Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

cegielnia w Żernikach i restauracja w Psarach Polskich

02 sty 2008, 09:18

Poszukuję zdjęć cegielni w Żernikach i restauracji w Psarach Polskich k. Wrześni. Mój prapradziadek Wiktor Górski był właścicielem restauracji o najnowocześniejszym wówczas oświetleniu w okolicy. Po jego śmierci interes przejęła jego córka Prakseda Przybyła.

Pozdrawiam

Jarosław Górski

Witaj Jarku

20 lut 2008, 11:59

Sam poszukuję fotek Żernik i Opatówka z okresu historycznego.Jeżeli mogę Ci pomóc to rok temu otrzymałem od p. Sebastiana z muzeum we Wrześni kserokopie fotki pałacu w Żernikach Pozdrawiam

21 lut 2008, 07:07

Z AAP mam następującą informację:

poz. 24) 30 kwietnia 1874 r. w Opatówku urodziła się Magdalena Surdyk, rodzice: Antoni Surdyk i Franciszka Chęcińska; chrzest: 3 maja, ks. Manicki, chrzestni: Wiktor Górski - Opatówko i Katarzyna Chęcińska - Opatówko.
Wiktor Górski to mój prapradziadek.

Pozdrawiam

Jarek

21 lut 2008, 11:59

Franciszka Chęcińska poz.15 syg.36 Opatówko ur. 01.11.1851 c. Bartłomieja Chęcińskiego (mojego praprapradziadka ur. 1811r.) i Marianny Ulraty
Franciszka Chęcińska była siostrą mojego prapradziadka Marcina Chęcińskiego ur. 20.11.1836r. z pierwszego małżeństwa z Wojśkowiak Margerita
Posiadam informacje udokumentowaną że Bartłomiej Chęciński przekazał część swojej ziemi na obecny cmentarz Opatówku
Dzięki za odp. i pozdrawiam.
PS. Posiadam całe drzewo o Chęcińskich z Opatówka od roku 1757 pierwszy Chęciński przybył z Gniezna do Opatówka i brał udział przy przebudowie kościoła
Odpowiedz