Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Pra-Pra-dziadek

04 lip 2019, 11:24

Witam.
Tak czytam i czytam,wszyscy robią jakieś postępy w genealogi a ja nie.
Długi czas stałam w miejscu,Założyłam konto na FamilySearch i ruszyło.
Nie mogłam odszukać aktu ur. mojego pradziadka a tu nagle jest ,
Jacobus Plucsinszky ur 27.01 1835 w Ernest Place Slovenska Ves ,Kezmarok-Slovakia.
ojciec: Jacobus Plucsinszky matka :Anna Pisartsik

Mało tego to jeszcze wszyscy bracia i siostry mojego pradziadka .
Według mnie to jakoś by pasowało gdyż nigdzie w zasobach Polskich nie ma aktu urodzenia,
wszędzie tylko rodzice nieznani.Już myślałam że nic nie odszukam a tu taka niespodzianka.

Poczytałam trochę o Słowacji i i jest to możliwe że to mój dziadek ,ale w związku z tym proszę jeśli ktoś ma jakąś wiedzę
czy zgadza się to co napisałam.Ja się cieszę bardzo a może to nie tak jak sobie ułożyłam.

Tak w ogóle to miałam kłopot gdyż nazwisko -Kluczyński-ma wiele wersji:Klemczynski,Plumcinski,Kludsiński.

Dziękuję jeśli ktokolwiek zechce skomentować to co napisałam,przyjmę dobre i złe wiadomości:

Owocnych poszukiwań.

Henia
Ostatnio edytowano 09 lip 2019, 16:52 przez henia.60, łącznie edytowano 1 raz

Re: Pra-Pra-dziadek

04 lip 2019, 11:32

henia.60 napisał(a):Witam.
Tak czytam i czytam,wszyscy robią jakieś postępy w genealogi a ja nie.
Długi czas stałam w miejscu,Założyłam konto na FamilySearch i ruszyło.
Nie mogłam odszukać aktu ur. mojego pradziadka a tu nagle jest ,
Jacobus Plucsinszky ur 27.01 1935 w Ernest Place Slovenska Ves ,Kezmarok-Slovakia.
ojciec: Jacobus Plucsinszky matka :Anna Pisartsik

Mało tego to jeszcze wszyscy bracia i siostry mojego pradziadka .
Według mnie to jakoś by pasowało gdyż nigdzie w zasobach Polskich nie ma aktu urodzenia,
wszędzie tylko rodzice nieznani.Już myślałam że nic nie odszukam a tu taka niespodzianka.

Poczytałam trochę o Słowacji i i jest to możliwe że to mój dziadek ,ale w związku z tym proszę jeśli ktoś ma jakąś wiedzę
czy zgadza się to co napisałam.Ja się cieszę bardzo a może to nie tak jak sobie ułożyłam.

Tak w ogóle to miałam kłopot gdyż nazwisko -Kluczyński-ma wiele wersji:Klemczynski,Plumcinski,Kludsiński.

Dziękuję jeśli ktokolwiek zechce skomentować to co napisałam,przyjmę dobre i złe wiadomości:

Owocnych poszukiwań.

Henia


Dzień dobry.
Zgadza się pani data urodzenia, imiona rodziców ? To gratuluję.
Ja bardzo ostrożnie podchodzę do odkryć podsuwanych przez FS. Podsuwa mi bardzo dziwne rekordy, nawet te z Polski, które nijak nie pasują do danych przeze mnie już wpisanych poza np. zgodnością popularnego nazwiska i imion. Wiem, że to tylko logarytmy, czasem nawet pomagają ale trzeba do nich podchodzić krytycznie.
Życzę powodzenia i pozdrawiam - L.W.

Re: Pra-Pra-dziadek

04 lip 2019, 12:55

:D :oops: :oops: Witam.
O kurcze jak się cieszę,że Pan potwierdził.
Do końca nie byłam pewna,no ale teraz jestem tak dumna z siebie.
Życzę wszystkim aby tak się poszczęściło jak mi.

Pozdrawiam
Henia

Re: Pra-Pra-dziadek

04 lip 2019, 13:10

henia.60 napisał(a)::D :oops: :oops: Witam.
O kurcze jak się cieszę,że Pan potwierdził.
Do końca nie byłam pewna,no ale teraz jestem tak dumna z siebie.
Życzę wszystkim aby tak się poszczęściło jak mi.

Pozdrawiam
Henia


Przepraszam, ja niczego nie potwierdziłem. Namawiałem tylko do ostrożności i potwierdzania tych podpowiedzi na FS.

Re: Pra-Pra-dziadek

04 lip 2019, 13:36

Tak rozumiem ,ja podchodzę ostrożnie .
Będę szukała jeszcze potwierdzenia tego co odszukałam,na tą chwilę jestem zadowolona z tego co mam.

Henia
Odpowiedz