Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Family Search, parafia Kórnik i Bnin

04 gru 2020, 20:44

Witam serdecznie,
mam dostęp do mikrofilmów z parafii Kórnik i Bnin ze strony Mormonów. Jeśli ktoś jest zainteresowany jakąś konkretną osobą z tych parafii, to zapraszam. Forum wielokrotnie mi pomagało, czas na rewanż ;)
Ostatnio edytowano 06 gru 2020, 19:29 przez WiesławP, łącznie edytowano 1 raz

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

06 gru 2020, 19:26

poszukuje danych z parafii Kórnickiej o moim 4 pradziadku Piotr Paweł Sepno Sępiński ( Sempiński).


Metrykalia > Katolickie > Część 8
51565 (Kórnik)
1800.2/XI. (K. pałac), * 15/X. Walenty Nepomucen, s. G. Piotra Pawła i Juljany de Sepna Sepińskich praefect. borrarum Kornic. - chrz. nieszl. ("Nobilis ortu")
to jest metryka mojego 3 pradziada Walentego urodzonego w Kórnik Pałac. Piotr pracował w zamku Kórnickim jako zarządca lasów kórnickich.
Jeżeli znajdziesz jakiekolwiek dane dotyczące nazwiska Sępiński w Kórniku bardzo proszę o przesłanie.
Możesz dane przesłać na moją pocztę.
Z góry dziękuje

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

08 gru 2020, 10:19

WiesławP napisał(a):Witam serdecznie,
mam dostęp do mikrofilmów z parafii Kórnik i Bnin ze strony Mormonów. Jeśli ktoś jest zainteresowany jakąś konkretną osobą z tych parafii, to zapraszam. Forum wielokrotnie mi pomagało, czas na rewanż ;)

Witam,
W akcie ślubu z Nietrzanowa w roku 1809 mojego kolejnego pradziadka Franciszka Pieczyńskiego jest uwaga że pochodził z parafii Bnin. Jego rodzicami byli Paweł Pieczyński i Łucja Kaźmierzak.
Franciszek urodził się w ok 1776 roku. To zmienia teren moich poszukiwań bo dotychczas wszyscy jego potomkowie mieszkali w okolicach Środy.
Byłbym niezmiernie wdzięczny za sprawdzenie i potwierdzenie daty i miejsca urodzenia.
Pozdrawiam, Tadeusz Pieczyński.

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

08 gru 2020, 12:29

Dzień dobry,
Franciszek, syn Pawła i Łucji Pieczyńskich, został ochrzcony 4 października 1776 roku w Błażejewie, chrzestnymi byli Marcin Owczarek i Zofia Pieczyńska. W 1775 mignął mi chrzest Walentego, syna tej samej pary jak również inna para Pieczyńskich.

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

08 gru 2020, 12:34

Dzień dobry
poszukuję Leokadii Głowackiej ur. w sierpniu 1920 z ojca Ignacego, zam Kórnik
dziekuje i pozdrawiam:)

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

08 gru 2020, 13:22

Poika napisał(a):Dzień dobry,
Franciszek, syn Pawła i Łucji Pieczyńskich, został ochrzcony 4 października 1776 roku w Błażejewie, chrzestnymi byli Marcin Owczarek i Zofia Pieczyńska. W 1775 mignął mi chrzest Walentego, syna tej samej pary jak również inna para Pieczyńskich.

Pozdrawiam,

Piotr

Jestem bardzo zobowiązany za tak szybką odpowiedź.
Wizytę w archiwum muszę odstawić do czasu jego otwarcia.
Pozdrawiam

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

14 gru 2020, 23:24

Witam! Poszukuję danch o rodzinie Jana Toboły (1755?-1802?) i Anny Niemier ? z Konarskiego i okolic.

Pozdrawiam
Pawel

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

16 gru 2021, 22:47

Witam!
Jerzy /mój mail: jerzy.kozlowski52@onet.pl
Moja pra-pra-babka: Antonina Ostrowska/h. Korab z Lubierzyna/ ur.02.03.1820r. w Bnin-Prowent a zm. 20 lipca1892 Środa Wlkp - pochow. w Górze k. Inowrocławia. /wyszła za mąż w1837r. -ślub23 października Kijewo- Środa Wlkp. za Jana Aleksandra Józefa Kozłowskiego h. Jastrzębiec Bolesta /syn Jakuba i Marianny Chlebowskiej h. Poraj z Wybranowa//Jan ur. 1815-zm 25.05.1852/ i zamieszkali w Dulsku parafia Góra powiat Inowrocław. Od tego momentu Kozłowscy mojej linii mieszkali w Dulsku aż do X.1939r. - wysiedlenie przez Niemców
Syn Jana i Antoniny Tomasz/późniejszy działacz Kółek Rolniczych na Kujawach i poseł do Parlamentu Pruskiego/ jest urodzony30 stycznia 1840r. w Kórniku.
Czy w tej pozycji w/w są na to dowody- wzmianki-lub inne dopełniające informacje dotyczące tych osób z mojej Rodziny?
Pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoją odpowiedź . Jerzy.

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

16 gru 2021, 23:44

Nie wiem czy o te informacje chodzi?

Parafia Bnin, B 1820 r. s. 163, wpis nr 260

Antonina Józefa Helena
ur. dn. 02-03-1820 r.
miejsce ur. Prowent par. Bnin
chrzest dn. 03-03-1820 r.
rodzice: Generosi Doni Józef i Teofila z Węsierskich Ostrowscy
chrzestni: Generosus Doni Aleksander Balgien i Domina Anastazja Węsierska


Parafia Środa, C 1837 r. s. 53, wpis nr 20.

Ślub dnia 23-10-1837 r. w Środzie,
wesele prawdopodobnie w Kijewie - miejscu zam. panny
Generosum Jan Kozłowski, kawaler lat 22
rodzice: Gen. Jakub i Marianna z Chlebowskich Kozłowscy, heredis Tarnowka w parafii Góra Departament Bydgoski
Generosa Antonina Ostrowska, panna 18 lat, zamieszkała w Kijewie
rodzice: Generosum Józef i Teofila z Węsierskich, zmarła, heredis Grochowa, posesor Kromolic [Kromolice]
świadkowie: Gen. Józef Fiudkowski, heredis Głuchowa i Gen. Karol Klisznoski heredis Zielniki.

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

17 gru 2021, 12:32

Witaj ! Danko!
Dzięki za szeroką informację- to jest ta osoba - moja 2xprababka
Pięknie dziękuję za pomoc, załączam życzenia z okazji Swiąt Bożego Narodzenia dla ciebie, Twojej Rodziny i dla wszystkich z WTG
Jerzy K.

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

17 gru 2021, 15:57

Pawel napisał(a):Witam! Poszukuję danch o rodzinie Jana Toboły (1755?-1802?) i Anny Niemier ? z Konarskiego i okolic.

Pozdrawiam
Pawel

W latach 1785-1795 w Bninie:
Konarskie - 10.10.1785 - ochrzczony Marcin - rodzice: Jan Tobołka i Anna (ślub w Kórniku 08.11.1784), chrzestni: Marcin Niemier z Mościenicy i Kunegunda Pawłowiczowa
Konarskie - 24.12.1786 - ochrzczony Tomasz
Konarskie - 22.11.1789 - ochrzczony Andrzej
Konarskie - 02.09.1792 - ochrzczony Michał
Konarskie - 30.08.1795 - ochrzczony Mateusz
Czy Marcin Niemier (~1756-1828) - tu chyba chrzestny Marcina - to brat Anny?

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

19 gru 2021, 18:11

Witam!Dziękuję Slawo za informacje o moich przodkach, prawdopodobnie wszyskie wymienione osoby to synowie Jana , prawdopodobnie było ich wiecej.Myślę ,ze Marcin Niemier to brat mojej prapraprababci Anny, która z przekazów rodzinnych pochodziła z rodziny bamberskiej bądż olenderskiej.Taka rodzina Niemierów (Nemeyr) przybyła na tereny w okolicy Mościenicy.Jeśli masz dostęp do informacji z tego okresu to proszę onie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Pawel

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

20 gru 2021, 19:28

Witaj Danko!
Tu Jerzy Kozłowski
Próbowałem potwierdzić-wyszukać te dane , które mi podałaś
w nowych szukajwarchiwach.gov.pl/wyszukiwarka kompletnie nic nie znajduje
poza jedną pozycją -bez skanu-
1.Kozłowska Antonina geb. Ostrowska, verwitwet, aus Posen
rok/lata: 1870-1878 indeksy: opis: tagi: sygnatura: 53/4441/0/-/5129 
archiwum: Archiwum Państwowe w Poznaniu.
Co do powyższego wyszukania to domyślam się, że w tych latach mieszkała w Poznaniu gdy wyszła/ będąc wdową/ po raz 2-gi raz za mąż za L. Chlebowskiego
Czy możesz podać skąd są te dane które podałaś dot. Antoniny
Przy tej okazji pragnę wyrazić swoją negatywną opinię o nowych "szukajwarchiwach.gov.pl"
Szukałem porady na WTG próbując wykorzystać uwagi koleżeństwa tam zamieszczone, ale nic mi to nie dało.
ze Świątecznym Pozdrowieniem
- Jerzy

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

21 gru 2021, 11:03

Jerzy Kozłowski napisał(a):Witaj Danko! Tu Jerzy Kozłowski
... Czy możesz podać skąd są te dane które podałaś dot. Antoniny ... - Jerzy

Źródła są podane w moim poście.
Jeśli masz wątpliwości co do ich rzetelności, napisz do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu o odpis tych dokumentów.

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

21 gru 2021, 20:45

Pawel napisał(a):Witam!Dziękuję Slawo za informacje o moich przodkach, prawdopodobnie wszyskie wymienione osoby to synowie Jana , prawdopodobnie było ich wiecej.Myślę ,ze Marcin Niemier to brat mojej prapraprababci Anny, która z przekazów rodzinnych pochodziła z rodziny bamberskiej bądż olenderskiej.Taka rodzina Niemierów (Nemeyr) przybyła na tereny w okolicy Mościenicy.Jeśli masz dostęp do informacji z tego okresu to proszę onie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Pawel


Zarówno Niemier, jak i Kozłowscy z Bnina to moi przodkowie. Na dniach postaram się poszukać wspólnych przodków, bo wiem z doświadczenia, że wówczas w Bninie i okolicy te nazwiska się przewijały i są spokrewnione

Re: Family Search, parafia Kórnik i Bnin

22 gru 2021, 14:44

Witaj Danuto!
Dzięki raz jeszcze .Nie podważam autentyczności Twoich danych. Przepraszam!.
Źle się wyraziłem, interesowało mnie jak do nich doszłaś, np. przez jaką wyszukiwarkę i w którym archiwum szukać ?
Serdecznie pozdrawiam .
Dziękuję .
Jerzy K.
Odpowiedz