Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

31 maja 2022, 18:31

Nie rozumiem, dlaczego pan się tak gorączkuje. Nawet jeśli nie mam przodków w rzymskiej Brytanii, mogę być tym po prostu zainteresowany. A już zupełnie nie rozumiem podejścia, że coś jest zbyt poważne, żeby o tym pisać na forum. Rozumiem, że same dokumenty nie są dostępne online, ale jeśli coś zostało zindeksowane do IGI, wyszukiwarka powinna to znaleźć. Dlatego pytam o link do jakiegokolwiek rekordu.

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

31 maja 2022, 18:32

Niech Pan sie nie gorączkuje

A kto pisał o przodkach????

Gdzie ??????

Ja pisałem o nazwisku.
My rozważamy o nazwiskach a nie przodkach .
Nie przeczytał Pan ze zrozumieniem

czekam na maila bo mnie grzeje ciekawość .

Ja podałem rekordy

Czekam


No i nie widziałem.................Dziękuję

NO podałem rekord

I co ???

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

31 maja 2022, 18:36

Na drugi raz jak Pan będzie bajki pisał to prosze sobie czytelnika znaleźć .

Pisze się

dziękuję bardzo za rekord

znalazłem .

BO jestem bardzo zainteresowany rzymską Brytanią

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

31 maja 2022, 19:32

Kubuś napisał(a):Już podaje kod rekordy mormońskiego MV4Z-PX5
Nie działa
https://www.familysearch.org/tree/perso ... s/MV4Z-PX5

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

31 maja 2022, 23:45

Kubuś napisał(a):Na drugi raz jak Pan będzie bajki pisał to prosze sobie czytelnika znaleźć .

Pisze się

dziękuję bardzo za rekord

znalazłem .

BO jestem bardzo zainteresowany rzymską Brytanią

Ale przecież ja nie piszę żadnych bajek, ja proszę tylko o jakikolwiek link do rekordu z tych "inskryptoriów". Więc nie bardzo mogę podziękować za rekord, bo jeszcze go nie dostałem.

Nota bene nie kojarzę słowa "inscriptiorium", czy byłby pan tak łaskaw objaśnić jego znaczenie, bo słowniki są dość skąpe w tym temacie?

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

01 cze 2022, 00:20

@mikolajkirschke
Chodzi pewnie o katalog inskrypcji, np. https://romaninscriptionsofbritain.org/ ... onal-names

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

01 cze 2022, 10:55

Bartku, znam oczywiście tę stronę, wiem, że jest ona dość kompletna, dlatego zastanawiam się, dlaczego nie ma na niej tych zapisów, o których mówi Kubuś. To budzi moje zainteresowanie, więc chętnie bym przejrzał te rekordy u Mormonów, jeśli są. Byłoby też dość niezwykłym, gdyby rzeczywiście zawierały zapis "Welka", zważywszy na to, że litera "W" pojawia się w piśmiennictwie dopiero w średniowieczu.

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

01 cze 2022, 13:41

Zapewne chodzi o to
https://www.familysearch.org/search/gen ... name=welka
Tylko jakoś mnie te źródła, które są tam podane, nie przekonują.

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

01 cze 2022, 13:53

O, i to jest konkretny link ;) Tylko że "Submitted by unknown38379", bez żadnego źródła (w przypadku innych rekordów jest wyraźnie podane np. "United States Census, 1910"). I jeszcze raz przypominam - Rzymianie nie znali litery "W".

Re: Osadnicy ze Szwabii w Witkowie

18 cze 2022, 09:57

Duża rodzina Albrecht zamieszkiwała w parafii Sadlno .
Miejscowość Kazubek

Jan Albrecht i Marianna Nyx i ich rodzina .

Pozdrawiam
Odpowiedz