Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Rogalinek - źródła

26 maja 2016, 22:49

Nie wiem jakim cudem mogłem przeoczyć ?
Doszukałem się kilka dni temu w PP takich wpisów:

Parafia katolicka Rogalinek, wpis 9 / 1824
Joannes Odaliński (22 lat)
Sophia Thumówna (26 lat)

Parafia katolicka Rogalinek, wpis 2 / 1830
Adam Gerstner (21 lat)
Sophia Odalińska z domu Thum (31 lat, wdowa)

póki co tylko przypuszczam że te wpisy mogą dotyczć losów Jana Odolińskiego (ur.1803 Bieczyny, LB parafia Głuchowo ) którego losy bezskutecznie próbuję ustalić od dawna, wątek:
Odoliński, Stachowski, Doliński

Chciałem zapytać czy może ktoś z Was wie: zdarzeń z jakich realnie lat dotyczą wpisy w Księgach Dusz gromady Rogalinek dostępnych w APP datowanych tak:
1799-1905
1807-1879
1830-1926
1831-1926
1854-1931
z tego co pamiętam to jako zakresy dat podawanych w opisie zespołów ksiąg meldunkowych znajdujących się w APP były często datami krańcowymi urodzin osób w tych księgach odnotowanych a nie datami zdarzeń w nich odnotowanych.
Czy w którymkolwiek z tych jednostek mam szansę znaleźć zapisy dotyczące wydarzeń z interesujących mnie lat 1820-1830 ?


Nie wiem też czy mam szansę na odnalezienie dodatkowych informacji o Janie Od(o/a)lińskim w księgach LC i LM parafii Rogalinek w AAP - prócz jego imienia i nazwiska ?
Brak innych danych w PP sugeruje że nie ma ich w LC, jak jednak to wygląda w LM parafii Rogalinek ?

Mogę poświęcić 2 dni aby samodzielnie to zweryfikować, liczę jednak że może ktoś poszukiwania w Rogalinku prowadził i będzie w stanie podpowiedzieć na co mogę liczyć - bym czasu nie zmarnotrawił po próżnicy...
Odpowiedz