony „CZP” (czyli jak się domyślam Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego), natomiast w spisie GEOPOZu podane jest że to pochówek przeniesiony z cmentarza staromarcińskiego.
Odpowiedz