Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Kolejarze

15 kwi 2023, 11:27

Dzień dobry,
jeżeli ktoś poszukuje przodków pracujących na kolei to polecam:
Dzienniki zarządzeń Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu na Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej.
Można się dowiedzieć: kto otrzymał nagrodę, naganę, jest spis kolejarzy z podziałem na stanowiska. Trzeba przejrzeć dziennik po dzienniku, ale naprawdę warto. Polecam
Pozdrawiam
Kasia K.

Re: Kolejarze

15 kwi 2023, 15:28

Szukam Spisu, wykazu Odziału Ruchowo-Hanlowemu w Inowrocławiu (DOKP Poznań).
Rocznik komunikacyjny wydanego przez Ministerstwo Komunikacji na lata 1933/34. Wykaz zaszeregowania kolejarzy tam jest wymieniany mój dziadek. Dostałem kiedyś taka informację od kolegi, teraz szukam pozycji by zrobicksero lub fotkę.
Kabaciński Antoni zatrudniony jako stały kancelista z 4 grupą zaszeregowania (to bardzo wysoka grupa!np. jego przełożony zawiadowca stacji w Gnieźnie miał tylko grupę 7)stacja I klasy Gniezno podległa Odziałowi Ruchowo-Hanlowemu w Inowrocławiu (DOKP Poznań). informacja z rocznika komunikacyjnego wydanego przez Ministerstwo Komunikacji na lata 1933/34.


Można podac link do pozycji wyżej.
Dzienniki zarządzeń Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu na Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej.

Re: Kolejarze

16 kwi 2023, 09:23

Cennym źródłem informacji o osobach, które pracowały w PKP jest archiwum w Sosnowcu ( link: https://ewidencja.warszawa.ap.gov.pl/pr ... ow&id=1151 )

Re: Kolejarze

17 kwi 2023, 13:41

Potwierdzam dobre źródło ale raczej z okresu po 1945 dostałem dane mojego dziadka Antoniego.

Re: Kolejarze

18 kwi 2023, 10:21

@zielinski_zb
Cennym źródłem informacji o osobach, które pracowały w PKP jest archiwum w Sosnowcu ( link: https://ewidencja.warszawa.ap.gov.pl/pr ... ow&id=1151 )

jak się z nimi kontaktowałeś ? Serwer pocztowy odrzuca adres archiwum.sosonowiec@pkp.pl

Re: Kolejarze

18 kwi 2023, 13:30

Tam jest chyba literówka "sosonowiec".

Re: Kolejarze

18 kwi 2023, 14:28

Masz rację Włodku, dziękuję :)

p.s. Wysłałem prośbę i następnego dani mam dokumenty :D , jak będziecie korzystali z tego źródła nie zapomnijcie do wniosku pobranego z ich strony dołączyć metryki dokumentujące Wasze pokrewieństwo z osobą, o której dane prosicie.
Odpowiedz