Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Parafia Dąbrowice w powiecie Kutnowskim

24 kwi 2009, 16:19

W poszukiwaniu moich przodków, którzy osiedlili sie w XVIII wieku w Dąbrowicach /Zachodnie Mazowsze - Wschodnia Wielkopolska/ obecnie powiat kutnowski, natrafiłam na taką sytuację , własciwie przeszkodę. Księgi metrykalne w zasobach parafii i archiwum państwowego to wiek XIX i dalej. Ksiegi z XVIII wieku znajdują się w Bibliotece Państwowej w Łodzi. Na temat lat wcześniejszych oraz zasobów w archiwum archidiecezjalnym -" PRADZIAD" milczy. Co może być powodem takiej sytuacji?
Dlaczego nie ma w archiwach kościelnych? Gdzie szukać?
Liczę na doświadczenie forumowiczów i proszę o pomoc.

Gorąco pozdrawiam Danuta

Re: Parafia Dąbrowice w powiecie Kutnowskim

26 kwi 2009, 12:40

Witam. Przejrzałam stronę AA w Gnieźnie. Z informacji historycznej wynika , że byłe województwo łęczyckie na terenie którego/ wiek XVIII i pocz.XIX/ leżały Dąbrowice, podlegało i przynależne było do Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
W latach zmian terytorialnych dokumenty znajdujące się w Gnieźnie nie zostały przekazane do innych Archidiecezji., w tym przypadku łowickiej.
Czy jest możliwe aby metrykalia mnie interesujące znajdowały się AA w Gnieźnie? Jak to sprawdzić?

Pięknie pozdrawiam Danuta
Odpowiedz