Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Ankieta genealogiczna

03 mar 2022, 12:29

Na prośbę pana Karola Ebertowskiego - doktoranta studiów trzeciego
stopnia (doktoranckich) w dziedzinie nauk społecznych na Wydziale
Nauk Społecznych i Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w
Toruniu zamieszczamy link do ankiety na temat badań genologicznych

https://ankiety.umk.pl/v3/index.php/827632?lang=pl).

Re: Ankieta genealogiczna

03 mar 2022, 14:44

Próbowałem i nie dokończyłem. Niektóre pytanie są bez sensu, bo skoro korzystam ze skanów i oryginałów dokumentów, a z innych nie, to po co mi to szeregować. Dotyczy to kilku punków tej ankiety. Mam się bawić w "co by było gdyby"? :-)

Re: Ankieta genealogiczna

03 mar 2022, 15:14

Proszę przesłać swoje uwagi do autora ankiety

kar.eber@doktorant.umk.pl

Re: Ankieta genealogiczna

03 mar 2022, 15:38

Ciekawa ankieta.
Wypełniłem

Ryszard Welka
Toruń

Re: Ankieta genealogiczna

03 mar 2022, 22:05

Też wypełniłam.

Re: Ankieta genealogiczna

04 mar 2022, 08:00

Wypełniłem.

Re: Ankieta genealogiczna

04 mar 2022, 09:23

Henryk Krzyżan napisał(a):Mam się bawić w "co by było gdyby"? :-)

Jak w każdej takiej ankiecie - gdy nie wiemy na jakieś pytanie co odpowiedzieć, by ją dokończyć możemy przecież zaznaczyć cokolwiek.
Ta ankieta i tak nie będzie w 100% wiarygodna, bo wątpię, by została przeprowadzona np. wśród setek amatorów tworzących drzewa na MyHeritage, którzy nie są takimi zapaleńcami czy profesjonalistami jak wiele osób z tego forum i innych genealogicznych.
Co do pytań, chyba ze dwa były dla mnie nie do przejścia, więc zaznaczyłem najbardziej trafne odpowiedzi. No bo jak odpowiedzieć np. na pytanie pt. gdzie dzielimy się swoimi wynikami badań, jeśli musimy zaznaczyć tylko jedną opcję z czterech lub "wszystkie powyższe", gdy na trzy powyższe odpowiedź nasza brzmi TAK a na na jedną NIE?
Odpowiedz