Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

10 maja 2019, 06:25

Dzień dobry,

https://allegro.pl/oferta/akta-miasta-p ... t=item_img


Pozdrawiam
Kasia z Kierejewskich

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

05 kwi 2021, 00:50

https://allegro.pl/oferta/swiadectwo-cz ... 0577308302

Nazwisko Roman Fórmanowski

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

10 sie 2022, 19:22

Cena zawrotna.

https://allegro.pl/oferta/inwentarze-do ... 8085605400

Ale to dla tych, co pomstują na ...

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

11 sie 2022, 07:59

Nie rozumiem dlaczego nie wznawia się takich publikacji....

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

11 sie 2022, 08:53

Pawle,
to są książki, które mają pieczątki bibliotek, przy "remontach księgozbioru" trafiły na śmieci.
Znający ich wartość zaopiekowali się nimi i mają teraz swoją cenę.
Udało się nam kupić wszystkie inwentarze, kiedy 1 egz. był po 500,00 zł.
Miałam szczęście, są w nich opisani moi przodkowie.
Po wielu, wielu skanach treści,, bardzo je zniszczyłam i dziś zaprzestałam tego rodzaju pomocy.
Ciekawostki przekazałam już synowi, a książki choć zniszczone ale jeszcze całe, pozostawię dla wnuków.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

11 sie 2022, 09:22

Panie Pawle

Mam wrażenie ,że to sprawa regionalizmu .
Ostatnio jesten z userów pytał się o losy swojego dziadka policjanta wielkoposkiego .
Jak mu pokazałem biblie z biogrmami policjantów jakie wydaje Archiwum w Łodzi był zdumiony .

Odnoście tego inwentarza :

TNT w Toruniu wydało resztę tego inwentarza w postaci Lustracji województw Prus Królewskich z roku 1765 ale bez wielkopolski w sześciu tomach .
Wspaniałą pracę .
Po prostu mało się wtdaje takich niszowych wydań w wielkopolsce .

Była owszem publikacja ,którą zbieram ,którą wydawało POlskie Towarzystwo Historyczne oddziałw Poznaniu : nazywało się Studia i Materiały do dziejów wielkopolskie i POmorza .

Nie wiem czy nadal jest wydawane .
Pozdrawiam

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

11 sie 2022, 09:28

Danusiu.
Chociaż ja nie miałam okazji zwrócić się do Ciebie z taka prośba i skorzystać ze skanów, dziękuję ( za wszystkich) za wkład jaki wniosłaś. Chętnie przejrzałabym takie księgi ,

Pozdrawiam serdecznie

Ewa Masłek

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

14 sie 2022, 22:54

Może warto przypomnieć że 'Materiały do dziejów chłopa wielkopolskiego' Deresiewicza to tylko bardzo skromny wybór tekstów sporządzony na bazie potężnej kwerendy 'Kartoteki do dziejów wsi' z lat 50.
vide:
viewtopic.php?p=16778#p16778

Kiedyś spędziłem sporo czasu nad tymi szufladkami w APP odnajdując interesujące mnie inwentarze miejscowości nieobecne u Deresiewicza.
Wtedy nie było problemu, źródła (księgi grodzkie) w oryginałach były udostępniane w pracowni APP.

EDIT 2022-08-15 11:40
poprawiłem literówkę w nazwisku.
Ostatnio edytowano 15 sie 2022, 10:41 przez TomekD, łącznie edytowano 1 raz

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 10:35

Gwoli ścisłości przypominam wszystkim, że autorem "Materiałów do dziejów chłopa wielkopolskiego" tudzież innych ciekawych dla nas opracowań dotyczących dziejów wielkopolski (m.in. "Transakcje chłopami w Rzeczypospolitej szlacheckiej") był prof. Janusz Deresiewicz, zatem proszę na przyszłość o poprawny zapis nazwiska poznańskiego historyka.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 11:10

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Choć przysłowie w tym przypadku musiałoby brzmieć

Cudze widzicie, swego nie zauważacie

Dostęp 15 sierpnia 2022 r. godz. 12 min. 12

https://researchportal.amu.edu.pl/info/ ... UAM200389/

cytuję:
Rekord nie został odnaleziony lub nie masz odpowiednich uprawnień, bo go zobaczyć

winno być:
Rekord nie został odnaleziony lub nie masz odpowiednich uprawnień, by go zobaczyć

Literówki były, są i będą. Trafiają się nie tylko na Forum WTG, ale i w naukowych opracowaniach, wydawnictwach, itd.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 14:38

Jak widać niektórzy muszą się uciekać do przysłów, żeby wyartykułować prostą myśl. Jestem nieskomplikowanym człowiekiem, więc powiem bez ogródek:

1. Literówki, szczególnie te w nazwiskach, mogą się rzecz jasna trafiać. Mogą być też powtarzane przez innych utrwalając nieprawidłową pisownię. Zwróciłem uwagę nie ze złośliwości, tylko w ramach obywatelskiej korekty. Tomek to zrozumiał (i poprawił zapis natychmiast, za co dziękuję i z czego się cieszę), Ty niestety nie. Na dowód, że to powtarzany przez różne forumowiczki i forumowiczów błędny zapis, a nie jednorazowa literówka niech posłużą te linki:
http://wtg-gniazdo.org/forum/search.php ... Dresiewicz
http://wtg-gniazdo.org/forum/search.php ... resiewicza

2. Nie jestem webmasterem stron UAM i nie odpowiadam za treść zapisów na stronie uczelni, a pracownikiem uniwersytetu nie jestem już od wielu lat, więc co do tego "swego", to akurat jak kulą w płot. Swoją drogą, to ciekawe że poświęcasz czas na szukanie w internecie informacji o mnie. Widocznie interesuje Cię nie tylko genealogia, ale i biały wywiad. Cóż, różne są sposoby na spędzanie dzisiejszego święta, można i tak.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 14:51

kafi napisał(a):Gwoli ścisłości przypominam wszystkim, że autorem "Materiałów do dziejów chłopa wielkopolskiego" tudzież innych ciekawych dla nas opracowań dotyczących dziejów wielkopolski (m.in. "Transakcje chłopami w Rzeczypospolitej szlacheckiej") był prof. Janusz Deresiewicz, zatem proszę na przyszłość o poprawny zapis nazwiska poznańskiego historyka.

Post kierowany był do "wszystkich ćmoków".
W sieci nie trzeba nikogo szukać, linki ukazują się same.
Wszystko co mam do napisania w tym temacie.

To nie jest ciekawa aukcja na Allegro.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 14:57

"Ćmok" to wyraz z Twojego słownika? Bo z mojego nie.
DankaW napisał(a):W sieci nie trzeba nikogo szukać, linki ukazują się same.
Patrz, a mi linki o Tobie nie ukazują się same i nie atakują mnie drapieżnie z wyskakujących okienek. Musisz mieć jakąś bardzo osobliwą wersję przeglądarki.

Miłej reszty wolnego poniedziałku wszystkim (forumowiczkom i forumowiczom, nie "ćmokom").

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 15:14

Do kupienia na Allegro Inwentarze dóbr szlacheckich powiatu kaliskiego.

https://allegro.pl/oferta/inwentarze-do ... 4f69ac7020

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 19:57

Dwa dni temu zrezygnowałem, by o tym pisać, gdy dowiedziałem się, że:
DankaW napisał(a):Po wielu, wielu skanach treści, bardzo je zniszczyłam i dziś zaprzestałam tego rodzaju pomocy.

i mimo czekania już ponad rok (ze dwa razy sprawdzałem nawet spam w poczcie) nie doczekam się jednak odpowiedzi w poniższym temacie
viewtopic.php?f=2&t=5541&start=150

ale skoro dyskusja zeszła na wytykanie innym ich drobnych błędów to postanowiłem, że jednak napiszę dzisiaj

DankaW napisał(a):Cudze widzicie, swego nie zauważacie

A wystarczyło w podlinkowanym temacie napisać:
DankaW napisał(a):Po wielu, wielu skanach treści, bardzo je zniszczyłam i dziś zaprzestałam tego rodzaju pomocy.

Bo tak jak ja, zapewne inni też wyczekiwali na e-mail ...

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 21:23

Slawo napisał(a):Dwa dni temu zrezygnowałem, by o tym pisać, gdy dowiedziałem się, że:
DankaW napisał(a):Po wielu, wielu skanach treści, bardzo je zniszczyłam i dziś zaprzestałam tego rodzaju pomocy.

i mimo czekania już ponad rok (ze dwa razy sprawdzałem nawet spam w poczcie) nie doczekam się jednak odpowiedzi w poniższym temacie
viewtopic.php?f=2&t=5541&start=150

ale skoro dyskusja zeszła na wytykanie innym ich drobnych błędów to postanowiłem, że jednak napiszę dzisiaj

DankaW napisał(a):Cudze widzicie, swego nie zauważacie

A wystarczyło w podlinkowanym temacie napisać:
DankaW napisał(a):Po wielu, wielu skanach treści, bardzo je zniszczyłam i dziś zaprzestałam tego rodzaju pomocy.

Bo tak jak ja, zapewne inni też wyczekiwali na e-mail ...

Jest możliwość kupna, ja zapłaciłam kilka lat temu tylko 100 zł. mniej.
Zaspokoić zapotrzebowanie na ileś pozycji?.

Inwentarze ukazywały się kilkakrotnie na Allegro, Dzieje chłopa ... także, sama podsyłałam linki.
Naiwna poświęci czas na skany, na obróbkę, ..., a że w końcu książka się rozleci, to nikogo nie obchodzi.
Po co wydawać pieniądze, prawda?.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 22:11

DankaW napisał(a):Naiwna poświęci czas na skany, na obróbkę, ..., a że w końcu książka się rozleci, to nikogo nie obchodzi.
Po co wydawać pieniądze, prawda?.

Nie wiem jak to skomentować ...
Zakłada Pani temat 10 lat temu, że będzie się dzielić posiadanymi materiałami, nie odwołuje Pani w założonym temacie swojej oferty pomocy, a teraz jak ktoś zwrócił uwagę na brak tego odwołania - zarzuca innym, że chcą coś za darmo?

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

15 sie 2022, 22:32

Nigdy za pomoc nie oczekiwałam żadnej gratyfikacji finansowej, nie prosiłam o nią i nie ma na Forum ani na świecie osoby, która by takową mi przekazała. Proszę mnie nie obrażać.
Chyba Pan nie rozumie, o czy ja piszę.
Pewna jestem, że mnie głowa nie boli.

Kończę te zbyteczną wymianę zdań.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

18 sie 2022, 08:51

Slawo napisał(a):Nie wiem jak to skomentować ...
Zakłada Pani temat 10 lat temu, że będzie się dzielić posiadanymi materiałami, nie odwołuje Pani w założonym temacie swojej oferty pomocy, a teraz jak ktoś zwrócił uwagę na brak tego odwołania - zarzuca innym, że chcą coś za darmo?

Szanowny Panie.
Odwołanie zamieściłam w temacie Dzieje chłopa ... dnia 24 września 2020 r. o godz. 12,07

Obrazek

Czyta Pan Forum dość uważnie. Szkoda, że informacja zamieszczona w wyżej wskazanym temacie uszła Pana uwadze.

Obrazek

Każdy ma prawo zakupić wydawnictwo i pomagać dalej.

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

30 gru 2022, 00:42

Co prawda nie allegro, ale ebay.de.

Ktoś wystawił na sprzedaż akt ślubu z 1878:
https://www.ebay.de/itm/354484997342?ha ... R9SrpIKsYQ

Link zapewne kiedyś wygaśnie, więc zostawiam indeks, gdyby ktoś kiedyś szukał na forum:

Waldenburg 03.11.1878
młynarz Piotr Kuliński (rzym.-kat.), ur. 29.04.1849 w Zdunach, zamieszkały w Waldenburg. Rodzice: rolnik Wawrzyniec Kuliński i Weronika zd. Kubas, oboje zamieszkujący Zduny;
Bertha Minna Schnabel (evangel.-lutherischer), ur. 10.12.1858 w Eichlaide, zamieszkała w Waldenburg. Rodzice: handlarz Friedrich August Schnabel i Caroline Wilhelmine zd. Tyrpe, oboje zamieszkujacy Waldenburg;
Świadkowie: Friedrich Ernst Graichen – golarz; Friedrich Gustav Schnabel.

Pozdrawiam
Hubert

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

19 lip 2023, 20:40

OPALENICA klasa IVb zdjęcie szkolne, pocztówka 1939 r.
https://allegro.pl/oferta/opalenica-kla ... 3995112364

I drugie ogłoszenie związane z Opalenicą, tym razem z OLX:
https://www.olx.pl/d/oferta/stara-fotog ... er_profile

Pozdrawiam.
- Leszek

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

11 lis 2023, 11:57

Dzień dobry,
Aukcja dotyczy kartki pocztowej (a właściwie zdjęcia) rodziny Kornackich z Grodziska.
Cena atrakcyjna, więc dla krewnych nie lada gratka! :-)
https://allegro.pl/oferta/grodzisk-kosz ... 4671091122
Pozdrawiam.
- Leszek

Re: Ciekawa aukcja na Allegro

12 lis 2023, 21:09

L_Maik napisał(a):Aukcja dotyczy kartki pocztowej (a właściwie zdjęcia) rodziny Kornackich z Grodziska.

Nie piszesz o który Grodzisk chodzi ale myślę że nie o Wielkopolski. W Grodzisku Wielkopolskim nie było w tych latach osoby o nazwisku Kornacki/a, natomiast na wszystkich pieczęciach w tamtym okresie widniał zapis miejscowości Grätz.
Odpowiedz