Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Prośba koleżanki z Berlina

18 lut 2008, 00:58

Hallo,
otrzymałam list od pani Iris z Berlina z prosba o przetłumaczenie i umieszczenie na Forum Jej ogloszenia.


Drodzy poszukiwacze,
przyprowadziło mnie tu Google i byc może znajdą się jakieś wspólne punkty zaczepienia do moich rodzin Wachalski (Wąchalski) i Mizgajski.
Moja prababka Martha Agnes Wonchalski (Wąchalski) urodziła się 16.01.1871 w Kaehme/Kamionna (Międzychód). Jej rodzice brali tam ślub 14 listopada 1860. Byli to: Matthaeus Wachalski (43 lata) i Julianna Mizgalska (21 lat), córka Adalberta i Magdaleny Mizgajskich. Świadkami byli Antonius Pilarski i Carolus Mizgajski.
Dzieci:
Anton Stanisław, urodzony 1862, chrzestni Carolus Mizgajski i Theodora J(G)erzynski (?)
Salomea urodzona 1869, chrzestni Franciscus Mizgajski, Julianna Mizgajska
Martha Agnes urodzona 1871, chrzestni Johannes J(G)erzynck (?), Marianna Mizgajska
Salomea zmarła jeszcze w tym samym roku, co działo się z Antonem Stanisławem nie udało mi się ustalic.
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i informację.
Przesyłam pozdrowienia z Berlina
Iris

Ewentualne informacje prosze kierowac do mnie, obiecałam posredniczyc w tej sprawie.
Pozdrawiam serdecznie - Therese

Mizgajscy

20 lut 2008, 12:06

Serdecznie witam.
Pisałam ci na Genpolu o Mizgajskich i w jednym przypadku sie pomyliłam. Jest napisane Julianna Lang a ma być Julianna Luka.
Pozdawiam Ewa
PS.Czy ona szuka tylko informacji o Wąchalskich? Czy to ona umieściła wiadomość w Geneanet: Mizgajska /Kahme?
Odpowiedz