Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Miejscowość Ostrowite

22 cze 2009, 00:02

Witam,
poszukuję informacji odnośnie miejscowości Ostrowite (powiat Trzemeszno), a dokładniej parafii dla tej miejscowości dla lat 1872-1873 r.

Czy wie ktoś może, gdzie powinnam szukać aktu metrykalnego dla osoby urodzonej w tej miejscowości w 1872 roku?

Re: Miejscowość Ostrowite

22 cze 2009, 02:31

Czy nie bedzie w Gnieznie?

Re: Miejscowość Ostrowite

22 cze 2009, 07:46

Ostrowite Prymasowskie jest parafia i dane które Ciebie interesują są w AAGniezno - ale niektóre roczniki ksiąg mogą być odkładane do konserwacji, link i spis jest na forum/stale uzupełniam.
Czy to wszystkie nazwiska które podałąś Ciebie interesuja z tej parafii/miejscowośći.

Piszę o Ostrowite Prymasowskim, ale jest także w AAGniezno Ostrowite/Skorzęcina.
Na pewno kilka osób się jeszcze odezwie, na Twoje ponownie zreagowane zapytanie.

Re: Miejscowość Ostrowite

22 cze 2009, 09:59

kabat napisał(a):Ostrowite Prymasowskie jest parafia i dane które Ciebie interesują są w AAGniezno - ale niektóre roczniki ksiąg mogą być odkładane do konserwacji, link i spis jest na forum/stale uzupełniam.
Czy to wszystkie nazwiska które podałąś Ciebie interesuja z tej parafii/miejscowośći.

Piszę o Ostrowite Prymasowskim, ale jest także w AAGniezno Ostrowite/Skorzęcina.
Na pewno kilka osób się jeszcze odezwie, na Twoje ponownie zreagowane zapytanie.



Witam, w akcie zgonu mojej praprababki mam wpisaną jako miejsce urodzenia miejscowość Ostrowite, powiat Trzemeszno, a nie Ostrowite Prymasowskie, z tego co znalazłam na mapie to są to dwie różne miejscowości, ale chyba znajdują się niedaleko siebie.

Re: Miejscowość Ostrowite

22 cze 2009, 10:01

Możliwe, że w Gnieźnie, bo chyba ono jest najbliżej.
Czy sama prośba o wyszukanie metryki urodzenia w Archiwum po podaniu dokładnej daty i miejsca urodzenia dużo kosztuje? Ja niestety nie mogę się wybrać do Archiwum osobiście, gdyż mieszkam w Gdańsku. A może ktoś się wybiera akurat?

Re: Miejscowość Ostrowite

22 cze 2009, 10:23

Witam!
Koszt wypisania metryki , czyli oficjalnego dokumentu wynosi 35 zł. Natomiast jeżeli potrzebujesz do badań genealogicznych to może wystarczyć zrobienie zdjęcia księgi z uwidocznionym wpisem. Koszt chyba 11 zł z ceną płyty. Jeżeli wystarczy wypis ręczny to podaj na mój adres @ dokładne informacje. Może w tym tygodniu będę w archiwum.
Wojtek

Re: Miejscowość Ostrowite

23 cze 2009, 12:25

Serdecznie witam!

Wędrując po różnych stronach genealogicznych natrafiłam na Państwa rozmowę dotyczącą Ostrowite Prymasowskie i odpowiedniego archiwum. Mieszkam w Anglii i tworzę drzewo genealogiczne swojej rodziny. Mam wielka prośbę do Pana Wojtka - czy miejscowości Chłądowo,Mieczewnica,Skorzęcin i Skubarczewo to tez AA w Gnieźnie i czy będę mogła Pana prosić o sprawdzenie aktów urodzenia z tych miasteczek? Serdecznie pozdrawiam Dorota42
Odpowiedz